1. Ana Sayfa
 2. Geliştiriciler Özel
 3. ASUS Zenfone’lar için ASUS Flash Tool

ASUS Zenfone’lar için ASUS Flash Tool

asus-flash-tool

ASUS Flash Tool programı, bilgisayarınızı kullanarak hiçbir kod bilgisi gerektirmeden orjinal ROM’ları Zenfone’unuza flaşlamanızı sağlar. Bunun için RAW Firmware formatında oluşturulmuş ROM dosyasına ihtiyacınız vardır. Flash Tool programının kullanımını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (25)

 1. Merhabalar,
  Raw dosyaları için çok teşekkürler. Ancak AFT’de A501 ya da A601 modellerini bulamıyorum. Bunun için yeni AFT sürümünü mü beklemem gerekiyor?

 2. Bende de olmadı, bi üst versiyonu var mı ki programın bulamadım…

  • Türkiye’deki Zenfone 5’ler A501CG olduğundan programın yeni versiyonunu beklemekteyiz.

 3. Buradaki yöntem ile telefonu flashlamaya çalıştım ama hard birick oldu. Servise gönderdim garanti dışı kalmış cihaz anakartı yanmış. Sayenizde 800 liradan oldum. Madem denemediniz bilmiyorsunuz neden paylaşıyorsunuz? Hakkımı helal etmiyorum, inşallah o para sizden de çıkar.

  • Kusura bakmayın ama öncelikle işlemi siz kendiniz yaptığınız için tüm mesuliyet size ait, ayrıca Asus telefonların anakartı öyle kolay kolay yanmaz. Siz işin kolayına kaçıp telefonunuzu kurtarmak yerine, garantinin iptal olduğunu bile bile garanti servisine göndermişsiniz. Garanti servisi ise sırf sizden para koparmak için sahte bulgu yapmışlar, anakartın yandığı yalanını uydurmuşlar. Bu çok açık ve net ortada. Birilerine ithafta bulunurken lütfen kendi sorumluluklarınızı ve yaptığınız hataları da göz önünde bulundurun.

   Son olarak, anlatım bana ait değil, denemediğim için beni suçlama hakkına sahip değilsiniz. Kaynak belirtmişim zaten, lütfen kaynakta yer alan sayfanın sahibine aynı ihtaflarda bulunun.

   • Bimer’e ve gerekli hukuki yollara başvuruda bulundum. Bunu artık onlara açıklarsınız.

    • İstediğinizi yapın, sonuçta haksız çıkacak olan sizsiniz.

     Dava açmanızı sabırsızlıkla bekliyorum, sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Davayı kaybettiğiniz takdirde karşı tazminat davası hakkım olduğunu hatırlatırım.

     Sizden korkum olsaydı ve haksız olsaydım öncelikle yorumlarınızı onaylamaz olayı ört bas etmeye çalışırdım. Buyrun düşüncelerinizi burada da paylaşın: http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=102342700

     Bir üye aynen şunu yazmış:

     “Root, ROM ve Flash işlemleri yazıım garantisini iptal eder, donanım garantisi kalır. Anakart yanmasının sebebine bağlı olarak garanti dışı olma olasılığı çoook düşük.”

     Yani telefonunuzun anakartı yanmışsa garantiniz devam eder, belli ki işin içinde başka bir bit yeniği var, siz bir şeylerin peşindesiniz. Düşüncelerinizi forumdan dile getirin, daha fazla kişi görsün.

   • Ayrıca sayfanızı editlemişsiniz. Editlemediğiniz hali de elimde mevcut. Ekran görüntülerini almıştım.

    • Evet, editledim. Bu kaynak göstermediğim ve sizin dikkatsiz olacağınız anlamına gelmez. İşlemi nasıl yaptığınız meçhul, belki de yalan söylüyorsunuz.

     Hatta bir editte daha bulundum, sitenin alt kısmına bakabilirsiniz. Uyarıyı yazmayı unutmuşum, sırf bu uyarı eksik diye haklı olduğunuzu mu sanıyorsunuz?

   • Tam olarak ne yaptığınzı söyer misiniz? Ne ile flashladınız? Neyi flashladınız? Cihazınız ne?

 4. rambo_ft hem bize burda asus telefonumuzla ilgili bilgiler versin bilmediklerimizi öğretsin hemde bizim yaptığımız hatalar yüzünden kendisini suçlayalım.her yaptığımız işlem bizim sorumluluğumuzdadır kimseye suç atmayalım.senden paramı kazanmış yok üstüne parası ve zamanı gidiyor rambo nun lütfen yorum yazarken insanların hevesini kırıcı yorumlardan kaçının.mesuliyetini aldığımız herşeyi yapınız telefon sahibi sizsiniz. site sahibini suçlamayınız.

  • Desteğiniz için teşekkür ederim. Bu sitenin masraflarını kimseden rica etmedim, kimseye hiçbir işlemi zorla yaptırmadım. Herkes kendi iradesiyle karar verip paylaştığım bilgileri kullanıyor. Ben paylaşımlarıma devam edeceğim, sizin gibilerin olduğunu görmek sevindiriyor 🙂

 5. 5 sene önce

  It’s so unfair if you modified your phone and when you messed it for good, you blame the dev who create/share the mod.
  Because usually :
  – you get the mod for free
  – modding android phone usually need root access (which also void your warranty in the first place)
  – if the mod is faulty, should be a lot of people having same condition
  Just my two cent, though.

 6. Bu program ile zenfone 6 için aynı derleme sürümünü flaşlarsam root gidermi. Telefonu baştan aşağı sıfırlamak istemiyorum. Benim sorduğum her soru ile ilgilendiğiniz için teşekkürler.

  • Bu programı henüz düzgün bir şekilde çalıştırabilen olmadı. Sizin için en iyi makale budur: https://zenfoneasus.com/zenfone-kurtarma-orjinal-roma-donme-versiyon-dusurme-ve-temiz-guncelleme-rehberi/

   • Verdiğiniz linkte hepsi bir arada sıfırlama işlemi anlatılmış. Ben sadece rootlu olan firmware silip. Yeniden kurmak istiyorum. Rootlu olan firmware üstüne orjinal firmware yüklersem root gidermi.

    • Makalede Güncelleme, Aynı Versiyonu Sıfırlama ve Versiyon Düşürme Bilgilendirmesi başlığı altında Aynı versiyonu sıfırlama: bilgisi verilmektedir. Yani bu makale ile telefonu mevcut versiyon dahilinde sıfırlayabilirsiniz. Şunları yapın:

     4., 5., 11., 12. ve 13. adımları atlayın, gerisini aynen uygulayın. Bu sayede fastboot, recovery, boot ve bootloader kilitleri haricinde telefonun sadece rom’u sıfırlanmış olacaktır.

 7. 5 sene önce

  Programin listesinde memo pad 7 me176cx de var ama onun raw dosyasini bulamiyorum zip olmaz mi ayrica raw dosyalarini asus mu yapiyor yoksa gelistiriciler mi
  Tesekkurler

 8. zenfone 2 için raw dosyası varmı?

 9. Hocam ZE500CL için servis raw dosyalarını nasıl bulabilirim. Sanki bu telefon Asus’un değil arkadaş hiç bir yerde istediğinde bilgilere ulaşamıyorsun. Benim telefonun modeli ile Zenfone 5 ve zenfone 6 işlemci modelleri aynı onları denesem brick olur mu

 10. zenfone 6 raw dosyasını kabul etmedi. mavi top kırmızı oldu. dosya eşleşmiyo gibi bişey dedi

 11. selamlar daha öncede rawlamıştım.telefona josytick takmak için rotlamıştım.güncelleme almamıştı.aldığındada ktlenmişti.bu yontemle kurtardım.bugünde bu yöntemle telefonu kurtardım.yukarıda biri yazmış sizin yüzünüzden telefon yandı demiş.bilmediğin işe fazla parmak sokmamak lazım.sonuçta bunun riski var.yükleme yaparken kesinlikle kapatmamak gerekiyor telefonu.yada neden uzun sürdü deyip el atmamalı.bugün marshmelow a yükselteyim derken hata ettim bilgilerim silinecek diye kapattım romlarken.sağolsun yine bu yöntem beni kurtardı akşama kadar bir sürü forum dolandım durdum buldum. AsusFlashToolInstaller1.14 ile ZE551ML bu model 4 gb ram 2.3 işlemcisi olanlar kullanmalı. ZE550 ise 2 gb ram.1.8 ghz işlemcisi olan zenfone 2 ciler yüklerse sıkıntı yaşamazlar.bir çok forumda servise yollayın yazılmış asus logosu geliyorsa kurtarılma şansı var.servis sonuçta bedava yapmıyor.bol şans.