Zenfone’larda Güç Tasarrufu Özelliği

ASUS’un pil yönetimini en iyi şekilde uyarlamak için tasarladığı Güç Tasarrufu özelliğine yakından bakıyoruz.

Güç Tasarrufu modu, Zenfone’larda pilden ciddi derecede tasarruf etmenizi sağlıyor. Varsayılan olarak açık gelen bu özelliği kapattığınızda pilin hızla azaldığını gözlemliyoruz. Bu da demek oluyor ki bu özelliğin cihaza artısı oldukça büyük. Hatta öyle ki bu uygulamasız telefonu tam gün kullanabilmeniz pek olası görünmüyor.

Yazının devamı için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Güç Tasarrufu Modları

Üstün tasarruf modu: Bu modda cihaz olabildiğince az pil kullanır. Bu modda, telefon uygu moduna her geçtiğinde şebeke hariç tüm kablosuz özellikler (Wifi, GPS, Bluetooth vs.) kapatılır ve telefon tekrar açıldığında bu özellikler de tekrar devreye girer. Bunun dışında cihazın pil harcayan özelliklerinden bazılarını da kısıtlar ancak tamamen kesmez.

En uygun mod: Bu modda cihaz hiçbir kablosuz özelliğe karışmadan tasarruf etme yoluna gider. Kullanıcılara tavsiye ettiğimiz mod budur.

Özelleştirilmiş mod: Kullanıcı bu modda hangi bileşenden tasarruf edilmesi gerektiğini kendisi seçer. Ayrıca ağ bağlantılarının uyku durumunda kesilip kesilmeyeceğine de karar verir.

Zenfone-guc-tasarrufu

Güç Tasarrufu Ekran Görüntüsü

Güç Tasarrufu modunu açmak-kapatmak için Bildirim çubuğundan veya bizzat uygulama içerisinden (yanlış tercüme edilen) Akıllı kaydetme (doğrusu ‘Akıllı Tasarruf’tur) seçeneğinin açmak-kapatmak yeterlidir.

2 Yorum

  1. Ömer E 5 Haziran 2015 Cuma
  2. ali onur 9 Haziran 2015 Salı

Cevapla

En son ZenFone gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.