1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. ZenFone’lar için Resmi & Stabil Lollipop Güncellemesi Yayımlandı!

ZenFone’lar için Resmi & Stabil Lollipop Güncellemesi Yayımlandı!

ZenFone’lar için Resmi & Stabil Lollipop Güncellemesi Yayımlandı!

Ertelenmesinden dolayı çeşitli dedikoduların döndüğü Lollipop güncellemesi nihayet dağıtılmaya başladı! Nisan’da güncellemeyi vereceğini duyuran Asus, sadece 1 ay erteleme ile Mayıs sonunda güncellemeyi dağıtmaya başladı.

Bilgilendirme
ASUS Türkiye’den resmi açıklama yapıldı, haberi görmek için buraya tıklayın.

WW kodlu Lollipop güncelleme indirme linkleri eklenmiştir. Makalenin sayfalarını takip ederek indirebilirsiniz.

Hızlı Erişim Linkleri:

Güncelleme henüz OTA’ya düşmedi. Sadece manüel olarak güncelleyebilirsiniz. Güncelleme OTA’ya düştüğünde sayfayı güncelleyeceğim.

Daha önce yayımladığım Korkulan Oldu – 2. General Mobile Discovery Vakası Gerçekleşti! haberinin gerçeği yansıtmadığı, Lollipop güncellemesinin bugün itibariyle dağıtılmasıyla birlikte netlik kazandı. Güncellemede sadece 1 kez erteleme yapıldığı ve Asus’un sözünde durarak güncellemeyi Mayıs ayı bitmeden vermesinden anlaşıldı. Asus’un büyük bir firma olduğunu tekrar gösteren bu hamle, ZenFone’dan güncelleme yüzünden soğuyan kullanıcıları tekrar geri ısındıracak görünüyor. Zira yeni ZenFone almayı düşünenler mutlaka güncelleme desteğini kontrol edeceklerdir.

Asus diğer firmaların aksine Lollipop güncellemesini dağıtmadan öncede birçok sistem güncellemesi yayımlamıştı. Sadece bununla yetinmeyen ZenFone, diğer firmaların aksine temel sistem bileşenlerini de sürekli Google Play aracılığıyla güncelleyerek kullanıcıların empatisini kazanmayı bildi. Ancak en önemli güncelleme aşamalarından biri olarak görülen Lollipop güncellemesini 1 ay ertelemesi akıllarda soru işaretleri doğurduğu gibi çeşitli dedikodulara da neden oldu. Hatta bir tanesi güncellemenin 3-4 ay içinde verilecebileceği şeklindeydi. Ancak böyle olmadığını Asus’un Lollipop güncelleme dosyalarını kendi web sitesinde yayımlamasıyla birlikte anlaşıldı.

İlk Lollipop güncellemesini veren Asus, bakalım bu güncellemeden sonra güncelleme desteğini nasıl sürdürecek?

İlk Güncelleme TW Kodlu!

ASUS, Lollipop güncellemesini ilk olarak TW kodlu ZenFone’lar için yayımladı. TW, Tayvan’daki ZenFone sahiplerine ait olduğu anlamına gelmektedir. Buna SKU kodu denmektedir. Bizler için önemli olan WW kodlu güncellemedir, yani dünya-geneli anlamını taşıyan ve bizim ZenFone’lara yüklenebilen güncelleme dosyası. WW kodlu güncellemenin resmi ASUS web sayfasından yayımlanmasını beklemek durumundayız.WW kodlu indirme linkleri yayımlandığında, bu makaledeki indirme linklerine eklenecektir.

Güncelleme: WW kodlu indirme linkleri yayımlandığından, indirme linkleri sonraki sayfalarda yer alan gerekli alanlara yerleştirilmiştir.

Lollipop detayları için aşağıdan sonraki sayfaya geçin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

rambo_ft_avatar

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. ZenFoneAsus.com, SiberKalem.com ve GalaxyDestek.com şuan aktif editörlük yaptığım aktif sitelerdir. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (1.009)

 1. Ben Lolliop Beta için. TW SKU koduna dönüştürmüştüm telefonu. Güncellemeyi denetleyince gelmiyor. bende kendim yükleyeceğim ama bir sorun olurmu.

 2. 4 sene önce

  hocam asusu övmüşsün nazar etme sakın 1 ay sonra vermesinler Türkiye ye 😀

 3. Hocam guncelleme yapinca veri kaybi olmuyacak dimi ona gore yedekleme yapalim

 4. su kodu tam olarak ne ve nasıl öğenirim

 5. tahmini olarak 1 hafta içinde dünya çapında dağıtırlar mı? Sizin bu konu hakkında bir tahmininiz var mı?

 6. 4 sene önce

  Selam ben facebooktaki Emin Kağan Bacak 😛 Sizce kaç hafta sonra WW için dağıtılmaya başlanır?

 7. 4 sene önce

  güncelleme denetleye bastım herhangi bir güncelleme bulmadı.

 8. Ya simdi ben bu lollipopu direkt yukledigimde yeni gelen o guncellemeyide icinde barindiracak mi ? Yoksa lollipopu yukledikten sonra

 9. Benim Bir Sorum Var. Zenfone Telefonum Var Fakat Şöyle Bir Durum Var. Telefonumu Şarj Ediyorum. %100. Fakat Telefonumun Ekranını Kapatıyorum. Sabah İse Telefonumu %55 Şarj Civarlarında Buluyorum. Fakat Telefonum %1`e Geldiği Zaman 1-2 Saat Oynuyorum Kapanmıyor. Root`tan Dolayı Olabilir mi Diye Sorucaktım Fakat Root Atmadan Önce Aynı Durum Söz Konusuydu Zaten. Şunu Farkettim Telefonumun Ekranını Kapatıp 1 Saat Bekleyince Şarj Göstergesi Bozuluyor. Ama Telefonun Ekranını Kapatmadan %100 Şarj Olduktan Sonra Hemen Oyun Oynamaya Başlayınca Şarjın Normal Gittiğini Fark Ettim. Bilmiyorum Sanki Birşeyler Ters Gidiyor Ekranı Kapatınca. Sanki Asus Telefonlarda İşlemci Hızı Ayarlama Sorunu Vardı Gibi Duymuştum Ondan Olabilir Belki

 10. hocam şimdi tayvan için yayınlandıysa bu sürüm tahmini türkiye için ne zaman yayınlanır çok fazla gecikir mi sizin tahmininiz nedir ?

 11. lolipop betadan buna nasıl geçilir

 12. dünya geneli olan lolipop un dağıtlmaya başlanması sizce ne kadar zaman sonra olur.

 13. Simdi lollipop la bizim hafıza kartları calışmıcak mı anlamadım anlıyacagımız sekilde iza edrmsinz

  • FAT32 formatındaki hafıza kartları çalışacak. Dilerseniz güncellemeyi yükleyin, telefon hafıza kartını okumuyorsa, hafıza kartını yedekleyip FAT32 formatında biçimlendirin.

 14. 4 sene önce

  asus t00J modeli var elimde dedginiz sekilde V2.22.40.53 yükledim sonrada OTA dan güncelleme denetleye bastım ve hic bişey gelmedi nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz simdiden tesekürler

 15. Su anda OTA dan yükleyebiliyor mu

 16. Hani zentalk da güncelleme ile ilgili bir şey yok.

 17. Bende sordum yayınlandı dediler My Asus Destek e en yakın zamanda ülkemizde yayınlancak
  dağıtılmaya başlandı dediler.

 18. OTA ya ne zaman duser sizce tahmini olarak ve ww surumu ne zaman gelir

 19. tw için yayınlanan lollipop sürümünü indirip kursak sorun olur mu ki ? sonuçta sadece dil değişimi olacak.

 20. 4 sene önce

  Bana yarın çıkacakmış gibi gelmiyor önce süresiz olarak erteliyoruz diyorlar ardından kitkat için sorunlu fix güncellemesi veriyorlar ardından google’a yeniden onay için gönderilen sürüm çok kısa sürede onay alıp güncelleme için hazır hale geliyor zentalk da asus yetkilileri güncellme konusunda hararetli tartışmalara girip zıtlaşıyorlar bu nasıl bir çelişkidir anlamadım.

 21. Arkadaşlar bir bilgilendirme yapayım Asus’un bütün ülkelerde ki web sitesini gezdim bir çoğunda Lollipop güncellemesi verilmiş verilmeyen olarak birkaç ülke ile birlikte Türkiye’de var bence yavaş yavaş ekleniyor olabilir.

  • Türkiye diye bişey yok WW World Wide var ve buda dünya geneli demek zaten TW haricinde hiç bir ülkenin ki gelmedi daha. Tahmini Gelecek hafta sonuna kadar verilecekmiş.

 22. V2.22.40.53 direkt link atar misiniz. OTA ya gelmedi bende. Sitede tw versiyonu var ww versiyonu goremedim.

 23. ben sizin dediğiniz gibi sonu 44 lü olan güncellemeyi manuel kurdum fakat yine otadan 53. lü güncelleme gelmedi . fabrika ayarlarına mı dönsem acaba?

 24. Anladığım kadarıyla Asus önce fix güncellemsini onaylattı. Daha sonra direk lolipop güncelmesini vermek istediler. Ancak onaylattıkları fix güncellmesini vermek zorunda kaldılar. Bu yüzden lolipop güncellemsi gecikti. Bence 1-2 gün içinde gelir güncelleme.

 25. 4 sene önce

  Ben Şuan Lollipop betadan senin anlatımdaki şekilde 4.4.2 ye döndüm tüm güncellemeleri yaptım ama şuan cihaz rootlu otadan alabilirmiyim lollipop çıkınca

 26. 4 sene önce

  Zenfone5 T00j icin manuel yukleme linki nerde bulamadim

 27. Dediğiniz güncellemeyi yaptım ama sadece 3-4 tane uygulama yüklendi telefona. Lollipop olmadı

 28. yarın otaya düşermi acaba güncelleme?

 29. Hocam bu lolipopun kullandığımız kitkattan farkı ne olcak bira zaman bilgi verirmisin ? Yani ne konuda telefon iyileşecek

 30. 4 sene önce

  bu asusun güncelleme yaptıgına dair verdigi bi haber yok mu ?

 31. downgrade vermişler birde memnun kalmayacakmıyız acaba

 32. Zenfone 6 için sonu 44 lü güncellemeyi OTAdan yüklemiştim ve 96 mb falandı. Şimdi aynı 44 lü T00G için yaklaşık 750 mblık bi güncelleme olarak görünüyor ve benim elimdeki model Z002, tekrar yüklemem gerekir mi?

 33. Bugun verilme ihtimali yuzde kactir

 34. Rambo bu dalvik yerini art’a bırakacak ve android daha hızlı ve stabil bir hal alacak deniliyordu lollipop güncellemesi ile bunun hakkında bir bilgin var mı artık art yapısı ile mi çalışacak cihazlar benim en çok merak ettiğim konu budur. Veya art gelmiyorsa lollipop 5 e geçtiğimizde dalvik’i arta dönüştürebilecek miyiz.

  • Ve şu anda dalvikten art’a geçsem güncelleme geldiğinde direk 5.0 a ota üzerinden geçilir mi?

  • Android 5.0 Lollipop ART modunda çalışmaktadır. Ayrıca bir işlem gerektirmiyor. KitKat’ı ART moduna dönüştürmenizi önermem, stabil değil.

 35. 4 sene önce

  Arkadaşlar bugün MyAsustaki canlı hizmetle yazıştım. Zenfone 4 için şu anda lolıpop WW uzantılı verilmiş sitede de var zaten. Zenfone 5 için WW uzantılı lolipop için net gün veremiyoruz dedi ilerleyen günlerde dedi ama bence 2-3 güne gelebilir.

 36. 4 sene önce

  Çevrimiçi sohbette soru sordum şöyle bir yanıt aldım

  http://i.hizliresim.com/7kamPl.jpg

 37. 4 sene önce

  asus un ingilizce sitesine zenfone 4 için android 5 yüklenmiş türkiye sitesinde yok bu ww sürümü indirsek sorun olur mu

 38. 4 sene önce

  Rambo_FT bilgilendirmenden dolayı teşekkür ederiz. Güzel haber. Lollipop yüklemeye başlandığında değerlendirme yapabilir misin bizere? Sen yüklersen bizleri bilgilendirirsen çok memnun oluruz. +ları -lerini öğrenmek bizim için daha avantajlı olur yüklemeden önce. Her soruya cevap verdiğin için Teşekkür ederiz.

  • Sadece benim test etmem yetersiz kalabilir. Birçok kişi yükleyip geri bildirimde bulunacaktır. Onlardan derlediğim artıları ve eksileri makaleye yansıtacağım.

   • 4 sene önce

    Teşekkür ederim. Sizin görüşleriniz ve yükleyen arkadaşların görüşlerine göre yüklemeyi düşünüyorum. Güncelleme ile ilgili umarım hiç bir sorunla karşılaşmayız. Şarj problemini merakla bekliyoruz.

 39. asusun sitesinde zenfone6 güncellemesini yayınlamışlar sanırım

 40. zenfone 5 a501cg modeli içinde geçerli mi bu güncelleme? Asus’tan resmi bir açıklama var mı güncelleme hakkında nerden öğrenebiliriz?

  • Evet. Asus güncelleme hakkında açıklama yapmadı. Tek açıklama, resmi web sitesinde yayımladığı Lollipop güncellemesinde yer almaktadır.

 41. Zenfone 5 için 2 Güncelleme daha verdiler ama heniz WW Sku koduna gelmedi.
  http://support.asus.com/download/ModelList.aspx?SLanguage=en&keyword=zenfone&type=1

  • Evet, ‘downgrade’ yani versiyon düşürmek için özel güncelleme yayımladılar. İsteyen KitKat’a geri dönsün diye bir kolaylık yapmışlar.

 42. a501cg modeli desteklemiyor mu ?

 43. Bravo valla sana Rambo hiç bir sitede asus un lollipop güncellemesini dağıttığına dair hicbir şey yok. Ama sen çok uğraşıyorsun helal olsun sana gerçekten 🙂

 44. Mujdeyi veermeni 4 gozle bekliyoruz

 45. 4 sene önce

  http://www.herkesicinteknoloji.com/mobil/asus-android-5-0-lollipop-guncellemelerine-basladi.html

  Asus Zenfone Lollipop Yenilikleri Sayfanın altında belirtilmiş.

 46. 4 sene önce

  6.6.2 sürüm yüklü zenfone 4 için ww dosyası 6.6.3 ve 7.3.3 indirdim usb kabloyu çıkardım ikisinide ayrı ayrı denedim telefon güncelleme görmedi

 47. Downgrade verdiklerine göre lolipop hala sorunlu demekki.

 48. Bende beta lolipop yuklu tw ya bunun kodu ustune kurabulirmiyim direk

 49. Bana bir önceki güncelleme OTA görülmedi bununda görülmeme ihtimali var mı telefonumun modeli 501cg

  • Bir şey diyemem ancak manüel yükleme yapabilirsiniz eğer güncellemeyi telefon görmez ise.

  • 501cg lerde sorun var galiba benimkide görmedi. 28’inde My Asus’dan çevrimiçi iletişime geçip sordum. Bir kaç güne gelir dedi. Ama ben manuel güncelledim. Bir sorun çıkmadı. Direk yeni güncellemeyi yükledim. Sorun yok.

 50. Lolipop daha gelmedi sanirim otomatik guncellemede gorunmuyo

  • Geldi ancak bize henüz gelmedi. Şimdilik sadece Tayvanlılara geldi.

   • 4 sene önce

    birkaç bloatware dışında tw ve ww arsındaki fark nedir?

    • Görsellik, Dalvik’ten ART’ye geçiş, daha iyi performans ve ram yönetimi vs. Değişikliklerin tümünü bilemiyorum, dilerseniz Google’dan Android Lollipop diye aratıp değişiklikleri görebilirsiniz.

 51. 4 sene önce

  zenfone 5 sahibiyim ve yapı numarası kodu 2.21.40.44 bu yayınlanan güncellemeyi nasıl yapacagım bilgi verirmisiniz

 52. 4 sene önce

  TW sürümünü yükledim gayet iyi ve etkili çalışıyor bi kaç bug dışında gayet sorunsuz buglar şunlar chrome veya farklı bir tarayıcıda facebooku mobil kesinlikle açamıyorsunuz masaüstü site olarak açılıyor sonra herhangi bir web sitesinden yazı kopyalayamıyorsunuz metni kopyala seçeneği çıkmıyor sonra kamerayı açtıgınızda netleme yaparken flaş yandığında bugda kalıp sürekli yanıyor el feneri uygulamasından kapatabiliyorsunuz böyle bi kaç sorunu var asus düzelticegine eminim geçmek isteyenler geçebilir çok etkili çalışıyor

  • Peki nasil yukledin

   • 4 sene önce

    en son tw kitkat ı manuel yükle wipe cache wipe data yap. telefon açılınca sd karta veya dahili hafızaya tw lollipop dosyasını at otomatik görecektir bildirim verecektir. sistem güncellemesini yükle de 15 20 dk bekle. lollipopa sahipsin biiznillah 🙂

  • 4 sene önce

   yazılımı tekrar yüklemeni wipe data wipe cache yapmanı öneririm. benimki sorunsuz elhamdülillah 🙂

 53. 4 sene önce

  Sürüm TW_5.3.3.3 (Downgrade Version-2) bu ne demek oluyor ? yardımcı olursanız sevinirim

 54. 4 sene önce

  Rambo Kardeş WW Sürümleri Bulup Yayınla Asus Türkiye Sitesinde (Ben A501CG Kullanıyorum Ona Baktım) Destekden Androidi Seçtim Firmware Kısmında En Başta 2 Tane kkye downgrade dosyası vardı onların altında 5.0 vardı ama tw
  wwsini bulup yayınla lütfen

  • Henüz WW kodlu güncelleme yayımlanmadı. Takipteyim.

   • 4 sene önce

    Bide Ben Beta Lollipopa Geçmiştim Senin Verdiğin Kitkata Dönme Rehberindeki Firmware Rootlu Oyüzdenmi Anlamadım Ama Otadan Update Gelmiyor 2.22.40.53 Güncellemesini Manuel Yaptım

    • Aynı anlatımla KitKat’a bende döndüm ancak güncellemeyi telefonum gördü ve yükleyebildim. Cihazdan cihaza durumlar değişebiliyor.

    • 4 sene önce

     boşuna kitkata dönme lollipopun tw versiyonunu manuel olarak yükle. al sana lollipop 🙂

 55. rambo ben zenfone 6 yazılım atarken bişey yanlış gitti galiba şimdi telefonu açarken komut yok hatası geliyo ve telefon hiç açılmıyo napıcam

 56. Sonu 53 olanguncelleme varda android 442 ne zaman degisecek

 57. 30 mayis android L gunu….

 58. Admin lollipop guncellemsi ile birlikte zenfone 5 e goruntulu konusma 3g gelicekmi cevaplarsaniz sevinirim.

 59. Rambo neredeyse 2-3 gun gececek daha WW icin lolipop ne zaman cikaxak hicbir resmi sitede yokmu agzimizi actik bekliyoz resmen TW ye cikta yarin kesin bize de gelir diye ?

  • Bekliyoruz, Asus ne yapmaya çalışıyor kimse anlamıyor. Zaten hiçbir zaman güncellemeler konusunda açıklama yapmadı Asus, bunda da bir açıklama beklemiyorum. Sadece ilgili dosyanın web sitesinden yayımlanmasını bekliyorum.

 60. Merhaba,Asus zenfone 5 a501cg modelini kullanmaktayım fakat bende sonu 53 olan güncelleme bulunmuyor,siste güncellemelerini denetle dediğimdede güncelleme bulunamıyor telefonumu bu sürüme nasıl güncelleyebilirim acaba,teşekkürler.

 61. 4 sene önce

  Zenfone 4 ve 5 için gelen tw güncellemesinde bir sürü bug çıkmış millet isyan ediyor kamera zoom yapmıyormuş flash takılı kalıyormuş vs. lolipop’u adam edemeyecekler gibi.

 62. Asus ne yapmaya çalışıyor hala anlamış değilim neden TW veriyorlarda WW vermiyorlar zaten yeterince geciktirdiler.

  • ZenFone 4 ve 4S için WW kodlu güncellemeler dün yayımlandı. Ancak ZenFone 5 ve 6 için hâlâ beklemekteyiz. Asus bu konuda çok gevşek kaldı ne yazık ki.

 63. telefonumu ww den tw yeçevirdim tw2.22.40.53 ü yükledim 5.0 güncelleme zip ini atıyorum telefona usb söküyorum bildirim paneline ünlem gelmiyor

 64. Zenfone 4 İçin Resmi WW Kodlu Lollipop Geldi ! Buyrun Bakınız: http://www.asus.com/tr/Phones/ZenFone_4_A400CG/HelpDesk_Download/

 65. Rambo merhaba, Z6 kullanıyorum. Cihaz rootlu, Android L gelmesiyle root sorun oluşturur mu?

 66. Rambo Asus Türkiye facebook sayfası üzerinde kayseride yaşayan bir bayanın zenfone 5’ini lollipop 5.0 gelmiş bu asus ne yapmaya çalışıyor 😀

  • Bizimle kafa buluyor herhalde 🙂

   Asus iyi bir firmadır ancak güncellemede ne yaptığını bir türlü anlayamadık. Güncellemeyi verse bile kurtulacağını sanmasın, daha sorunlar çıkacak, onları gidermesi için düzeltme güncellemesi çıkarması gerekecek. Bu işin sonu yok gibi.

   • Bencede rambo haklısın ama anlamadığım birşey zentalk’da normal şartlarda ota üzerinden gelen güncelleme listesinde en son verilecen güncellemelerin listesi güncel değil hala en son ki mini güncelleme gözüküyor ve bugün hayretle konuştuğum bayanında bi anda lollipop geldi demesi ve telefon çok hızlandı deyişi beni benden aldı 😀 kayseriye var bize yokmu diyorum yani 😀

 67. Rambo ben şimdi TW yüklesem ne gibi bir sıkıntı çıkar ya da WW beklemelimiyim?

 68. zenfone 5 için TW android l yuklesek olmaz mı ? bi sıkıntı cıkar mı acaba ?

 69. Tahminimce dedikleri gibi lolipop güncellemesini dünya geneline 1-2 ay içinde verilecek kesin bir tarih verilmiyor açıklama yapilmiyor tw güncellemesi imaj zedelenmesin diye verildi neyse geç olsun güç olmasın tekrar kitkata dönmek zorunda kalmayalım.

 70. Ben birşey sormak istiyorum.Root yapmak ne kadar yararlı?
  Öneriyormusunuz? veya Geri orjinal haline dönebilir miyim?

  • Root ile sistem üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. ZenFone’larda pek root gereksinimi olmuyor. Yapmazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz. Ancak sistemin kontrolünüz elinize almak istiyorsanız örneğin gereksiz sistem bileşenlerini silmek istiyorsanız root yapmalısınız. Root yapıp sistemde bir çok değişikliğe gidip daha sonra telefonu ilk aldığınız güne döndürmek mümkündür.

 71. Bir sorum daha olacak.Ben Zenfone 6 (Z002) kullanıcısıyım ama diğer A600CG, A601CG modelleri felan var
  en iyisi hangisi ve fark nedir?

 72. Rambo uzman sensin sence lolipop ww tahmine ne zaman verirler

  • Tahminde o kadar da iyi değilim malesef. O yüzden beklemek durumundayız, artık her gün ‘Acaba güncelleme dağıtıldı mı?’ diye Asus’u kontrol ediyorum 🙂

   • Emegine saglik kendi adima asus sayfasina bakmiyorum seni takip ediyorum tsk ederiz.

 73. Rambo zeb 5 var bende son guncellemeyi yukeleyemedim hala 44 deyim ben asusu aradim o guncellemede cok sikinti ciktigi icin iptal ettiklerini o yuzden yukleyemedimi solediler ben manuel olarak burdan indirdim dosya yone.-dowland klsdorune indi sonra guncelleme denetle dedim yine gormedi sonra zip dosyasini cikardim denedim olmadi sonra dowland klasorunden alip dosya yöneticisi klasorune artim direk yine denetledim yine gormedi
  Bunu baska bi yere mi atmak gerekiyo sunu bana harfiyen anlatirmisin
  Onu yuklleyemessem lolipopu da yukliyemezmisin bu konuya oyle yazmissinsunu bna anlatirmisin

 74. 4 sene önce

  Fm radyo gelecek mi acaba sayın rambo yabancı forumlarda bu konuyla alakalı bir bilgi mevcut mu?

 75. Ben 40.44 surumunde kalsam lolipopu yukleye bilirmiyim 53 u yuklemesem?

  Flashlamak ne deme lk?

 76. Rambo kardesim bnm tel zen 6 601 cg 600 cg z2580 bnm ki daha düşük bide 1600 mhz 600cg 2000 ne fark var sence anlatırmsn

 77. O zaman bilgisayardan 53 sürümünu atayim heralde guncelleme denetle dememe gerek kalmadan gormesi lazim bildirimlerde yanlis miyim

  Ve sen onu yuklemeden lolipop yukleyrmessin,diyosun ama guncellemeyi asus iptal etmis bu benim sorunum degil ki hem bence gormesi lazim gormemesi sacma

  • Malesef bu konuda Asus’un yerine konuşamıyorum. Asus Lollipop güncellemesini geri çektiğine dair açıklama yapmadı.

 78. Zaten lolipopu geri cekmedi ondan oncekini cekti

 79. Acil Yardım ! Lollipop Güncellemesini Yaptıktan Sonra Telefonum Asus Logosunda Kaldı.2 Saattir Bekliyorum ve Açılmıyor. Factory Reset Yaptım Ama Hala Devam Ediyor. ZenTalkta Bu Durumu Şikayet Etmişler.

 80. Zenfone 5 Lite (A502CG) yede gelicek mi ?

 81. zenfone 6 ya TW android 5 yukledim.nece rootlaya bilerem ?

 82. güncelleme mayıs-temmuz arası diye servis bilgi verdi.

 83. Rambo kral adamsin be valla . Sende olmasan bilgileri nerde bulacaz . Asusa kalsa hicbir haber bilgi vermiyorlar . Helal valla .destek olmak icin reklamlarina mi tiklayalim napalim 🙂

  • Rica ederim. Elimden geleni yapıyorum. Reklamlara tıklamayın, teşekkür ederim. Dilerseniz istediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

 84. zenfone 4 için lolipop ww yayınlandı 1-2 gün içnde zenfone 5-6 için yayınlanıcaktır

 85. rambo kardeş zenfone 5 z enfone 4 tw kodlu güncellemeyi indirsem nasıl olur bilgi verirmisin?

  • Sistemde değişiklik yapıldığı için etkiler. Yazılım yönünden garanti iptal olur. Telefonu geri WW koduna döndürmelisiniz.

 86. 2.21.40.44 güncellemesi yüklü lolipop 5i yüklemem için ne yapmam gerekiyo

  • Henüz L güncellemesi bizler için çıkmadı, beklemeniz gerekiyor. Makalede ne yapmanız gerektiği zaten yazıyor.

 87. Arkadaşlar asus supportan sürekli bilgi alıyorum. Güncellemenin haziran ayinin sonuna kadar gelmesi planlaniyormus. Sabredin az daha son 1 ay

  • downgrade ile verecekleri için heyecan yapmayın bitmiştir bu lollipop heyecanı yayınladıktan sonrada desteği çekerler geçmiş olsun

 88. Rambo nezaman gelcek zenfone 6 için ww lollipop bukadar olmaz ya bide haftasonu verilirmi bu güncelleme

 89. 4 sene önce

  slm öncelikle yardımların için teşekkür ederim 2.22.40.53 güncellemeden sonra karşıdan gelen aramalarda ses gelmiyordu tuşlara basınca ses çıksını işaretledim düzeldi fakat bu tuş sesi çok yüksek çıkıyor bunu kısmak için ne yapmalıyım

  • Malesef arama esnasında tuş sesini ayrıca kısmak mümkün değil, görüşme esnasında ses kısma tuşuna basarak görüşme sesiyle beraber tuş sesini de kısabilirsiniz.

 90. Rambo ZenTalk’ta gezinirken gördüm.TW güncellemesinde fazla bug varmış. Belkide WW için daha düzgün halini yayımlayacaklar. Tayvan sadece deneme tahtası olabilir. Yani 1-2 hafta içerisinde yayınlanabilir güncelleme.

  • 4 sene önce

   Ben TW sürümünü yükledim kullanıyorum bir takım buglar mevcut ama düzeltilebilir buglar normal kullanımda pek sıkıntı çıkartıcak bir bug yok

  • 4 sene önce

   şuan tw kodlu lollipopu kullanıyorum hiç bir sorun görmedim 🙂

 91. 4 sene önce

  Kardeş ww den tw ye döndüm flaslama ile guncelliycem ama güncelleme zipinde sadece boot imf ve droid boot imf var

 92. Admin zentalkda dolasirken bisey buldum.
  http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=10860&extra=&page=1&mobile=2
  Bu adreste adam WW kodlu lollipop guncellemesini vermis bunun hakkinda bi bilgin varmi bakip bizide bilgilendirrirsen sevinirim

 93. Admin WW surumu yayinlanmis cin veya japon frimware sitesinde gordum simdi baktim ekran resmide aldim bakmak isterseniz atabilirim.

 94. dediğiniz gibi tekrar 2.22.40.44 ü yükledim root kalktı root yapıp sistemde değişiklik yapmasam sadece usb joystick centeri kullansam ota üzerinden alırmıyım(ota üzerinden almam gerekiyor çünkü gideceğim yerde 3 ay kalcam ve pc yok)

 95. Zenfone 4 lolipop güncellemesini yükledim gayet güzel olmuş batarya ömrü artmış hatasız çalışıyor ben çok beğendim.

 96. Abi OTA düşünce sitede Paylaşcanmı ?

 97. 4 sene önce

  WW SÜRÜM TAYVAN SİTESİNDE VAR GELMİŞ İNDİRİYORUM BEN RAMBO SENDE Bİ BAKSANA TEMİZ KURULUM NASIL YAPARIZ ?

 98. 4 sene önce

  tayvam asus sitesinde yayınlanmıs hem zenfone 5 için hemde zenfone 6 için http://www.asus.com/tw/Phones/ZenFone_6_A600CG/ZenCare/ sayfadan dili chromla çevirip indirme sayfasında görebilirsiniz. rambo haberin ola

 99. Hacı zentalkda gezinirken gördüm adam link atmış ve lollipopdu bi bak istersen daha yeni atto

 100. http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/UL-ASUS_T00F-WW-3.23.40.52-user.zip

  böyle bir güncelleme gelmiş benim telefona olur mu 501 cg 1600mhz 2gb

 101. Rambo ota’ya ne zaman düşer bu güncelleme

 102. Hocam yukledım de telefonda recovery açılmıyor ve root gitti. Recovery flashlıcaktım ama recovery.img dosyası yok ne yapabilirim ? yalnız zentalk ta bulduğumu indirip kurdum sizinkide aynımı yoksa yanlış mı yaptım ?

 103. AsusIntelRootKit le mi rootlıyacaz

 104. USTA BENİM Kİ ZENFONE 5 ASUS_T00K(WW_a502cg) bu da modeli kaldırıyor mu

  • Desteklenen modeller arasında yoksa desteklemiyor demektir. Sizin telefona ait güncellemenin çıkmasını bekleyin.

 105. Ben şimdi WW kodlu güncellemeyi kursam sonra OTA’ya çıktığında garanti bakımından (ya da varsa hata ayıklamaları bakımından) ne yapmam gerekir, eski versiyona dönüp otadan mı indirmem gerekir?

  • Güncellemenin garantiye hiçbir etkisi yoktur. Bu bilgiyi nereden aldınız?

   Manüel güncelleme desteğini bizzat Asus kendisi ZenFone’lar için vermiştir.

 106. İndirilen dosyada toof yaziyoe ama benimki tooj bir sorun olurmu

 107. İndirirken T00f yazıyor T00j neden yazmiyor

 108. S: Direkt Lollipop güncellemesini yüklesem diğer tüm güncellemeleri içerir mi?
  C: Evet, Lollipop tüm güncellemeleri içerir fakat Lollipop’tan bir önceki güncellemeyi yüklemeden Lollipop yükleyemezsiniz. ZenFone 5 sahibiyseniz V2.22.40.53; ZenFone 6 sahibiyseniz V2.22.40.44 güncellemesi yüklü olmalıdır.
  rambo asusu aradigimda. 2.22.40.53 guncellemesi cok sikinti cikardigi icin iptal etmislr ve su an bende o guncelleme yok 2.21.40.44 surumu var ben simdi lolipop yukliyemiyecekmiyim manuel yada ota farketmez??

 109. rambo sen OTA dan alabildin mi güncellemeyi yada sende mi manuel güncelliyorsun?

  • Manüel güncelleme yapıyorum. OTA’dan henüz güncellemeyi alamadım. İlerleyen günlerde OTA sunucusundan güncelleme dağıtılır.

 110. 4 sene önce

  http://www.asus.com/id/Phones/ZenFone_5_A501CG/HelpDesk_Download/

  Burda ingilizce açıklaması var.

  ASUS ZenFone 5(T00F/T00J) software Image: V3.23.40.52 for WW SKU only*
  Note1: Please make sure update software version after V2.22.40.53 first before update to software version V3.23.40.52
  Note2: Download V2.22.40.53 from ASUS website if you don’t receive FOTA.
  Note3. For V2.22.40.53 which you download from ASUS website, put the file to the device root directory directly.
  Note4: For V3.23.40.52 which you download from ASUS website, please unzip the file first then put the file to the device root directory

  * OS upgrade from KK to L
  * Please note that Android 5.0 Lollipop does not support some pre-installed apps. The listed apps below will be removed once the Android 5.0 Lollipop upgrade is complete. The update and installation will take some time.
  1. Battery widget
  2. PhotoFrame widget
  3. Google Text-To-Speech
  4. Movie Studio
  5. Cloud Print
  6. CMClient
  7. Magic Smoke Wallpapers

  * Please note! Some features are added or changed in this system upgrade

  1. SuperNote: change to link-downloading version
  2. Asuswebstorage: change to link-downloading version
  3. Remote Link: change to link-downloading version
  4. Lockscreen: remove standalone wallpaper & weather info (only for 1GB RAM device)
  5. Quick settings/Recent app layout change (only for 1GB RAM device)
  6. Dialer/Contacts: reduce tab count from 5 to 3; remove group tab name/photo; remove foreground service (only for 1GB RAM device)
  7. InCall screen: remove inCall animation & cover (only for 1GB RAM device)
  8. Fix the problem of losing some files after changing the folder name in File Manager
  9. Add KKBOX (link-downloading) (Taiwan only)
  10. Add Dr. eye (link-downloading) (Taiwan only)
  11. Add Zinio (link-downloading)
  12. Add PubuBookBuffet (link-downloading) (Taiwan only)
  13. Add eReadingNow (link-downloading) (Taiwan only)
  14. Add ASUS Game Center (link-downloading) (Taiwan only)
   Offer hot and highly qualified games picked by a team of gaming experts
   Offer event privileges and goodies of virtual treasures
   Support membership with ASUS, Facebook and Google+ accounts to log in
   Offer VIP services: 24/7 online customer service
   Support purchase history to overview for games downloaded from ASUS Game Center

  * No longer support NTFS format SD card. Please remember to backup your SD card data before upgrade to Android L with following steps:
  1. Connect your ZenFone and computer with USB cable
  2. Enter your ZenFone storage via computer
  3. Select all data and copy it. Paste all your SD card data to your computer

  For more information please refer to:
  TW:http://www.asus.com/zentalk/tw/ReleaseNotes
  WW:http://www.asus.com/zentalk/ReleaseNotes
  CN:http://zentalk.asus.com.cn/ReleaseNotes

  Steps of Update:
  1. Check software version of your device**
  2. Download device software and Update SOP (From “Manual” Item)
  3. Only apply to same SKU update, Example: WW->WW, CN->CN, TW->TW.
  4. Software update cannot transfer the software SKU and downgrade the software version.
  5. Wrong SKU may cause update failure, please update the same SKU version only.
  *How to know the device model?
  Path: Settings->About-> Model number
  Example: ASUS_T00I
  **How to know the device software version?
  Path: Settings->About-> software information->Build number
  ***System upgrade may cause part of data missing, please buckup your important data before system upgrading.

 111. z5 lolipopu görmedi

 112. Aga bende yeterli alan yok diyor ? SD Kart yok artı özelleştirlmiş ayarlardan dahili belleği seçtim yeniden başlattım fakat hala yeterli alan yok diyor halbuki 7gb boş yer var

  • Yedek alıp fabrika ayarlarına dönün ve fabrika ayarlarına dönerken ayarlardan ‘Her şeyi sil’i seçmeyi unutmayın.

 113. zenfone 6 yükledim şimdi asus yazısı geldi dönüp duruyor

 114. Rambo dosyayı indirdim anlattığın şekilde dosyaları dahili depolama birimine aktardım lakin hiçbir şekilde uyarı falan yok sistem aynı şekilde duruyor

 115. 5.0 kurdum açıldı .telefonu sıfırlamaya bastım yaklaşık 10 dkdır asus yazıyor altta yuvarlak dönüyor ne yapmam gerek

 116. zenfone 6 lollipopu nasıl rootlıyacaz

 117. 4 sene önce

  Zenfone 5 ime manuel yolla lollipop dosyasini attim uyari cikti tamam dedim tel kapani ölü android cikti kaldi bende ses kisma sonra acmaya basarak reboot yaptim guncelleme falan yuklenmedi onceki surumu yukleyim dedim oda olmadi napmam lazim

 118. Rambo flashlamak istemiyorum yapamayabilirim ben birek lolipopa gecemezmiyim oto dusunce denetlesem yuklesem gormezmi yine de illa lolipopdan bi oncelini yuklemek zorundamiyim

  • Sadece flaşlama ile direkt lollipop yükleyebilirsiniz. Manüel veya OTA yoluyla Lollipop’tan bir önceki güncellemeyi yüklemek zorundasınız.

 119. hocam iyice bozdum ölü robotta gelmiyor artık :s

 120. Arkadaşlar tüm zenfone serisine Lolipop güncellmesini tek tek yaptım hiç birinde sıkıntı çıkmadı.

  Linkleri tekrar veriyorum gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz.

  Zenfone 4: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A400CG/UL-ASUS_T00I-WW-7.3.3.0-user.zip
  Zenfone 5: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/UL-ASUS_T00F-WW-3.23.40.52-user.zip
  Zenfone 6: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/UL-ASUS_T00G-WW-3.23.40.52-user.zip

 121. https://www.youtube.com/watch?v=wx_2NfuQT4g şöyle bi video buldum ama zenfone 6a uyarmı bilmiyorum denemek isteyen deneyebilir

 122. Dosyayı attım dahili hafızanın içine bildirmde görüldü yükle dedim sitem güncellemesi yükleniyor yazısında duruyor 7-8 dakikadır bir sorun var mıdır ?

 123. Zenfone 5 lite (a502cg) ye güncelleme gelecek mi?Asusun sitesinde güncelleme dosyaları yoktu

  • Normalde gelmesi gerekiyor, sanırım Asus önce diğer telefonlara ait güncellemeleri tamamlayıp sizin telefona geçecek. 1-2 haftayı bulabilir.

 124. kardeşim benim telefonum zenfone 6 A601CG makaledeki güncellemeyi indirsem bir sorun çıkarmı

 125. Ben lolipopu indirdim nasil kurucam peki?

 126. Şimdi Zenfone 6 ya yükledim açılmasını bekliyorum yardımlarınız için teşekkürler..

 127. Yükleyen varsa bilgi verebilir mi? Eksik, hata, bug bulan var mı?

 128. zenfone 6 uçuyor , radyo denemedim güncelleme sonrası kayboldu, dokunma daha hassas olmuş şimdilik iyi

 129. 4 sene önce

  RAMBO_FT > Hayırlı olsun şimdiden. Umarım herkes memnun kalır. Lollipop yükleyen arkadaşlar fikirlerini beyan ederse memnun oluruz. RAMBO_FT kullanıcıların görüşlerine göre açıklama yapıcam demiştin. Senin bilgilerine göre yükleme yapacağım. Teşekkürler.

 130. Güncellemesi indirmiş oldum zip çıkarttı onu ama yükleme yapamiyorum neden

 131. 4 sene önce

  lolipop güncellemesinde hafıza kartı çalışmayacak mı

  • Makaleyi dikkatli okuyun. %99 hafıza kartları çalışacak, sadece %1’lik kesimin hafıza kartı NTFS formatındaysa eğer çalışmayacak.

 132. hocam bende 40.44 yüklü direkt manuel yüklemeyle lollipopa geçebilir miyim?

 133. kardes bende zenfon 5 t00jd var android 442 22.40.53 yapı numarası var lolipopu nasıl yulerim

 134. Verdiğin likrekini indirerek cihazıma sıfırdan kurma yapabilirmiyim
  Açılmayan zenfonlara rom atma yöntemiyle falan
  custom rom varda

 135. rambo benım telefon 2.21.40.44 surumunde yani V2.22.40.53 yukleyemedım ne ota nede mauel flashlamak da ıstemıyorum ben lolıpopu ındırdım manuel yuklemeye calıstım dahılı hafızaya attım fakat ümlem ısaretı gelmedı bıldırımlerde lolıpopun ota’ya düşmesını bekleyıp ordan yukeleye bılırmıyım ?

 136. 4 sene önce

  Rambo_FT Oto güncellemesini bekleyeceğim ne zaman geleceği konusunda tahminin varmı? Birde Lollipop yükledikten sonra görüşlerini bildireceğini söylemiştin. İleriki saatlerde düşüncelerini merakla beklemekteyiz.

  • 1-2 hafta içerisinde OTA sunucusundan güncellemeleri alabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Lollipop incelemesini paylaşmayı düşünüyorum.

 137. usta benım z6 rootlu güncellemeyi kursam ne olur

 138. Arkadaşlar Asusun Resmi Türkiye Sitesine Lollipop Geldi

  Sürüm WW_3.23.40.52(androidL)

  Aşağıdaki Linkten Bakabilirsiniz 🙂

  http://www.asus.com/tr/supportonly/ASUS%20ZenFone%206/HelpDesk_Download/

  Asus Sözünü Mayısın Son Günü Tuttu 🙂

 139. Merhaba ben ZenFone 6 kullanıyorumda bir link vermişsiniz lollipop indirmek için
  ama asusun sitesinde gözükmüyor ? http://www.asus.com/tr/support/Download/39/1/0/3/paJ6GdiFh3rgCrfL/32/
  Sadece TW var ama sizin verdiğiniz WW

  • Yavaş yavaş tüm Asus web sayfalarında yayımlanıyor. Şuan Asus’un Endonezya ve Tayvan sitelerinde WW kodlu linkler yayımlandı.

   • Normal bir şekilde yükleyebilirmiyim.Flaş felan gerekmeden dosyayı telefona atıp?
    veya sonra bir güncelleme alır mıyım?Bir sorun çıkmaz değil mi?Normal lollipop ama
    türkiye sitesine eklenmedi?

  • Kardeşim Asusun Türkiye Sayfasında Yayınlandı Şuanda Oradan İndirebilirsin .

 140. Şimdi ben güncelleme dosyasını direk attım usb kablosunu çıkardım uyarı geldi telefon yeniden başladı droidin önünde dönen bir şekil ve yüklenme çubuğu vardı o çubuk doldu sonra erasing dedi bir ara sonra yeniden başladı normal boot edermişcesine ama şimdi asus logosu ve altında dönen yuvarlak yüklenme ikonu böyle duruyor yarım saattir. Şimdi cihazın başına birşey gelmesin diye hiç dokunmadım da insan şüpheleniyor. Zenfone modelim 4 bu arada işlemci gücü rami malum belki ondandır.

 141. rambo lolıpopu telefonuma flashlayabılırmıyım

 142. 4 sene önce

  lolipop sürümünde radyo çalışıyormu

 143. Rambo kardeş dediklerinin hepsini yaptım koyduğun linkten indirdim telefona attım bildirim geldi tıkladım fakat şimdi sistem güncellemesi yükleniyor diyor alttaki ne kadar kaldıgını gösteren barda takılı kaldı yaklaşık 10 dakikadır öyle bir sorun oldu telefon a601cg root felan yok temiz telefon bi yardım etsen çok sevinirim.

 144. 4 sene önce

  lolipop güncellemesinde hafıza kartı yedekleme yaptın çalışmayacak mı yedekleme yaptım çalışmazsa geri yükleyemem yardımcı olurmusunuz

  • Hafıza kartınız bozulmaz. Hafıza kartınız bir daha çalışmayacak diye üzülmenize gerek yok. Önce güncellemeyi yükleyin, eğer telefon hafıza kartınızı okumuyorsa bir bilgisayara hafıza kartınızı takıp içerisindekileri bilgisayara yedekleyin ve FAT32 formatında biçimlendirip yedekleri geri yükleyip hafıza kartınızı telefonunuza geri takın.

   Uzunca anlattım ancak yapması çok kolay ve hiçbir riski yok. Veri kaybı mümkün değil.

 145. ben bu gn yaptım z5 e iyi ama sarj cok berbat oldu

 146. fm radyo görseli güzel olmuş eskisi gibi açılıyor

 147. Recovery sorunu yasayanlar için V2.22.40.53 recovery.img flashlayın çözülüyor.

 148. 4 sene önce

  Zenfone 6 A601CG için manuel yüklemeyi bu sayfadan indiriyorum. Yorumları dikkate alıp otayı beklicektim ama 1-2 hafta beklemeye değmez sanırım.

 149. manuel güncelleme ile ben güncelledim ilk izlenim olarak çok beğendiğimi ve radyonun çalıştığını söyleyebilirim. öncelikle rambo olmak üzere bilgi paylaşan herkese teşekkür ederim 🙂

 150. 4 sene önce

  güncelleme yapan arkadaşlar hafıza kartında herhangi bir sorun oldumu

 151. Bütün adımları eksiksiz yapıyorum ancak güncelleme bildirimi gelmiyor bir türlü

  • Cevabı makaledeki indirme sayfasında zaten var. Bir daha yazmak istemiyorum.

   • 2.22.40.44 versiyonu tekrar yüklemeye çalıştım o da aynı şekilde hiçbir şey görünmüyor bildirim çubuğunda

    • Makaledeki çözümü biraz daha genişlettim, “Eğer telefonunuz güncellemeyi görmüyorsa” diye başlayan paragrafa tekrar bakın.

 152. Su anda bu siteden yükledim öncelikle Rambo kardeşim bizi sürekli bilgilendirdigin için çok tessekkür ederim Güncellemeye gelecek olacaksak mükemmel olmuş hiçbir sorun yok güzel olmuş 🙂

 153. Hocam ben indirdim güncellemeyi Zf5 A501CG cihazıma kurdum. Kurarken şöyle bir şey oldu, biraz doldu sistem update derken altta mavi çizgi doluyor ya o bi kısıma kadar geldi telefon kapandı yeniden açtım uygulama optimize etti ardından cihaz 5.0 ile açıldı. Ancak sıkıntı şudur ki dokunmalarımı algılamıyor cihaz. Mouse ile kontrol edebiliyorum. 2-3 kere kapatıp açtım sürekli uygulama optimize etti git gide daha kısa şekilde. En son optimize etmeden telefon açıldı. Ancak hala dokunma algılamıyor.Ne yapmalıyım acil yardım eder misin 🙁

 154. z6 root lollipop rootu nasıl yapcaz

 155. asus t00j telefonuma verdiğiniz linkten güncellemeyi indirip attım v2.22.40.53 güncelleme de yüklü olmasına rağmen güncelleme bildirimi gelmedi ne yapmam gerekiyor

 156. ASUS ZenFone 6 3.23.40.52 Lollipop Güncellemesini İndirirdim bilgisayardan telefona attım. Kabloyu çıkarttım ünlem işareti geldi telefon kapandı hata verdi. Sebebi nedir Rambo_FT?

  Telefonum Zenfone 6 A601CG

 157. 4 sene önce

  MERHABA BEZ ŞİMDİ LOLÜPOP GÜNCELLEMEYİ YAPTIM FAKAT YEDEKLEDİGİM VERİ VE UYGULAMA DOSYASINI GERİ YÜKLEMEK İSTEDİGİMDE YEDEKLEME DOSYASI YOK DİYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ GÖRMÜYOR

 158. Lollipop tan kitkata nasıl dönücez

 159. zenfone 5 e lolipop geldimi verdiğiniz güncelleme asus un sitesinde gözükmüyor

 160. yaptım güncellemeyi . radyoda oluyor sıkıntı yok . sonunda lollipopu aldık be . iyi bekledik ama kabul edin :)))

 161. Güncelleme dosyasını telefon hafızasına atıp bildirim alamayan arkadaşlar telefonu güvenli modda başlatın o zaman bildirim geliyor

 162. rambo ben zenfone a601cg için indirdim senin verdiğin linkten ama yükleme ekranında yarıya bile gelmeden hata dedi ve droitbot ekranda kaldı

 163. bu verdiğiniz zenfone 5 lolipop güncellemesi asus un sitesinde yok

  • Ama link Asus’un sitesinden alınma. Nasıl oluyor peki? Ben söyleyeyim: Henüz Türkiye sitesine düşmese de Tayvan, Endonezya gibi sitelerine düştü de ondan.

 164. Root’lu telefonların ne yapması gerektiğini sırasıyla yazar mısınız?
  Önce unroot yapıp sonra 40.53’ü tekrar yüklemem mi gerek?

  • Root’lu telefonlara sahip kullanıcıların ekstra bir şey yapması gerekmiyor. Önce güncellemeyi yüklemeyi deneyin, hata verirse yapılması gerekenleri makaleye yazmıştım. Yazdıklarım sayesinde sistem değişiklikleri sıfırlanıyor ve güncelleme sorunsuz yükleniyor.

 165. enfone 6 lollipop rootlayan varmı test eden

 166. Öncelikle rambo_ft adlı adminimize bir teşekkürü borç bilirim, onun ve siz diğer üyelerimizin sayesinde otayı beklemeden lollipopa geçtik..

  Rar’lı dosyayı klasöre falan çıkartmadan direkt olarak dahili depolama birimine attıktan sonra
  uyarı gelir bug oluşuyor ister istemez tıkladığınızda cihaz bi tepki vermez sonrasında cihazı yeniden başlatın aynı şekilde uyarı gelir ve sistem güncellemesi başlar,

  Sonraki aşamada sistem güncellemesi yüklenirken durum çubuğu takılı kalıyo belli bi mesefe gittikten sonra sabırlı olun cihaz kapandığındada bekleyin tahmini 30 sn falan kendisi açılıyor ve uygulamalar optimize ediliyor..

  Tekrar tekrar zenfoneasus.com bloğuna ve rambo_ft adminimize teşekkürlerimle iyi bloglar..

 167. Evet arkadaşlar sitede şu an itibariyle düşmüş durumda OTA ile güncelleme
  geldi sanırım ben yükledim manuel Rambo_FT Arkadaşıma çok çok Teşekkürlerimi
  ilettim Ellerinize sağlık
  Saygılarımla
  http://www.asus.com/tr/Phones/ZenFone_6_A601CG/HelpDesk_Download/

 168. Radyo nasil kullanabilirim lollipopta ZenFone 6?

 169. Güncelleme Türkiye için de geçerli değil mi?

 170. 4 sene önce

  bu güncelleme 1.6 ghz 1.2 ghz farkeder mi? bir de bulduğunuz buglaarı söyler misiniz

 171. Burda yüklu zenfone 5 lollipop guncellemesi beta mi bunu yukledigimizde orjinal gincelleme geldiginde alamazmiyiz

 172. zenfone 5 e lolipop kurdum ama her açılışta uygulamaları optimize ediyo

 173. 4 sene önce

  bn şu 53lü güncellemeyi nasıl yüklücem ilk onu yükeleme gerekiomuş bana gelemdide zen5 tlfnum yardımcı olursanız çok sevinirim.

 174. Yav herkes yaptı ben yapamadım. Ota gelmedi. Güvenli moddada gelmedi. Asusun siteden indirip ana dizine attım yine görmedi. Komutla yükleyeyim dedim güncelleme rehberinden bu seferde : only android 5.0 image cloud downgrade with this script. assert failed: getprop (“ro.build.version.release”) == “5.0” return code 8E:Error in /tmp/uptade.zip (Status 8) diye hata verdi. Admin yardım et ya 🙁

  • Telefonunuz nedir?
   Telefonunuzda yüklü olan derleme numarası nedir?
   Hatayı hangi işlemi yaparken aldınız?
   Hata aldığınız güncelleme dosyasının ismi nedir?

 175. zenfone 5 501cg’ yi buradan güncellediğim taktirde bir sıkıntı yaşamam değil mi?

 176. 4 sene önce

  Sistem güncellemesi yükleniyor kısmında takılı kaldı 35dk dır bekliyorum

 177. Sistem güncellemelerinde hala yok değil mi? Ben denedim bi şey yok hala

 178. A501CG telim var guncellemeyi denetle diyorum guncelleme gelmiyor

 179. Derleme numarasını nasıl güncelliyoruz arkadaslar

 180. 4 sene önce

  Teşekkürler “ZenfoneAsus” tüm sorunlara ve yeniliklere cevap olduğun için, var ol .

  Zenfone 6, başarıyla güncellemeyi yaptım.

 181. 4 sene önce

  Merhabalar, benim elimde asus zenfone 5 var ancak guncellemeyi kontrol ettirdim bulamadi ama siz linkini vermissiniz bende mi bir yanlislik var acaba ?

 182. Kolay gelsin rambo arkadaş yaw ben ne ettiysem tel görmedi güncelleme yi sonu 53 olanı bidahaki kursam

 183. rambo kardeş benm znfone 5 2gb bu gelen yenilikler benim telefonda olurmu?

 184. kolay gelsin, 2 tane sorum olacak.birincisi lollipop güncellemesini bu akşam yaptım.ilk etapta telefonda biraz takılmalar olduysada sonra düzeldi.yalnız telefonu ne zaman baştan başlatsam yeni sürüme geçiriliyor yazıyor.her açılış kapanışta yapıyor bunu.bu konuda bilginiz varmı?

  2.sorum ise bazı uygulamalarda sorun çıkarması.örnek vermek gerekise onedrive.iş gereği benim için çok önemli ama güncellemeden sonra dosya ikonu bile değişti ve çalışmadı.yeniden indirmeyi defalarca denedim hepsindede bilinmeyen bir hata oluştu uyarısı veriyor ve indirme işlemi gerçekleşmiyor.yardımlarınız için teşekkürler.

 185. Zenfone 5 güncellemesi ile alakalı artıları eksileri, problemlerinin listelendiği bir sayfa varmı?

 186. La gardas dediklerini yaptım ama ikaz işareti cikmadi. Z002 601cg imiş benim cihaz ne yapacağız.

 187. Sa zenfone 5 lolipopta xposed kurdum ama işlemci mimarisi ile uyumlu değil hatası alıyorum nasıl kurabilirim teşekkürler

 188. Bu güncelleme ile birlikte zenfone 2’de olan theme engine da gelecek diye biliyordum, gelmemiş, Launcher’ı güncellemeleri lazım acaba?

 189. Lite ye güncelleme gelecek mi

 190. Merhaba ben zenfone 6 kullanıyorum ve yukarıdaki verdiğiniz linkden güncelleme yaptım
  kamera güzel olmuşta kamerada turbo modu nerde?
  Sarı oluyodu hemen kamera iconunun sağında.

 191. lollipop’u sorunsuz bi şekilde yükledim ama telefon her açılışında ”android yeni sürüme geçiriliyor” yazıyor, kısa bi süre olsada o yazı kalıyor. sebebi nedir, tek bende mi böyle?

  • sık sorulan sorularda cevaplamışsınız zaten. kusura bakmayın geç gördüm.

 192. ben bunu şimdi okula gitmeden yapacağım resimler programlar silinmiyor değilmi ?

 193. Komut yok diyor

 194. 4 sene önce

  Arkadaslar guncellemeyi telefon bellegine winrar olarak atin klasore cikartmayin ben Zenfone 4 kuklanicisiyim oyle yaptim ve guncelledim
  Guncelleme linklwri verilmis zaten

  zenfoneasus.com a tesekkurler 🙂

 195. 4 sene önce

  Mrb Rambo kolay gelsin.bu sabah 2.22.40.53 telefona otomatik geldi.fakat asil lollipop guncellemesi telefona otomatik olarak geldi mi ?

  • Ben L’yi yüklediğimden otomatik gelip gelmediğini bilemiyorum. Gelen yorumlarda OTA üzerinden L güncellemesini alan varsa haberim olur ancak. Böyle bir bildirim henüz görünmüyor.

 196. Lütfen yardım edin. 🙁 Lolipop dosyasını bilgisayara indirdim. Telefona attım. Bildirim geldi. Güncellerken takılı kaldı. Ben de kapattım. Bu defa ekrana usb işareti geldi ve kapandı tekrar. Factory reset yaptım. Bu siliniyordan sonra ASUS yazan açılma ekranında kaldı ama birşey dönmüyordu. Ve açılmadı telefon.
  Şimdi bu telefonu nasıl kurtarabilirim?? 🙁
  Servise göndersem daha otomatik gelmediği için para isterler mi ??
  Revory mode mu ne diyorlar. O yapılsa işe yarar mı.
  Lütfen yardım edin 🙁

 197. Admin bey OTA ile güncelleme mi yoksa manuel güncelleme mi daha yararlı ?

 198. Rambo Zenfone 2 deki snapwiew diğer zenfone lara gelecek mi?

 199. 4 sene önce

  45.54 fix güncellemesi geldi lolipop yükleyecekler önce bu güncellemeyi yüklesin

 200. 4 sene önce

  Düzeltme 40.54 olacak

 201. günaydın, z6 için WW yayınlanmış hayırlı olsun.

  bu iki tane down var 3.3.3.3 ve 2.2.2.2 fark nedir bilen varmı

 202. admin bey buradaki WW dosyası ile ASUS’un kendi sitesindeki WW dosyası bire bir aynısı mı?

 203. lolipop ota ya düştü

 204. Güncelleme Türkiye Asusun resmi sitesine düştü. OTA ne zaman yükleyebiliriz.

 205. Rambo 40.54 kararlastirma geldi hala lolipop yok

 206. 2.22.40.54 OLDU GÜNCELLEME YAPTIM HANİ LOLİPOP NEREDE??

  • 40.54 de bende yükselttim lollipop zannederek fakat onun arkasından manuel olarak lolipop yükleyeyim dedim yine kabul etmedi mecbur 40.44 e dönüp geri update yaptım bu şekilde deneyin.

 207. 4 sene önce

  Aynen 40.54 geldi otadan

 208. Benim oyunlarım, uygulamalarım felan ntfs hafıza kartımda onları ne yapıcam şimdi bu fat32 işi çok saçma olmuş

 209. sistem güncelleme butonunda 1 harfi var ama butona bastığımda güncelleme görünmüyor

 210. telefonum zen 5

 211. zenfone 5 son güncelleme koyulmuş fakat için zenfone 6 için V2.22.40.53 güncellemesini nasıl indirebilirim yardım eder misiniz

 212. WW kodu yayınlanmış z6 nin ama otaya düşmemiş ilk attıkları tw ne kadar surede düşmüştü otaya.bide bu T00 olan model için yazıyor Z002 yi mi beklemek zorunda kalicagiz.

 213. 4 sene önce

  Aslinda soylemek gerekirse guncellemenizi tavsiye etmem cok sarj yiyo aksam onda taktim sanah 7 de cikarttim su anda 20 internete girdim clash oynadim bitti kitkatta gene biraz daha iyidi ama gorsellik acisindan falan mukemmel olmus

 214. 54 güncellemesi arama sırasında ses gelmemesi sorununa çözüm olarak sunuldu. 3 ile başlatan sürüm ise lollipop sürümü.

  Bende zenfone5 var. Lollipop yükledim. Arabirime bazen kısa süreli gecikmeler oluyor. Çok dert değil gibi.

 215. Rambo bugun zen 5 e guncelleme geldi 2.22.40.54 diye neyin nesi bu ne icin verildi by guncelleme?

  • Görüşme esnasıda ses gelmeme sorunu için.

   • bende şuan o sorun var kiminle görüşsem ses gelmiyor henüz lollipopa geçmedim bugün geçicem bu güncelleme almak için lollipopu telefonumda kurulmuş olmasımı lazım

 216. 4 sene önce

  lolipop indirme linkleri:

  zenfone 5: https://zenfoneasus.com/zenfonelar-icin-resmi-stabil-lollipop-guncellemesi-yayimlandi/3/
  zenfone 6: https://zenfoneasus.com/zenfonelar-icin-resmi-stabil-lollipop-guncellemesi-yayimlandi/4/
  zenfone 4: https://zenfoneasus.com/zenfonelar-icin-resmi-stabil-lollipop-guncellemesi-yayimlandi/5/

  kendi telefonunuzun dosyasını indirdikten sonra klasöre çıkartmadan telefonunuzun belleğine atın sd karta atınca görmüyor sonra bildirim çubuğuna sistem güncellemesi yazılı bir bildirim gelir ona basın yükleyin

  NOT:
  telefon belleğine kayıtlı resim video vb. dosyalar gidecektir onları bir yere kopyalayın sd kartınızdakiler duracaktır.. 🙂

 217. 4 sene önce

  Lollipop güncellemesini kurdum ama bi sıkıntım var whatsappdan ve diğer uygulamalardan gelen mesajlar bildirim ekranına düşmüyor bunu nasıl düzeltebilirim

  • 4 sene önce

   telefonunuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz bende öyle bir sorun olmadı ama.. bi deneyin

   • 4 sene önce

    ayarlardan oldugunu düşünüyorum acaba bilginiz varmı teşekkürler.

 218. Radyo yok telefonda

 219. 4 sene önce

  Lollipop güncellemesini OTA üzerinden ne zaman yükleyebileceğiz. Asus Resmi sitesinde gözüküyor.

 220. 4 sene önce

  Rambo_FT 3 Sorum olucak:

  1.) Bende OTA’dan yüklemek için bekliyorum asusun sitesinde olduğu zaman telefonda gözükmesi gerekmiyormu?

  2.) Asusun kendi internet sitesinde Sürüm WW_6.2.2.2(downgrade version) Sürüm WW_6.3.3.3(downgrade version) mevut ikisi arasında ne fark var.

  3.) Bu dosyalardan ww_6.2.2.2. telefonumdan wifi üzerinden indirerek kurabiliyormuyuz bilgisayardan atmadan.

  Yorumlarını bekliyorum. Teşekkür Ederim.

  • OTA’ya düşmesi zaman alır, bekleyin. Asus’un sitesine güncelleme düştüğünde aynı anda OTA’ya düşmesi gerekmiyor. Bazen OTA’ya siteden daha hızlı düşebiliyor bazen de geç.
   Bahsettiğiniz ‘downgrade’ güncellemeleri Lollipop’tan KitKat’a dönmek için yayımlanmıştır. Nedenini Asus açıklamamıştır.
   Son sorunuzun cevabı evet.

   • Peki WW_6.2.2.2(downgrade version) Sürüm WW_6.3.3.3(downgrade version) hangisini indirmeliyim 5.0 için.

    • Bunları yüklerseniz KitKat’a dönmüş olacaksınız.

     • Arkadaşta sormuş wifi ile indirebiliyormuyuz diye. wifiden indirdiğimizde rardan çıkartıyor dosyaları kurulumu nasıl yapıcaz. araştırdım ama wifi ile indirip kurma yöntemi anlatılmamış. Bu arada sayfada bir sorun var yorumlar gözükmüyor.

 221. Zenfone 5 var bende güncellemeleri denetliyorum güncelleme görünmüüyor neden acaba

 222. güncellemeyi ota olarakda manuel olarakta yapamıyorum hata veriyor her şey tamam işte güncelleniyor felan failed diyor recovery bölümünde bırakıyor rootu kaldırdım wipe data cacheydi factory resetti yaptım fakat güncelleme alamıyorum

 223. Rambo_FT öncellikle Teşekkürler. Biz yüklemeyen arkadaşlar olarak bizi bilgilendirdiğin için.

  Android 5.0 Lollipop Hakkında İzlenimlerim

  1. Diğer firmaların aksine arayüz gayet dinamik ve tabiri caizse yağ gibi akıyor.

  2. Telefon dokunmalara karşı daha da hassaslaşmış. Asus bu konuda gayet iyi. Bunu tanıtım videolarında da bas bas söylüyor ‘Dokunma tepkimesi sadece 60ms’ diye…

  3. Özelleştirmeler biraz daha artmış. Örneğin ses ayarı ile oynadığınızda ‘Rahatsız etmeyin’ özelliğini tek dokunuşla seçebiliyoruz.

  4. Bazı ASUS uygulamalarının arayüzü değişmiş. Bunlardan bazıları: PixelMaster Kamera, ASUS PC Link, Mesajlaşma, Rehber, Takvim, Saat …

  5. Bildirim çubuğu daha da güzelleşmiş. Hızlı Ayarlara ulaşmak için artık ekranın sağ-üst köşesinden aşağı kaydırma yapmaya gerek kalmamış. Bildirim çubuğunu iki kez aşağı çekince Hızlı Ayarlar ekranı bizi karşılıyor zaten.

  6. Kilit ekranında artık bildirimler listeleniyor.

  7. Son uygulamalar arayüzü ve işlevselliği değişmiş. Bu ekrana 2 yeni buton gelmiş, toplamda 3 buton olmak üzere: ‘Çalışan uygulamalar’, ‘Ekran sabitleme’ ve ‘Tümünü temizle’…

  Ekran sabitlemeyi de kısaca anlatayım; önce ekran sabitleme özelliğini açıyorsunuz. Sonra örneğin mesajlaşma uygulamasını açıyorsunuz ve son uygulamalar tuşuna basıyorsunuz, mesajlaşma ekranının üzerindeki raptiye iğnesine dokunuyorsunuz, artık başka ekrana geçmek mümkün olmuyor, sürekli mesajlaşma içerisinde kalıyorsunuz. Mesajlaşma uygulamasının içerisinde dolaşabiliyorsunuz ancak dışına çıkamıyorsunuz.

  Ekran sabitlemeyi kaldırmak için ‘Geri’ ve ‘Son uygulamalar’ tuşlarını basılı tutmanız yeterli.

  8. Sanıldığının aksine telefonun pil ömründe biraz düzelme var. Diğer firmalar Lollipop güncellemesini ilk dağıttıklarında telefonların pil ömründe ciddi düşüşler olmuştu. Asus bu konuda dersine iyi çalışmış ve pil optimizasyonunu KitKat’tan bile biraz daha iyi hale getirmeyi başarmış. Ancak bunlara rağmen yine de pil eskisi gibi hızlı tükenebiliyor. Asus’un normal pil kullanımını Lollipop’ta düşürmemesini bile bir ‘olumlu yön’ sayabiliriz. Daha kötü olabilirdi.

  9. RAM yönetimi geliştirilmiş. ‘Otomatik Başlama Yöneticisi’ adlı uygulamanın buna etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.

  10. Kamerada daha hızlı otofokus yapılıyor. Parmağınızla ekran üzerini basılı tuttuğunuzda fokus sabitlenir. Buna bir özellik eklenmiş, artık sabit fokusta pozlama değerini değiştirebiliyor. Yalnız ben değiştirmeyi beceremedim 🙂 Güzelleştirme modu geliştirilmiş.

  11. Kamerada olumsuz yanlar ise şu; kamera tuşunu basılı tutarak arka arkaya çekim hızı düşük.

  12. Video çekiminde eğer performans modunu seçersek telefon gerçekten yağ gibi akıcı video çekiyor.

  13. Telefonun hoparlör sesi yükselmiş gibi geldi bana.

  14. WiFi arayüzü değişmiş ve stabil duruyor.

  15. Kulaklıklar sorunsuz çalışıyor ancak kulaklık düğmesine biraz geç tepki veriyor.

  16. Telefonun ısınması bildiğimiz KitKat gibi, değişmemiş.

  17. Çağrı özelliğini geliştirmişler. Örneğin webde gezinirken çağrı gelirse ekranın üzerinde popup şeklinde gelen arama görünüyor, hızlıca cevaplayıp kapatabiliyoruz. Daha birçok Lollipop güzelleştirmesi mevcut, geri kalanını da siz yükleyip öğrenin diyorum.

  • Eyvallah hocam. Ben de neler değiştiğini merak ediyordum, kuşku vardı. Saolun ilk fırsatta yüklicem.

 224. 4 sene önce

  Merhabalar tekrardan rambo bey, android 5.0 zenfone 5 cihazıma yükledim, biraz kullandım kapatıp şarja taktım ancak açılışta android sürüm yükseltiliyor yazısı gine geldi bu sorunun çözümünü nasıl yapabilirim acaba ? Cevaplarsanız sevinirim, eger yorumlarda varsa kusura bakmayın o kadar çok yorum var ki inceleyemiyorum bile 🙂

 225. Ota gelmedi. Güvenli moddada gelmedi. Asusun siteden indirip ana dizine attım yine görmedi. Komutla yükleyeyim dedim güncelleme rehberinden bu seferde : only android 5.0 image cloud downgrade with this script. assert failed: getprop (“ro.build.version.release”) == “5.0” return code 8E:Error in /tmp/uptade.zip (Status 8) diye hata verdi. Admin yardım et ya 🙁

  Telefonunuz nedir? : zenfone 6
  Telefonunuzda yüklü olan derleme numarası nedir? 2.22.40.44
  Hatayı hangi işlemi yaparken aldınız? Hatayı lolipop güncellemesi yaparken adb sideload guncelleme.zip yazinca %100 den sonra tel ekraninda aldim

  Hata aldığınız güncelleme dosyasının ismi nedir? : Asusun sitesindeki WW kodlu 6.2.2.2 güncelleme dosyası.

  Nolur yardım et admin 🙁

 226. Z5 lite a502cg ye yakın zamanda bir güncelleme gelmeyecekmiş.Bizzat sordum

 227. 4 sene önce

  Zenfone 5 Lollipop yükledim hafif şarj sıkıntısı var gerisi güzel hoş olmuş memnunum güzel 🙂

 228. 4 sene önce

  arkadaşlar güncellemeyi manuel olarak yaptım . Güncelleme telefona çok yakıştı. Gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz

 229. güncellemeyi nasıl yapacağız ben beceremedim rambo bey

 230. asus un sayfasında birsürü guncelleme dosyası var hangisini yükleyecegiz bilgi cekidek sürümünde ww 2.22.40.54 yazio ama orda o dosya yok yardim acil !!!

 231. Rambo bey bana OTA üzerinden 2.22.40.54 güncellemesi geldi yükledim ardından verdiğiniz linkteki lollipop güncellemesini yükledim bir sorun olur mu ?

 232. 4 sene önce

  her yere baktım ama yok bu bildirim ekranına düşmüyor bildirimler ne facebook ne instagram ne whatsapp hiç birinden bildirimi anlık olarak alamıyorum ancak uygulamaya girince geliyor

 233. 4 sene önce

  Verdiginiz linkden zen5 icin dosyayi indirdim dahili hafizaya attim ama bildirim gelmio yenisn baslattim kac kere guvenli modda actim gene yok su anki yazilim surumum 2.22.40.54 2.22.40.53lu olan gine gelmemisti bn indirdim verdiginiz linkden tlfnn basinda degildim yuklemis geldigimde onay istedii verdim 90 100 mb civaru bisey indirdi kurdu bu baktim 54 lu olan gelmis sonra lollipop yukleyemedom lutfen yardim edin

  • Yedek alıp fabrika ayarlarına dönüp tekrar güncellemeyi deneyin. Olmadı Lollipop güncellemesinin OTA’ya düşmesini bekleyin.

 234. 4 sene önce

  Sayın rambo insanoğlu çok yüzsüz 5.0 güncellemesini aldık peki soruyorum sizlere 5.1 de gelecek mi zeki müren de bizi görecem mi misali cevaplarsan sevinirim saygılar 😀

  • 5.1’de çok fazla değişiklik yok, sadece biraz daha RAM optimizasyonu var. Asus’un sunduğu Lollipop güncellemesi zaten stabil. Ancak bunlara rağmen 5.1 güncellemesini Asus verir mi bilinmez. Benim tahminim ‘vermez’ yönünde ancak derleme sürümü güncellemelerini vereceğini düşünüyorum.

 235. lollipopta radyo çalışıyormu?

 236. 4 sene önce

  Abi benim derleme numarası 40.54 bi sıkıntı olur mu?

 237. Lollipopa güncelledikten sonra ön kameram fotoğrafı çektikten sonra rengini dağıtıyor çok seviyordum kamerasını napicam bi öneriniz var mi ?

 238. Lolipopta sorun buldum bildirim sesleri gelmiyor sadece ilk mesajda ses geliyor sonraki bildirimlerde sadece titriyor sorunla karşılaşan ve çözen var mı ?

 239. rambo kullanıcı açmak için betaya mı yükseltmek gerekir ne yapcaz yardım et kullanıcı açmak için ne yüklemek ne yapmak gerekir

  • ‘Kullanıcı açmak’tan kastınız nedir? Yeni kullanıcı hesabı mı? Eğer buysa şuanlık cevabını bilmiyorum. Ayrıca betaya yükseltme diye bir şey yok.

 240. Aynen o ses gelmeme sorunu bendede var arada titriyor bazen ses çıkmıyor

 241. 4 sene önce

  Lollipop dosyasini indirip yapamayanlar engelledikleri programlari aktiflestirip rset atip tekrar denesinler.

 242. Arkadaşlar merhaba, zenfone 4 cihazım var. Makaleyi görüp lollipop güncellemesini indirdim. Güncelleme kurulurken telefon kendiliğinden açılmaya çalıştı ve saatlerce açılmadı. Şuan telefon açılmıyor, sanırım yükseltme işlemini yanlış yaptım. Telefonu açmadan tekrar eski haline nasıl düşürebilirim bilginiz var mı ?

 243. 4 sene önce

  Wifi üzerinden telefona indirilen lollipop güncellemesi nasıl kurulur?

   • 4 sene önce

    Onu okudum. Bilgisayardan atabiliyorum ama hata vermişti. Bende telefona indirmek istedim indirdim inen zipi dosyalara çıkart diyor. Ama sonradan bişey çıkmıyor zaten.

    • 4 sene önce

     Ota gelse hiç böyle uğraşmayız. Bekleyeceğiz artık.

    • Sanırım dikkatli okumadınız. Eğer iç içe arşivleme varsa ‘dosyaları çıkart’ diye yazmıştım. Eski güncellemeler böyleydi. İndirdiğiniz .zip uzantılı güncellemeyi hiçbir yere çıkartmadan olduğu gibi dahili hafızaya kopyalarsanız bir sıkıntı çıkmaz.

     • 4 sene önce

      Peki Telefonumlu rootlu değil. Otadan 2.2.40 .44 Güncellemesini yüklemiştim. Fakat bilgisayardan attığımda yüklerken hata vermişti. Şimdi telefona direk indirip deneyeceğim. Teşekkür ederim yardımcı olduğun için sağol.

 244. Ya lollipopta şarz ve telefon çok ısınıyor ne önerirsin rambo kardeş?

 245. rambo kardes yardım edebilrimsin bana 1 tane guncelleme gelmis onu yapmadan olmuyor oda olmuyor hata veriyor güncellemeleri denetle diyince iniyor aciyom hata diyo robot seysi çıkıyor ne yapmalıyım

 246. meraba zenfone 6 var lolipop güncellemesı yaptım ama wifi calişmiyor tarama yapıyor agları buluyor ama baglanmıyor
  lütfen yardımcı olurmusunuz

 247. rambo kardeş asus yeni bişey yayınlamış bu nedir? Sürüm WW_2.22.40.54(MR11.2)

 248. Otanin gecikmesi tuhaf degil mi? Daha ne kadar bekleyeceğiz.

 249. Hafıza kartını fat32 olarak formatladım ama hala görmüyor. Dosya yöneticisinde kartın içini görüyor ama örneğin download yapacağımda sd kart yok diyor. Ayrıca telefonun içindeki dısyalar da görünmüyor.

 250. 4 sene önce

  Rambo Ota hakkında bir açıklama yok mu?

 251. 4 sene önce

  Rambo_FT OTA hakkında bir bilgin varmı? Güncellemenin duyurulmasının 4.günü Manuel ile sorun yaşamak istemediğim için OTAyı bekliyorum. Asus yetkilileriyle konuşma imkanın varsa bize aktarabilir misin cevabı? Hiç bir yerde açıklama yok senden böyle bir açıklama bekleriz. Şimdiden Teşekkür ederim.

 252. 4 sene önce

  Rambo_FT bir önceki yorumlarda birşey okudum. Bu 2.2.40. güncellemesiyle uygulamaları kapatma özelliği gelmişti. Bende bunu yapmıştım. Bir arkadaş eğer lollipop güncellerken hata alıyorsanız engellediğiniz uygulamaları kaldırın demişti. Böyle birşey söz konusu olabilir mi?

  • 4 sene önce

   Engeli kaldırın demek istemişti eksik yazmışım. Ben facebook vs diğer uygulamaları Kilitlemiştim. Lollipop güncellemesinin hata vermesine neden olur mu bu durum?

  • Sistemde yaptığınız değişiklikleri sıfırlamanız gerekiyor. Devre dışı bıraktığınız uygulamaları etkinleştirin, root’u kaldırın. Ya da en temizi yedek alıp fabrika ayarlarına dönün ve manüel güncelleme yapın.

   • 4 sene önce

    Telefonum rootlu değil. Hatta telefonumla ilgili her hangi bir sorun yoktu. Ancak Manuel güncelleme ilk kez yaptım ve hata aldım.

    • Nasıl bir hata aldınız lütfen daha detaylı anlatın.

    • 4 sene önce

     Birde fabrika ayarlarına döndüğümüz zaman. Bütün güncellemeleri tekrar mı yüklüyoruz 4.4.2den itibaren tüm güncellemeler.

     • 4 sene önce

      Telefon kapandı açıldığında güncelliyordu biraz ilerledi hata yazdı ve. root menüsüne döndü sonra en baştaki seçenekle telefonu açtım.

     • Önceki güncellemeleri yüklediniz mi? Lollipop öncesinde güncelleme verilmişti.Önceki tüm güncellemeri yükleyip tekrar deneyiniz.

     • 4 sene önce

      evet ota üzerinden yüklemiştim 2.2.40 son güncellemem.

     • Hangi ZenFone modelini kullanıyorsunuz?

     • 4 sene önce

      zen 6 a601cg

     • WW_2.20.40.44 Güncellemesi yüklü mü?

     • Android 5.0 yükledikten sonra fabrika ayarlarına döndüğümüzde sürüm düşmez 5.0 olarak kalır.

     • 4 sene önce

      Evet WW.2.20.40.44 güncellemesini çıktığı zaman yüklemiştim şuanda yüklü.

     • O zaman yedek alıp fabrika ayarlarına dönüp yeniden deneyin burdan yapabileceğimiz bir şey yok.

 253. 4 sene önce

  Bu arada lollipop için denedim E.UL-ASUS_T00G-WW-3.23.40.52-user.zip hatası verdi. E:data ile ilgili birşeyler yazıyordu fakat aşağıda telefona bakarak yazdım yorum gönderiliyor dedi ve yazdıklarım gözükmedi. Fabrika ayarlarına dönüp bir de öyle deneyedeğim.

 254. 4 sene önce

  Ayarlar – Kişisel yedekle ve sıfırla kısmından mı fabrika ayarlarına döndürülüyor?

  • Buradan öğrenebilirdiniz: https://zenfoneasus.com/s-s-s/

   S: Fabrika ayarlarına nasıl dönülür?
   C: Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla konumuna uğrayın. Eğer telefonun dahili hafızasının tamamen silinmesini istiyorsanız ‘dahili depolama alanından sil‘ kısmını işaretleyip Telefonu sıfırla‘ya dokunun. Bundan sonra açılan ekranda ‘Lütfen girin XXXX‘ şeklinde bir şifre göreceksiniz, gördüğünüz şifreyi hemen karşısındaki boşluğa girin ve ‘Her şeyi sil‘e dokunun. Telefonunuz kapanıp dahili hafızayı formatlayıp fabrika verilerini geri yükledikten sonra kurulum ekranıyla birlikte açılacaktır.

 255. Fabrika ayarlarına döndüm. Fakat yine hata aldım.

  E:install of/data/media/0/UL-ASUS-TOOG-WW-3.23.40.52-user.zip failed with status 2
  İnstallation aborted.
  E:Can’t open /tmp/update-script.log
  E:installation /failed with status 2
  E:Can’t open /tmp/update-script.log

  • Makalede şu yazıyor:

   Güncelleme yaparken hata alırsanız buraya tıklayın:

   Eğer OTA güncellemesinde hata alırsanız büyük ihtimalle Recovery ekranı açılacaktır, bu ekranda ses tuşlarıyla ‘reboot system now’ üzerine gelin ve güç düğmesine basın. Telefon açılınca 2.22.40.44 güncellemesini manüel olarak yükleyin (telefonunuzda yüklü olsa bile tekrar yükleyin). Ardından OTA güncellemesini tekrar yapmaya çalışın.

   Yaptınız mı?

   • Telefonu reboot system now ile açtım. Ama 2.22.40.44 güncellemesini yüklemedim şuan. Deneyeceğim. Otanın bu hafta geleceğini bilsem otayı bekliyeceğim.

    • Evet oldu. Lollipopa döndü telefonum. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bir sorum olucak güncellemeden sonra bazı uygulamalar donarak açılıyor facebook,whatsapp,messenger. Ne yapabilirim bunun için

 256. rambo telefon guncelleme yaparken sarja taksam bısı olurmu

 257. Hocam bu zenfone 5 frimware ye yeni bir guncelleme dusmus onun hakkinda bilginiz varmi sonunda mr11 yaziyi

 258. Asus Zenfone 6 Kullanıyorum Lollipop güncellemesini yaptım ancak Telefonu Kapatıp Açınca Karşıma Android Güncellemesi Yapılıyor Yapıyor Diyor Ne yapmalıyım 1 defa değil her telefonu kapatıp actıgımda böyle sorunla karışlasıyorum

  • 3-4 kez telefonu yeniden başlattıktan sonra bir daha optimize edilmemesi gerekiyor. Ancak sorun devam ediyorsa yedek alıp fabrika ayarlarına dönün.

 259. Zenfone 5 kullanıcısıyım . Bugün Lollipop güncellemesini manuel olarak yükledim ve hiç bir sorun yaşamadan güncellemeyi tamamladım . Güncellemeden sonra telefonun şarj olma süresinde ciddi bir artış oldu. Saat 20:10 da şarja (%18 doluydu) taktım saat şu an 00:00 ve telefonun şarjı %65 doluluk oranına ulaşabildi. Bunun nedeni nedir? Lollipop ile ilgili bir sorun mudur? Ayriyetten Lollipop sürümünden kitkatın son sürümüne nasıl geri dönebilirim?

  • Yedek alıp fabrika ayarlarına dönün. Belki sorununuz düzelir. KitKat’a dönmenin en kolay yolu budur: https://zenfoneasus.com/zenfone-5-lollipop-betadan-kitkata-donme/

   Şuan kendim Lollipop kullanıyorum, Lollipop’a özgü bir sorun olsaydı ben dahil herkesin yaşaması gerekirdi. Bu sorunu ilk defa bildiren siz oldunuz.

   • Google playde baglanti sorunu yasiyorum baska yasayan var mi

    • Serhat kardeşim. Benimde Lollipop yükledikten sonra ilk kez bugün şarja taktım saat 10:00 da taktım şuan saat 12:15 ve %40ta.

     Telefonum Zenfone 6

     • Rambo_FT Saat 10:da taktım saat şuan 12:15 %40ta şarj ve 4 saat kaldı yazıyor tamamen dolmasına.

      Güç tasarrufunda en uygun seviyede olmasının şarjın bu kadar uzamasına neden olur mu? Birde bu sorunu yaşayan arkadaşlar çözdülerse mesaj atabilir mi? Teşekkürler.

     • O gösterge bence yanlış telefonu kapatarak şarz ederseniz daha hızlı şarz olur.

 260. 4 sene önce

  Sayın rambo lollipoptan sonra sürekli harici depolama eklendi uyarısı alıyorum aynı sorunu yaşayan var mı

 261. Rambo_FT zenfone 6 kullanıcısıyım. Serhat arkadaşımız da belirtmiş. Benimde lollipop sürümüne geçmden önce şarj 3.5 saatte doluyordu. Lollipoptan sonra ilk kez bugün telefonu şarja taktım saat 10:00da saat 12:15te baktığımda %40ta ve tamamen dolmasına 4 SAAT yazıyordu yani toplamda 7 saatte şarj olucaktı. %40ta çıkardım senin yorumun üzerine fabrika ayarlarına dönüyorum.

  1.) Telefonun güç tasarrufunda en iyi pil tasarrufu özelleştirilmiş telefonun ekranında turuncu pil uyarısı var her hangi bir uygulama indirirken hemen yoksayacak bir özellik. Bu en iyi pil özelliğinin açık olması pil dolumunu etki eder mi?

  2.) Benim gibi pil sorunun bu şekilde yaşayan arkadaşlar çözen varsa fikir verebilir mi?

  Yorumlarımız ya onaylanmıyor ya siliniyor ya da geç cevap alıyoruz. Biraz daha hassasiyet gösterirseniz daha iyi olur. Teşekkürler.

 262. Bu güncellemeden sonra cihaz Android 5 mi oluyor?

 263. 4 sene önce

  ben güncellemeyi yaptıktan sonra calling screen hatası veriyor. arama yapılacak ekran donuyor.ayrıca rehberdeki isimleri akıllı aramayla daha önce hızlı şekilde buluyordum fakat şu anda yarım dk sürüyor ortalama rezil oldu telefon 🙁 yardım please

 264. Arkadaşlarlar zen6 için lollipop güncellemesini indirdim zipli olarak indi ve birkaç tane dosya var nasıl kuruluyor acaba kurulum hakkında yardımcı olurmusunuz teşekkürler…

 265. 4 sene önce

  Ya arkadaşlar bu pil ile ilgili değişik sorunlar çıkıyor.

  – Dün telefonum 10da takmıştım saat 12de 40taydı ve dolmasna 4 saat yazıyordu sonra fabrika ayarlarına döndürdüm şarjta taktım %30da 3.5 saatte şarj oldu.

  – Dün akşam telefonumun şarjı %78 yatarken baktığımda 12 saat kaldı yazıyordu yüzdenin yanında saat şuan 12:06 telefonu hiç kullanmadım ve şuan telefonum pil %15 diye öttü. Bu nasıl bişey ya telefon otomatik ayarlı sanki pil kendi kendine nasıl bitti?

  – Bana bi yardımcı olur musunuz pil kalibrasyonu ile ilgili değil bu pilin yanında kalan saat yazıyor ve o süre zarfında pil bitiyor.

  • 4 sene önce

   Resim atamıyorum ama size Pil ekranındaki bilgileri paylaşacağım.

   1.) Pil %11 yaklaşık 2 saat kaldı
   2.) Çizelge var Saat 18:00 %100 14:00 e kadar mavi aşağıya doğru iniyor 14:00 az bişey kaldı mavi olmasına
   3.) Tamamen şarj olduktan sonra kullanım
   Hava durumu %38
   Telefon beklemesi %14
   Bluetooth %12
   Ekran %6
   Gpsd %5
   Android sistem %4
   Android İS %3
   kablosuz %2
   Aygıt boşta %2

   4.) Telefon pil bitimine programlanmış 14:00 şarj bitmiş olucak. Bunasıl birşey ne yapmalıyım.

  • Bir sorun var, aynı durumu bende yaşadım. Telefonu yeniden başlatınca düzeliyor ancak bir süre sonra tekrarlayabiliyor. Yeni bir derleme güncellemesinin çıkmasını bekleyeceğiz gibime geliyor.

   • 4 sene önce

    Yalnız bu durum can sıkıcı bir durum. Telefonun pili süreli olarak bitiyor. Yani ben telefonu hiç kullanmadım dün saat 4te şarjdan aldım bilgileri aktardım fabrika ayarlarından sonra. Akşam biraz wifi ile bişeylere baktm saat 01:00de gece %78 de bıraktım telefonu hiç bir uygulama açık değildi.

    Ama sabahta hiç telefona bakmadım ve saat 12:00de telefon öttü ve şarj %15teydi yani şuan %4te ve 48 dakika kaldı yazıyor. müşteri hizmetleriyle görüştüm ama her hangi bir olumlu yanıt ya da çözüm önerisi almadım kargo ile servise gönderip bakılabilir dediler.

    Güncelleme ne zaman çıkar ne olur bunu bilemiyeceğiz ve bence çok yanlış bir çözüm olmuş pil ile ilgili. Güncelleme ne zaman çıkacağı hakkında bir bilginiz varmı yoksa telefonu servise gönderebilirim.

    • 4 sene önce

     Rambo_FT yorumu okuyup onaylayabilir misin bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmı acaba diye?

     Birde telefonu yeniden başlattım fakat değişen bişey olmadı birde telefonu kapalı şekilde şarj edip deneyeceğim. Şuan da benden başka bu sorunu yaşayıpda burada paylaşan görmedim. Bana yardımcı olursan çok memnun olurum. Senin her hangi bir çözümün varmı yeniden başlatma haricinde

    • Güncellemenin ne zaman çıkacağını bilmiyorum. Ancak bu pilin telefon boştayken ve ekranı kapalıyken azalması durumu arada bir tekrarlıyor bende. Pilin bozuk olduğunu sanmıyorum. Yazılımsal bir hata olabilir ve ne yazık ki Asus bu sorunun üstesinden hiçbir zaman gelemedi. Ancak sizde sorun sürekli varsa işte o zaman pilin bozulduğundan şüphelenebilirsiniz ve servise gönderebilirsiniz.

     • 4 sene önce

      Bende şuanda var yeniden açtım telefonu birde şarj olduktan sonra deneyeceğim. Pil kalibrasyonu alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

      – Pil yüzdesinin yanında şuanda %1 yazıyor kalan süre 13 dakika yani telefonu kullanmıyorum telefon kendi kendine şarjı düşüyor ve pil bitiyor zaten dün fabrika ayarlarına döndürmüştüm.

      – Rambo_FT ümraniye asus servisiyle görüştüm ZENFONE için küçükbakkalköyde servisleri olduğunu söyledi ancak ben araştırdım bulamadım İSTANBUL’da zenfone servisi için bildiğin bir servis varmı bana adres ve telefon verebilirsen çok yardımcı olmuş olursun.

      – Birde asusun sitesinde telefonu servise yollamak için bir form doldurduğunda kargo gelip senden telefonu teslim alıyormuş öyle söylediler.

     • Malesef Asus’un servislerinin yerlerini bilmiyorum. Asus’u arayıp öğrenebilirsiniz kolayca. Sitemde zaten Asus’un telefon numarası var: https://zenfoneasus.com/iletisim/

     • 4 sene önce

      Peki asus sitesinde telefonu servise göndermek için form doldurup kargo sizden telefonu almaya geliyrmuş doğru mu bu ?

     • Hiç garantiye göndermeyi denemediğim için net bir bilgim yok. Aldığım duyumlara göre dediğiniz olay var ancak kargo şirketi gelip sizden telefonu alma zahmetine girmiyormuş.

     • 4 sene önce

      Çok teşekkür ederim yorumların için. Desteğini bizden esirgemediğin için sağolasın.

 266. 4 sene önce

  Arkadaşlar Lollipop sürümünü yüklemeyen ve yükleyecek olan arkadaşlar sorunları okumadan bence yüklemesinler.

  1.) Herkesin farklı farklı sorunları var lollipop ile ilgili Forumda paylaşılan her yorumu okusunlar bende sorun olmadığını gördüğüm için ilk yorumlarda yükledim. Sizde aynı hataya düşmeyin.

 267. 4 sene önce

  İyi günler,zenfone 4 kullanıcısıyım bugün 5.0 lolipop güncellemesini indirdim kurdum,android logosu,yüklenme çubugu vs. geldi herşey tamamlandı telefon kendine reset attı ama ”ASUS İN SEARCH OF İNCREDİBLE” yazısının altındaki dönen simgede kaldı saatlerdir aynı yerde,garanti kapsamından çıkmadan nasıl düzeltebilirim ,telefonum hiç açılmıyor şuan.Yardım ederseniz sevinirim

 268. Kardeşim şimdi ben video izlerken ses önden gidiyor bazen bazende geriden geliyor yardım edersen sevinirim ve zenfone 6 yı kullanıyorum lollipop dan sonra oldu

 269. Görünüşe göre Asus OTA güncellemesini yayınlamıyor. Bu durumda sanırım manuel olarak yükleyerek kullanıcıların bir çoğunun yorumlarını dikkate alarak sorun var mı yok mu? bunları dikkate alarak OTA gecikebilir sanırım 1 hafta oldu lollipopun çıktığı otaya güncelleme düşmemesi soru işaretleri bırakıyor.

 270. 4 sene önce

  Telefonum zenfone5 T00j ,bu model in son güncellemesinin 2.22.40.53 olduğunu söylemişsiniz ama bende 2.22.40.54 sürümü yüklü telefonuma uygun olan guncellemeyi indirsem herhangi bir sorun oluşur mu başka forumlarda benle ayni sorunu yasayan arkadaşlar gördüm ama onlarada herhangi bir cevap verilmemiş yardim ederseniz çok sevinirim

 271. benim zenfone 5 imin derleme numarası daha yüksek yani ; istediği V2.22.40.53 benimki V2.22.40.54 haziranda geldi. lolipop güncellemesi olurmu ? lütfen cevap verin

 272. 4 sene önce

  Rambp_FT bugün pil ile ilgili sorunundan bahsetmistim.

  Sende bendede ayni sorun var demistin ben telefonun şarjı kendiliğinden bittiğinde %1de telefonu kapattım ve şarja taktim 4 saatte şarj ettim.

  Şarj dolduğu gibi pil ayarlarına gittim ve pil göstergesinde saat dilimi yok artik. Umarım bi daha gelmez. Bende böylelikle gitmiş oldu mesaj atayim dedim.

  • 4 sene önce

   Rambo_FT sorun düzeldi dedim ama wi-fi açtım fabrika baktım 1gün 15 saat kaldı yaziyo telefonu bastan açıkça gidiyor.

   Bunun nedenini çözebildin internet bağlantısıyla bir ilgisi olabilirmi? Bu bir uygulama da olabilir belki.

 273. Bir de bu güncelleme otomatik güncellemeleri ortadan kaldırırmı ? yani 5.0 dan sonra gelecek güncellemeleri otomatik yükleyebilirmiyim?

 274. aus zenfone 5 telefonumu yeniden başlattığımda butun uygulamaları tekrar optimize ediyor. Ne yapacağım acil yardım edin

 275. YouTube 10.21.57 (x86) apk
  indirdim youtube deki ses ve görüntü uyuşmazlığı düzeldi arkadaşlar
  benim sorun halloldu belki sizde de düzelir diye paylaşıyorum videoyu ileri geri alsam da sesle görüntü aynı deneyin indirdiğiniz apk dosyasını eskinin üstüne tümü şeklinde yükleyin ben buradan indirdim.
  https://plus.google.com/+apkmirror/posts/h9n2eUrRTUc

 276. 4 sene önce

  Rambo_FT şu anda asus müşteri hizmetleriyle görüştüm. Bu Pil yüzdesinin yanında yer alan saat diliminden bahsettim. Sorundan haberdar olduklarını söylediler güncelleme gelicekmiş.

  – Yalnz şöyle bir şey söylemek için mesaj atmak istedim MANUEL yüklediğimiz için böyle bir sorunun olabileceğini söylediler.

  – OTAYA düştüğü zaman lollipop güncellemesi bunu otadan yüklemek için tekrar kitkata dönmemiz mi gerekiyor?

  • Konuştuğunuz müşteri hizmetleri temsilcisi belli ki teknik konulardan bihaber. Her zaman manüel güncelleme OTA’dan çok daha iyidir. OTA’dan yükleyeceğiniz güncelleme ile manüel güncelleme sürümü ve yapılan değişiklikler tamamen aynıdır. OTA’da sadece sistemde bazı alanlarda değişiklikler yapıldığından artıklar kalıp telefonun daha da fazla hata vermesine neden olurken manüel güncellemede tüm sistem temizlenip yenilendiğinden hata sayısı daha az olur.

   İsterseniz KitKat’a dönüp Lollipop güncellemesinin OTA’ya düşmesini bekleyebilirsiniz.

 277. Hocam kitkattan oldugu gibi lolipopta sesi arttırmak için rootlu işlem paylaşırmısınız varsa ? ses cok az cıkıyo autowizardın açık olmasına ragmen

  • Benim ZenFone 5’te ses biraz yükselmişti ve şuan hâlâ ses biraz iyi. O yüzden kendi açımdan ses yamasına ihtiyaç duymadım.

   Yama için arkadaşa danışacağım, bakalım eğer olumlu yanıt verirse ilerleyen günlerde lollipop için de yama yayımlanabilir.

 278. Merhabalar. Zenfone 5 Lollipop’tan sonra cihan sanki hızlanmış gibi. Farkeden başka kimse var mı yoksa bana mı öyle geliyor?

 279. Lollipoptan sonra telefon hafızasındaki dosyalar görünmez oldu. Bilgisayarda göremiyorum telefonun dosya yöneticisinden girince görünüyor ama tanımsız ve 0 mb olarak görünüyor ve dosyalara herhangi bir işlem yapamıyorum, yani kopyalama, silme, ad değiltirme vb. Örneğin download dosyası bu halde olduğu için indirme yapamıyorum. Bi çözümü olan var mı acaba.

 280. 4 sene önce

  Merhaba zenfone 6 kullanıyorum, Dosyayı indirdim, kurulumu hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

  • Makaledeki anlatımları takip edin. Gereken yerlerde başka anlatımlara giden linkler eklemiştim, onlara da bakın. Tekrar aynı anlatımları buraya yazmamın gereği yok.

 281. S.a bir sorum olucak orjınal flip cover kılıfı aldım uyku modlu hersey guzel calısıyor ama saatın altında sımgeler cıkmıyor arama mesajlasma kapagı kapattıgımda sadece saat gorunuyor ayarı felan varmı yardımcı olurmusun tesekkurler

 282. Asus zenfone 6 var elimde guncelle yaomak icin link den indirmemiz lazimmis ben indirdim fakat yukluyemedim bunu anlatan herhangi bir video veyatta yazili bilgi varsa yardici olabilirmisiniz tesekkurler…

 283. zenfone 5 e lollipop yükledikten sonra şebeke gitti ne yapmam gerekli.

 284. Hocam 54 le biten kitkat surumundeyim lolipop indirdim ama guncellemeyi baslatmiyor sebebi ne yardim edebilirmisinz ?

 285. Admin bey lollipop güncellemesini yaptıktan sonra şunu fark ettim mesaj geliyor ama bildirim sesi gelmiyor bunu bu aralar baya yaşıyorum mesajlar geliyor ama bildirim sesi gelmiyor bunu sorunu nasıl çözebilirim?

 286. 4 sene önce

  Otomatik güncelleme ne zaman gelecek

 287. abi zenfone 5 yüklenirken yarıda dondu kapattım android çöktü tekrar kitkat i flaşladim lollipop û yine yüklersem ayni şey yine olurmu lütfen cevap ver abi

 288. Ben zenfone 4 kullanicisiyim otomatik güncellemeyi beklemelimiyim yoksa manuel yapmalıyım ? Neden onuda açıklarsanız sevinirim

 289. 4 sene önce

  arkadaşlar güncellemeyi yaptım ama her açılısta güncelleme yapıyor ama arda sırada bu yuzden acılması cok gec oluyor kamerada kasma var donuyor bazen nasıl halledebilirim bide bu guncellemeyı yaptıktan sonra otomatık guncelleme yapabilirmiyim yardım edersenız sevinirim iyi gunler.

  • Bazı cevapları son sayfada bulabilirsiniz. Lollipop güncellemesini yükledikten sonra Lollipop için çıkabilecek güncellemeleri otomatik olarak alacaksınız.

 290. Ben lollipopu bi arkadaşta yapmıştık olmuştu bende kendimde deneyim dedim asus in search incredible altında ise yuvarlak yüklenme yerinde kaldı kapmak lazim

 291. Merhaba. ben güncelleme sırasında arka kapağı açtığımda bir vidası düştü (sonradan fark ettim tabii) sonra Telefon ilerlemedi (çeyreğinde durdu) sonra bi 5 10 dk sonra telefon kapandı. Telefonu açmak istedim olmadı. Güvenli modda açayım dedim o da olmadı. Servislik bir durum diye şüpheleniyorum ama ilk önce size bir sorayım dedim. Bunun çözümü var mı?

  • Merhaba. Az önce telefon optimizaysyon yaptı. Daha güncelleme tamamlanmamıştı. Beni açılış ekranında 30 DK bekletti resmen 😀 . Ama ben sorun yaşar mıyım ondan korkuyom bir de telefon ilk açılışta kasması normal mi?

  • Buradaki anlatıma bakarak Recovery ekranına ulaşın ardından ‘wipe data/factory reset’i seçin. İşlem bitince eğer telefon ASUS logosunda değil de tekrar Recovery ekranında açılırsa ‘reboot system now’u seçerek telefonu yeniden başlatın.

   • hmm. Yani sıfırlamam mı gerekiyor. Bu bence iyi olur çünkü telefonda çok fazla sorunla karşılaşmaya başladım. Örnek klavye durduruldu hatası, Google play dan bir program indirememe gibi . Teşekkür ederim

   • aa pardon ben köprü olduğunu görmemişim fark etseydim iyi olucaktı çünkü ben şimdi sıfırlıyorum 🙁

 292. merhaba ben zenfone 5 V2.22.40.54 kullanıcısıyım manuel olarak lollipopu indircem fakat linke tıkladıpımda hata veriyo benden kaynaklanan bir sorun mu bu

  • Kontrol ettim, indirme linki çalışıyor.

   • tamam dostatı indirdim fakat zenfone 5 V2.22.40.54 olunc direk lollipopu indirsem sıkıntı olur mu versiyon düşürmeye çalıştım fakat anlatım bana çok karışık geldi yapamadım direk lollipop yükleyeyim mi acaba

 293. Hocam ben bu güncellemeyi yüklediğimde uygulamalarım dosyalarım felan gidiyormu gidiyorsa yüklemem

 294. Bnm surumum 40.54 lollipop’a nasıl guncelliycem ??

 295. Kardesm guncllmeyi yaptim z6 telefonuma ama kilit ekranindayken panel tuslari geri tusu na bastigim zaman tuslar titriyo kendiliginden aciliyor bazende cebimden cikartirken falan aciliyor guc dumesne basmadgm halde aciliyor arada sirada bazende acilslarda guncelleme yapiyor nadiren yardm edin lutfen

  • Yazılımsal hata var gibi görünüyor. Yedek alıp fabrika ayarlarına dönün. Faydası olabilir.

   Telefon açılırken güncelleme/optimizasyon yapması normaldir. Birkaç kez telefonu yeniden başlattıktan sonra bir daha optimizasyon yapmıyor.

   • kardesim aynısı bndede var yaptım guncellemeyı ekran kılıtlıyken tuslar tıtrıyor 4.4.2 ye donsem asus 5.0 yenıden gonderırmı smdı ızdekı beta surumu heralde otomatık olarak guncellesek iyi olmazmı oyle sınır oldm.

    • İlk sorununuzun cevabı evet. Makale başlığını okuduysanız stabil güncelleme olduğunu görebilirsiniz. Beta olsaydı beta diye yazardım. KitKat’a geri dönmek istiyorsanız makalede cevabı bulabilirsiniz.

 296. kardesim zenfone 6 yı güncelledim bn smdi android 4.4.2 ye geri nasıl donebilirim yardm edersen sevinirm 5.0 da kamerada kasmalar oluyor kilit ekranında tuslara bastıgımda tıtrıyor yardm edın lutfen.

 297. Merhaba. zenfone 5 telefonumda üstten aşağıya inen ekranda ayar giriş ikonun yanında profil fotoğrafımı göremiyorum. Google kayıt yönergelerini izledim ancak belirlediğim profil fotoğrafım görünmüyor.

  • Yedek alıp fabrika ayarlarına dönün. Telefon açıldığında ilk kurulum ekranıyla karşılaşacaksınız. İnterneti etkinleştirip Google hesabınıza giriş yapıp otomatik eşitlemeyi de etkinleştirirseniz profiliniz görünecektir.

 298. Asus bizleri o kadar bekletti ama malesef sorunsuz düzgün calısan bir sistem getiremedi;sürekli mesajlaşma, rehber, tarayıcı, Whats next, do it later gibi cok kullandığım uygulamalar hata vererek kapanıyor ayrıca bildirim gelmiyor veya sesi gelmiyor telefon hala cok ısınıyor bu güncelleme sadece tasarım odaklı begenimi arkadaşlar tavsiyem stabil ve düzgün bir güncelleyin bekleyin.

 299. lolipopu zenfone 5 e flaşlasam olmaz mı böyle olmadı

 300. V2.22.40.54 versiyonundan direkt olarak yükseltme imkanımız yok mu? ya da ileride olacak mı? çünkü versiyon düşürme işi çok zahmetli olacağından uğraşmak istemiyorum.

  • Yüklemeyi deneyin, belki sorunsuz güncellenir. Birçok kişi .54’ten Lollipop’a güncellerken sorunla karşılaştığını belirtmiş. Bunda .54 güncellemesinin Lollipop’tan sonra çıkması etkili olabilir emin değilim. Yeni bir Lollipop güncellemesi gelebilir, versiyon düşürmek yerine onu bekleyebilirsiniz.

 301. Hocam bu “Sürüm CHT_3.23.40.58 (Android L)” güncellemesi ne için ben ilk lolipop güncelemesini yapmıştım haziran başında ondan sonra güncelleme oldu mu? şu an sürümüm 3.23.40.52 zenfone 5

 302. Hocam, zenfone 5 e lolilpop yükledim bir kaç defa yazdım size gerçi ama sıkıntılarım devam ediyor. Mesela video donmalar, program donmalar, aşırı ısınma, uygulama donma ve açmama Ben kitkata geri dönmek için versiyonları indirdim telefona da yükledim ama telefon görmüyor. Kitkata geri dönmüyor. Artı bir parantez, asus zen 5 için güncelleme yapacak mı? Asıl ww olarak verecek mi?

 303. Admin sürüm nasıl düşürülüyo

 304. Merhaba ZenFone 6 kullanıyorum ve versiyon düşüremiyorum böyle bir hata var yazılım güncelleme ekranından sonra çıkan
  E:Error in @cache/recovery/block.map
  (Status 3)

  Installation aborted
  yazıyor ve yukarda seçenekler var reboot system now veya apply update from ADB wipe data felan lütfen yardım edin.

 305. Merhaba. zenfone 5 lollipoplu telefonumda son zamanlarda sık sık görüşmelerim kesiliyor. Ne yapabilirim.

  • Sim kartınızı kestirdiyseniz yeni mikro sim kart alın. Eğer yeni sim kartta da aynı sorun devam ediyorsa telefonunuzun sim kart okuyucusu bozulmuş olabilir, telefonunuzu servise gönderin.

 306. rambo kardes zenfone 6 kullanıcısıyım lollipop güncellemesini yaptım hersey güzel fakat telefonda müzikleri actıgımda sürekli harici bellek uyarısı alıyorum cihaz da sorun yok hafıza kartı sürekli takılı bu uyarı canımı sıkmaya basladı ilgilenirsen sevinirim

  • Benim yapabileceğim bir şey yok, çözümü de yok ne yazık ki. Lollipop’un bir sorunu. Yeni bir derleme güncellemesiyle bu sorun düzelebilir.

 307. 4 sene önce

  Ben guncelleme yapsam garanti disina cikar mi ?

 308. malesef stabil değil its have many many bug.

 309. merhaba , cihazıma lollipop yükledim 1 hafta kadar problemsiz devam etti sonra asus ekranında(daire logolu kısım) kalmaya başladı, fabrika ayarlarına döndürdüm, 1 gün kullandım sonra ki günlerde ilk baştakı asus logosunda kalmaya başladı, animasyonlu asus ekranına geçmiyordu , sistemi kit kata düşürdüm güncellemeleri yaptım ve bu seferde sürekli ( launcher durduruldu, task manager durduruldu , gogle play durduurldu… gibi hataları vermeye başladı bunun çözümü nedir …. uzun oldu biraz , teşekkürler

 310. 4 sene önce

  abi normalde güncelleme telefonlara gelmiyor mu bizim kendimiz mi pc den indirip yüklemek gerek anlamdım abi bir yardımcı olursan sana zahmet

 311. Asus zenfone 5 im var sistem güncellemesi uygulamasına girdiğimde güncelleme denetlemeye bastığımda evet hayır diye bişey çıkıyo evete bastığımda birşey güncelleniyor bu nedir ve birde lollipop yüklediğimde sonradan yüklenen uygulamalar silinirmi

  • Kendiniz söylemişsiniz güncelleme yapıyorum diye. Çıkan güncelleme dosyası olabilir ve siz de güncelleme yapmış olabilirsiniz. Güncelleme yaptıktan sonra gelen uygulamalar sisteme yüklendiğinden silinemez, bazıları devre dışı bırakılabilir ancak.

 312. lollipop a güncellicem ama 3.23.40.52 bunumu indirmem lazım yoksa son çıkan CN_3.23.40.57 bunumu ?

 313. zenfone 5 i lolipopa güncelledim ayarlar acılmıyo ama güvenli modda acılıyo sorun ne acaba

 314. Merhaba.Simdi ben bu güncellemesi yaptim.Ota ya düştüğünde bidaha yapabilirmiyim,yapsam mı,yaparsam ne olur

 315. ben şimdi lolipoptan kitkata gececem orda 2 parca dosya vermissin tekini atsam tekini atmasam ne olur

  • Ben söylemiyorum, Asus söylüyor. Bu dosyaları Asus sağladı. Asus diyor ki, her iki güncellemeyi de ayrı ayrı yapmanız lazım. Yine de siz bilirsiniz.

 316. ben tekini yaptım lolipop 5.0 da kaldı ve ayarlar açılıyor acaba yapsam mı

 317. kusura bakmayın başınızı ağrıtıyorum ama eski sürümüne geldi telefon şimdi tekrar lolipop yüklesem bir sıkıntı olur mu acaba

 318. Zenfone 6 Kullanıyorum.
  Sürüm CN_3.23.40.57 (Android L) ( 25.06.2015 Güncelleme )
  Sürüm WW_3.23.40.52(androidL) ( 31.05.2015 Güncelleme )
  Bu 2 Sürüm Arasındaki Fark ne ?

  • Biri WW kodlu yani, diğer CN kodlu. CN = ChiNa (yanılmıyorsam) demek yani Çin için, WW = WorldWide demek yani dünya geneli için bu da bizim cihazlara uyar. CN kodlu güncelleme uymaz.

   Sürüm farkını ise Asus belirtmediğinden bilemiyoruz.

 319. Merhaba,Ben Asus Zenfone 5 kullanıcısıyım.Andorid 5.0 Lollipop indirmek istiyorum.Bazı internet sitelerinden de yardım almaya çalıştım fakat yapamadım.Sürüm Düşüremiyorum.Andorid 5.0’a da geçemiyorum.Nasıl Kurabilirim Bana Yardımcı Olabilir misiniz?

 320. Zenfone 6 lollipop ota ne zaman gelir…veya gelecek mi…

 321. Zenfone 6 ya lollipop yüklemiştim daha sonra fazla şarz ve bazı hatalardan dolayı downgrade yaptım 4.4.2 ye…lollipop ota gelmeyince belki idare eder diye tekrar lollipop yüklemek istedim yuklenmiyor…root ekranı şeklinde yazılar çıkıyor

  e:can’t open temp ….şeklinde hata veriyor…
  Telefona root atmıştım onuda kaldırdım hatta kaç kez fabrika ayarlarına döndürdüm yinede olmuyor …şu an 4.4.2 de sorun yok bu şekilde ota güncellemelere hata alırmıyım acaba

 322. Flashlama işlemi baya uzun lollipop ota güncellemesinde problem çıkmyaacaksa şimdilik kalsın…problem çıkarmı yine …

 323. Zenfone6 ya lollipop güncellemesi yaptıktan sonra youtube videolarında bi senkron sıkıntısıdır başladı ne yaptıysam düzelmedi. Sizin bi çözümünüz varsa paylaşırsanız sevinirim

 324. Merhaba zenfone 6 kullanmaktayım, kitkat guncellemesini telefondan yaptım. Fakat lollipopu telefon üzerinden nasıl yükleyebilirim. Bilgisayar kullanmıyorum?

  • Lollipop güncellemesini indirin. İndirdiğiniz .zip uzantılı güncelleme dosyasını telefonun dahili hafızasının içindeki Downloads klasöründen kopyalayıp bir üst dizine yani dahili hafızanın içine yapıştırın. Telefonunuzu yeniden başlatın. Bu şekilde güncellemenin bildirim çubuğunda görünmesi gerekiyor.

 325. admin bey asusun sitesinde iki tane farklı ww kodlu lollipop güncelleme dosyası var birine 2.2.2 diğerinde 3.3.3 yazıyor bunlar nedir?

 326. Zenfone 6. Lollipop indirme linki sayesinde telefona indirebiliyorum fakat guncelleme bulutu gelmiyor. Yeniden başlattım, dosya ismini değişirdim. Olmuyor. Bilgi verebilirmisiniz? Tesekkurler..

  • Dosyayı telefonun dahili hafızasının içerisine taşıyın, downloads klasöründe olursa güncelleme bilgisi gelmez.

 327. 4 sene önce

  Asus , Zenfone 5 WW Sku için Lollipop güncellemesini gerimi çekti Asus yabancı İngilizce sitesinde bulamadım

 328. Merhaba bn lolipop kullaniyorum ve kit kata geri donmek ostiyorum nasik donucegim

 329. dostum zenfone 5imde sonu 40.54 olan versiyon vardı.Lollipopa yükseltmek için dediğin tüm işlemleri yaptım fakat üstte bildirim çıkmadı.Bu durumda telefonu yedekleyip sıfırla demişsin onu da yaptım.Fakat şu an sorun çözülmediği gibi yedeklemeyi geri de yükleyemiyorum.Şifre koymadığım halde şifre istiyor. Üstüne bir de internet ayarları bozuldu.Simden interneti kullanamıyorum.Onun içinde bir program önermişsin onu da denedim o da sonuç vermedi.
  Sonuç telefonu baya kafayı yedirttim yani.Şimdi önereceğin bir şeyler var mı telefonu eski haline getirmek için? teşekkürler

 330. Dediginizgi gibi .zip dosyasini dowland klasorunden dahili hafizaya kopyaladim telefonu yenidenbaslattim. Sistem guncellemesi geldi onayladim telefonkapandi unlem isareti ileberaber komut yok yazdi. Telefon acilmiyor! Dediginizden farkli birsey yapmadim. Acma tusuna basiyorum titriyor fakat acilmiyor

 331. Yorumumu neden sildiniz sizin yuzunuzden telefon bu halde!!!! Illa sikayetci mi olalim? Telfon usb goruntusunde kaldi. Pc kullanmadigimi soyledim nasil duzelecek?

  • Ben yorum falan silmedim. Ancak herkese tek tek cevap veriyorum. Bundan rahatsız mısınız? İstediğiniz yere şikayet edebilirsiniz. Ayrıca sitemin en altındaki yazıları okumanızı öneririm. Beni Asus mu sanıyorsunuz? Benim yüzümden niye sorun yaşıyorsunuz? Telefonunuz sizin elinizde, her şeyi bilinçli ve isteyerek kendiniz yapıyorsunuz. Ben sizlere yaşadığınız sorunlar karşısında çözümler öneriyorum.

   Bu makaledeki son sayfada 12. maddeyi okumanızı öneririm. Sonra dilediğiniz yere gidip şikayet edebilirsiniz.

 332. 4 sene önce

  neden zenfone 5 te 3g internetsiz görüşme ve radyo yok güncellemeyle 5.0 sürümüyle bunlarneden konulmadı neden asus un kendi içinde 3g görüntülü görüşmesi yoktur

 333. zenfen 5 ota lolipop güncelleme nezaman gelecek. manuel biraz kafa karıştırıyor

 334. Benim model asus t00j-D derleme.sürümü 40.54 benim tele uygun mu be ayrica 53 dusurmek zorunlu mu dusurmeden yuklemeyi denersem brick mi olur

  • Rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Ancak .54’ten Lollipop’a geçişler sorunlu.

   • O zaman ota yi bekliycez yapcak bisi yok 40.53 yüklemek cok zor samsunglarda odin adli programla direk telefona flaşlamiyordu zenfonefa aşırı zor

    • Son bisi daha sorucam 40.54 surumunde yukleyimc tel acilmazsa recovery moddan sifirlayinca duzeliyo mu ve ben root yapip bazi sistem uygulamlarini sildim bu guncelleme yaparken sorun oluşturur mu

     • İlk sorunuzun cevabı kesin değil, ancak bu şekilde de düzelebiliyor. İkinci sorunuzun cevabı ise evet, sorun oluşturur. Bunun için manüel güncellemeyi tavsiye ederim, daha az sorunla karşılaşırsınız.

    • Aslında aşırı zor değil, sadece özel program olmadığından kodları elle giriyoruz. Program olsaydı bu kodları otomatik olarak girerdi. Samsung’lardaki Odin adlı programda böyle yapıyor.

     Ayrıca bazı ZenFone kullanıcıları “manüel güncelleme”nin de aşırı zor olduğunu belirtiyor. Halbuki tek yapılması gereken güncelleme dosyasını telefonun dahili hafızasına kopyalamak. O yüzden zorluk kavramı kişiden kişiye göre değişir.

 335. Adn yeni bi lolipop sürümü geldimi kitkat 40.54 lolipop hata varieriyıdu nedeninide biliyım sürüm düşürmek gerek oda uzun bi yöntem asus sitesinden bakarmısınoz ben anlamıyomda pek gelmişmi diye

 336. zenfone 6 kullanıyorum lollipop’a geçtim anca ses artırma dosyam da silindi şimdi telin sesi düşük çıkıyor yine eski yöntem ile sesini artırabiir miyim?

 337. ZenFone 5 ime henüz hiç güncelleme yapmadım 4.3 sürümü şuan.hangi güncellemeyi yapayım en iyi sonuç için?

  • Eğer memnunsanız şimdilik telefonunuzda 4.3 sürümü yüklü kalsın. İlerde çıkabileceğini düşündüğüm bir Lollipop güncellemesi var. Bu güncelleme geldikten 1 hafta sonra aynı soruyu sorarsanız daha iyi olur düşüncesindeyim. Böylece eğer Lollipop iyileştirilmiş olursa direkt en son güncellemeye geçersiniz.

   Ancak beklemek istemiyorsanız 2.22.40.54 sürümünü yükleyin. Bütün KitKat hatalarının giderildiği sürümdür. Yine de garanti veremem, çünkü elektroniğe güven olmaz.

   • Peki 53 yüklersem telefonumda veri kaybı olma ihtimali var mıdır? Bir de yeni güncellemenin ne zaman gelecegi hakkında tahmininiz nedir?

    • Normalde yok ancak her ihtimale karşı yedek almanızı öneririm. Yeni güncellemelerin Temmuz sonu geleceği ile ilgili söylentiler var.

 338. 4 sene önce

  ASUS Zenfone modelleri için Android 5.1 planı varmı resmi olmayan bir kaynakta yazıyordu

  • Bu konuda bilgim yok ancak bazı kaynaklarda Android M güncellemesinin ZenFone 5 ve 6 için verilebileceği yazılmıştı.

 339. Android 4.4.2 kullaniyorum 5.0 a nasıl gecirebilirim. (ZenFone 5)

 340. Merhaba. Zenfone 6 kullanıcısıyım. Lollipop güncellemesinden bir süre sonra telefonum kendi kendine restart atmaya başladı. İlk günlerde bu yoktu. Kapanıp açıldığında Pin de sormuyor, garip bir durum. Acaba sebebi nedir bilginiz var mı?

 341. 40.54 vardı telefonumda. o sekılde guncelleme yapmaya calıstım ama yarıda takılıyor acıyorum kapatıyorum recovery ekranı gelıyor ama reboot system now diye bir yer yok.teleon elımde kaldı ne yapabilirim acil yardım 🙁

 342. sa. kardeşim kolay gelsin ben bundan 2 ay öncesi lollipop güncellemesini yüklemiştim yalnız betamıydı değilmiydi tam olarak hatırlamıyorum nasıl anlaşılır beta olup olmadığı (zenfone5) teşekkrler

  • Ayarlar > Hakkında > Yazılım bilgisi > Derleme numarası başlığı altındaki yazılanları buraya aktarırsanız size bilgi vereceğim.

 343. bende cift simli zenfone 5 var lolipop kurabilirmiyim

 344. telefona instagram yüklemek istiyorum fakat play 24 hata veriyor ne yapmalıyım

 345. merhaba bende zenfon 5 lollipop güncellemesi ota üzerinden ne zaman gelecek acaba

 346. zenfone 4 A400CTG
  asus T00I-D
  android sürümü : 4.4.2
  derleme no : KVT49L.TR ZenFone V6.6.2 – 20141223…..
  Lollipop manuel güncelleme için hangi yolu takip etmeliyim .ww-6.6.3 indirdim güncelleme dosyasını görmedi.Lollipop indirdim onu da görmedi.

  • Makalede ZenFone 4 güncellemeyi görmeyince neler yapılması gerektiğini yazmıştım. Baktınız mı?

   • Baktım .Önce hangi versiyonu yüklemeliyim onu bilemedim.Önce 6.3.3 ve sonra lollipop mu yoksa direk lollipop yüklesem olur mu?Tabii ki güncellemeyi görmediği için buna yönelik anlatımınıza dayanarak yapmayı deneyeceğim.

 347. Zenfone 5’in çift simkartlı versiyonu olan Asus T00j-D model numaralı telefona sahibim 2.22.40.54 sürümlü telefonuma güncelleme yaptım ama 5.0 olduktan sonra telefon çekmiyordu. Şebeke sorunu çekince telefonumu downrade edip 2.22.40.53 sürümüne geri döndüm.Oto güncelleme yapıp 2.22.40.54 sürümüne geri döndüm. OTA güncelleme bekliyorum ama 1 ay’ı geçti yok. Şebeke sorunu yaşamamak için ne yapabilirim? Daha önce böyle bir hata duydunuz mu ?

  • Hayır duymadım ancak farklı telefonlarda farklı hatalar oluşabiliyor. Asus henüz OTA sunucularına güncellemeyi neden yüklemedi bende bilemiyorum. Bu ayın sonlarına doğru bir şeyler yapabilirler.

   • OTA güncellemesini beklesem iyi olacak galiba. 2.22.40.54 sürümünden geçiş yaptığımdan sorun olmuş olabilir mi ki? Genelde 53 sürümle geçin diyorlar ?

 348. Merhaba
  Lollipop T00K desteklemiyor MU ?

 349. merhabalar ota ya güncelleme hala gelmedi ne zaman geleceği hakkında bir bilginiz varmı

 350. “son güncellemeyi yüklemek için V2.22.40.53 güncellemesi yüklü olmalıdır” demişsiniz ama bende V3.23.40.52 var yüklenirmi ? yoksa V2 ye mi düşürücez ?

 351. son güncelleme ile root gittı ne yapmalıyım

 352. rambo hocam öncelikle şuanda zen 6 ımda ww_3.23.40.52 sürümü var . ww.3.23.40.60 güncellemesini indirip klasöre çıkarttım ve telefona ttım fakat görmüyor versiyon düşürmemmi gerek ? yardım ederseniz sevinirim.

  • 4 sene önce

   Klasöre çıkartma kardeşim direkt Zip dosyasını Telefonun Dahili Hafızasına at görecektir benim telefon görüyor hiçbir sorun çıkarmıyor sizin telefonlar nasıl sorun çıkarıyor anlamadım

 353. Mobil tasarim kötü olmus bence eskisi daha iyiydi haberiniz olsun 🙂

 354. manuel olarak yükleyenlerede güncelleme gelecek mi zenfone 5 için ww.3.23.40.60

 355. 4 sene önce

  Zenfone 6 cihazıma ww.3.23.40.60 sürümü yükledim.Sanki performans artımış.ancam ww.3.23.40.52 sürümünüde çalışan radyuyu ne yaptıysam çalıştıramadım.radyo sistemde var ve gömülü .ancak kurulunca sistem başlatılıyor diyor dönüm duruyor.başka versiyonlar denedin olmadı.yokmu bunu çözecek biri

 356. iyi günler ASUS ZenFone 6 3.23.40.60 bunu indirdim telefonun ana dizinine attım ne yaptıysam görmedi güvenli modu denedim gene olmadı 40.52 sürüm loli yüklü telefonda nasıl göstertebilirim 40.60 güncellemesini

 357. bende z6 z002 modeli var lolipop yuklu ……40.52_…….25_53 yeni lolipopu kurmam icin ne yapmam lazim saygilar

 358. admin artık 40.54 de oluyor mu 😀

  • admin asus ekranında kaldı açılmıyor Allah rızası için yardım edin

   • admin yazmak için fazla acele etmişim 40.54 sürümüne yükledim sorunsuz çalışıyor

 359. Abi bu son gelen iyilestirme guncellemesini yapacaktim recovery ekraninda hata verdi daha sonra yuklu olan surumu tekrar yuklemek istedim yine hata verdi ses dosyalarini falan degistirmistim ondandir diye eski haline dondurdum hala hatayi veriyo hatada da volume ile ilgili bisey yaziyo ama anlayamadim istersen fotografini da atabilirim sitede sıkinti var galiba bi kac gundur yardimci olursan sevirim bu arada yeni tasarim 10 numara olmus eline saglik 🙂

 360. merhaba, 501cg cihazıma asus’un kendi sitesinden en son firmware’i indirip kurdum. Tel. açıldı sorunsuz bir şekilde. Sonra uygulamaları silip temiz kullanmak için fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğine bastım ancak şu an telefon usb kısmında kalıyor ve açılmıyor. Ne yapmam lazım yardım ederseniz sevinirim.

 361. 4 sene önce

  usta kolay gelisin hayırlı bayramlar. ben bu güncellemeyi yükleyemedim güncelleme ye başlıyor ve telefon tekrar boot menüde açılıyor reboot yapıyorum güncelleme yüklenemedi güvenilir bir sağlayıcıdan değil diye bi mesaj geliyor.benim şu anki versiyon : WW 3,23,40,52 LOLİPOP bundan olabilirmi . sizce çözümü nedir .

 362. 4 sene önce

  Asus resmi sayfasından lollipop yükledim ama bu sürüm şarjı resmen sömürüyor , gün ortasında tekrar şarj etmem gerekiyor … çözümü var mı bunun

 363. benim şu anki versiyon : WW 3,23,40,52 LOLİPOP sizce çözümü nedir nasıl yüklicem.

 364. merhaba ben Asus zenfone 6 A600CG kullanıcısıyım lollipop 3.23.40.60 sürümü manuel yükledim gayet sorunsuz bir şekilde yüklendi hatta güncellemeyide çok beğendim arayüz biraz değişmiş hoşuma gitti fakat telefonu kapatıp açtığında her açılırken android yeni sürüme geçiliyor diyor çözümü ?

 365. madem onaylayacak vaktiniz var neden cevap vermiyosunuz !!!

 366. cevabı buraya yazmanızı istesem ?

 367. bulamadım abi kusura bakma Valla bulamadım.

 368. bn zenfone 6 sahibiyim tercihlere girdim ordan otomatik akıllı grubun tikini işaretledim geri tiki kaldrsamda düzelmedi ne yapsam düzelmiyor neyapmalıyım