İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. ZenFone 5 & 6’ya Yeni Lollipop Güncellemesi: V3.24.40.78

ZenFone 5 & 6’ya Yeni Lollipop Güncellemesi: V3.24.40.78

zenfone-5-6-3.24.40.78

Zenfone 5 ve 6 ikinci Lollipop güncellemesini alıyor. İlk Lollipop güncellemesinin artılarına ve eksilerine bu makalemde değinmiştim. Yeni güncellemede hangi yenilikler bizi bekliyor? Hataların ve eksiklerin ne kadarı giderildi? Tümüne bu makale altından değiniyorum.

Yeni Lollipop Güncellemesi: V3.24.40.78

ASUS’un resmi olarak değişim listesini açıkladığı bu adresten yola çıkarak resmi olarak yapılan değişiklikleri şöyle özetleyebilirim:

 • ASUS ZenCircle’a bazı özellikler eklenmiş.
 • Telefonun APN versiyonu güncellenmiş.
 • Çerçeve hesaplama senkronizasyonu güncellenmiş.
 • Gizli aramaları engelleme desteği eklenmiş.
 • Cihazın ekranı kapalıyken zamanlanmış Wi-Fi tarama özelliği etkinleştirilebiliyor.

Benim tespit ettiğim değişiklikleri (hatalar, yenilikler gibi) görmek için buraya tıklayın.

Yukarıda listelediğim özellikler ASUS’un bizlere açıkladığı resmi değişikliklerdir. Bilindiği üzere ASUS tüm değişiklikleri, yenilikleri ve giderilen hataları birebir listesine almıyor. Buradan yola çıkarak diyebiliriz ki “her şeye hazırlıklı olun“. Hangi hataların ve eksikliklerin giderildiğini, hangi yeniliklerin eklendiğini daha detaylı olarak güncellemeyi yükledikten sonra görebileceğiz.

Bilgilendirme
Bu Lollipop güncellemesini son sürüm KitKat’tan ve Lollipop’tan manüel veya OTA ile yükleyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Güncellemeyi İndirin!

Her şeyden önce buraya bakarak yedek almanızı öneririm.

ASUS ZenFone 5 için (A502CG modeli hariç): İndirin!

ASUS ZenFone 6 için: İndirin!

ZenFone 6 kullanıcıları, telefonunuz güncellemeyi görmüyorsa bu güncelleme dosyasını deneyin: İndirin!

Uyarı: Bu güncelleme sadece Lollipop yüklü ZenFone 5 ve 6’lara yüklenebilmektedir. KitKat’tan ve JellyBean’den güncelleme yapılamamaktadır.
Güncellemenin böyle bir sınırlamasının olmadığı anlaşılmıştır.

:: Manüel güncellemeyi öğrenmek için buraya tıklayın.
:: Güncelleme yüklerken karşılaştığınız sorunların çözümü için buraya tıklayın.
:: V3.24.40.78 güncellemesinde nelerin değiştiğini öğrenmek için buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (255)

 1. Teşekkür ederim öncelikle ama benim merak ettiğim bir nokta var bu yeni güncellemeyle radyo çalışıyor mu ? Ayrıca Zenfone 5’im zaman zaman android sistem arayüzü durdu hatası da veriyor.Bunlar düzeldi mi acaba ?

 2. Zenfone5 için lollipop oto güncelleme neden verilmiyor acaba bilginiz varmı acaba?
  Yada ne zaman verilir acep…

 3. teşekkür ederiz Rambo 🙂 sende olmasan güncellemeden haberimiz olmayacak ota gelmedi zaten bir türlü ama şimdi benim sıkıntım ayrı telefonu rootlamıştım güncelleme yaparsam root gidermi yada herhangi bir hata çıkarmı bunu merak ediyorum

 4. rambo hocam günceleme dosyasını indirdikten sonra yüklerken hata verdi güncellemeyi gerçekleştiremedim cihaz rootlu olduğu için olabilir mi?

 5. Hocam Zenfone 6 için Lollipop Derleme Güncellemesi: 3.24.40.78 ekli değil neden ?
  Sisteme otomatik geldi 70 mb indirdim güncelleme hatalı cıktı sorunmu var acaba.

  • Asus şimdilik Tayvan sitesine güncellemeyi eklemiş durumda. Zamanla diğer sitelerine de ekleyecektir. Güncelleme OTA’dan yüklenemebilir. Manüel güncellemeyi deneyin.

 6. kardeş otodan alan herhangi bir model varmı vede asusun sitesine baktım daha koymamışlar güncellemeyi halen sonu 60 olan sürüm gözüküyor son güncelleme olarak

 7. link alabilir miyim ?

 8. İnstallation abort hatası alıyorum kitkata donup mu güncellenen gerekiyordu bide windows 10 da manuel güncelleme yapabilirmiyim

  • Hayır, bu güncelleme sadece Lollipop yüklü ZenFone 5 ve 6’lara yüklenebiliyor.

   Windows 10’da manüel güncelleme yapabilirsiniz.

 9. ASUS ZenFone 6 için: İndirin! ( Link alabilirmiyiz )

  Ayrıca otadan sabah gordu ama ” İnstalled aborted ” uyarısı verdı yuklemeyı denerken.
  Şimdi tekrardan görmüyor , görmesini nasıl sağlarım ( wipe denedim yemedi ).

 10. gençler ota ya gelmiş bulunmakta 60 – 70 mb kadar bişi geldi yaptım telefon patates oldu sakın yapmayın!

 11. kardeş otoya gelmiş ama bazı arkadaşlar telefon patates oldu yapmayın diyor bende iptal ettim
  otodan iptal etmeden önce 70 megabayt birşey indirdi ama güncelleme internette 700 megabayt niye böyle oluyor bende güncellemeyi yapmadım otodan yapsam kötü mü olur bilgi versen iyi olur

 12. Telefonumda root var benim yükleme sansim var mi?

 13. http://www.asus-zenfone.com/2015/10/how-to-add-zenmotion-to-your-zenfone.html denedim ekran kapalı iken de çalışıyor bunu ekleyebilirsin

 14. http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A600CG/UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.78-user.zip

  WW kodlu yeni güncelleme…..özellikle şarj konusunu merak ediyoruz….lütfen bilgilerinizi paylaşın….

 15. 4 sene önce

  Asus Güncellemeyi geri çekti galiba Hocam yüklemeye çalışırken hata verdi Reboot la yeniden başlayıp telefon açıldı yeniden Güncelleme Denetle yaptım daha çıkmadı güncelleme

  • Bu “Güncellemeyi çekti” muhabbeti ilk ZenFone güncellemesinden beridir var ve hiçbir zaman Asus güncellemelerini geri çekmedi. OTA üzerinden, sunucularda hata oluşabiliyor ya da Asus daha iyi bir güncellemeyi OTA’dan dağıtmak için önceki OTA güncellemesini geri çekebiliyor. Bu Asus’un güncellemeyi geri çektiği anlamına gelmez. Bugüne kadar da böyle bir olay olmamıştır.

   • 4 sene önce

    Telefonumda root felan yok Ablamın Zenfone 6 dada yaptı aynı şeyi benim Zenfone 5 te de Güncelleme Denetle yaptım daha ikimizdede OTA Güncellemesi görünmüyor

   • Sistem güncellemede gördü telefon indirdim yükleme sırasında recovery ekranda hata vererek telefon açıldı.tekrar güncelleme denetledim şimdi görmüyor.ayrıca mu asus ta sorunlar var daha sonra tekrar deneyin şeklinde cevap vermişler sorulara

 16. inşallah meşgul tonunu düzeltmişlerdir deneme fırsatı bulan var mı ?

  • Bunu henüz deneyemedim. Kendi kendimi aramayı denedim, “Aradığınız kişi şuanda meşgul” diyen telesekreter çıktı. Direkt meşgule düşseydi anlardım. Başkasıyla birlikte test etmem lazım.

 17. 4 sene önce

  sistem güncelleme ekranı mavi yer ilerlemiyor sıkıntımı var ?

   • Kardeş mavi yerde kalıyor diyenler anlatmak istedikleri kurulum basladiktan sonra mavi bir çizgi ilerliyor o yerde takılıyor sanırım bende telefonu kapatmıştım sonra asus logosunda kalıp açılmıyordu ancak garanti yaptı simdi ayni hataya düşmek istemiyorum güncelleme kaç dk sürüyor bilgi versen diğer arkadaslarda telaşa düşmesin takılı kaldı mavi yer diye

    • Güncelleme en fazla 30 dakika sürmelidir. Kendim Recovery üzerinden adb sideload komutu aracılığıyla yükledim. Telefoun dosyaya gönderilmesi 5-10 dakika, dosyanın telefona yüklenmesi 10-15 dakika sürdü. Telefonun açılması 15-20 aralığındaydı.

 18. 4 sene önce

  linkten son sistem güncellemesini indirdim 700 mb civarında adı ise”UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.78-user” boyle bununiçinde bir sürü dosya var bu dosyarı çıkarıp öyle telefona atıcaz öyle değil mi çünki daha önceki anlattığınız gibi zip dosyasının içinde sadece .zip dosyası yok birsürü dosya var çıkarttınca 1.200 mb civarinda şimdi teelefona atıyorum.umarım doğru yapıyorum dur

  • zip dosyasından çıkarmadan telefonun ana dizinine atmalısın

  • Dostum direk .user ile biten tek parçayı dahili bellek ana dizine atacaksın. Çıkarma içeriğini.

  • UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.78-user.zip dosyasını olduğu gibi telefonun dahili hafızasına atmanız gerekli.

   • 4 sene önce

    Dostum .zip ile bitmiyo indirdiğim dosya orada yazdığım gibi bitiyo o dosyayı da öyle atmaya kalktım kopyalanirken hata verdi. Bendeki 52 olan sürümü acaba önce 60 olan sürümü mü kuracağım.

 19. Kitkst kullaniorum tavsiye edermisjniz hatalar var mi

  • 4 sene önce

   Kit kat da iseniz lollipopu öneririm coo stabil ve sıkıntısız. Çok güzel yenilikler var menü vs. Değişmiyo tabiki ama bildirim ekranı olsun ayarlar olsun geliştirici seçenekler olsun gayet iyi.hic bir şey olmasa bile 6 ay geçti güncel sürüm kullanmak herzaman iyidir.

 20. Lollipopun 40.52 sürümü kurulu telefonumda bunu direkt kurabilirmiyim üzerine yoksa 40.60’I kurup mu sonrasında bunu kurmam lazım? Çünkü yükleme bildirim simgesi hala gelmiyor.

  Birde 52 üzerine 60 güncellemesini atsam direkt yüklenirmi yoksa illla kit kata geri geçip mi yapmam lazım?

 21. ben bunu yükledim telefonu sıfırladım ama xposed yüklenmiyor

 22. Dostum 700 mb lık dosyayı 4.4.2 kitkata telefonun ana dizininede atsan görüyor telefonu tekrar başlatman gerekli…indirilen dosyayı direk atıyorsunuz yani.
  Şarj â kimse cevap yazmadı…..iyiyse yükleyeceğim…

  • Telefonuma bu güncellemeyi yükleyip fabrika ayarlarına döndükten sonra yoğun kullanım karşısında pil %15’e gerilediğinde 2 saat ekran süresi aldım. Bu yoğun kullanımda sürekli Wi-Fi üzerinden Google Play uygulama güncellemelerini yaptı, ortalama 45 dk boyunca Chrome-Asphalt 8-Clash of Clans uygulamalarını çalıştırdım.

   Sanırım pilde ciddi iyileştirilmeler yapılmış. Normalde bu kullanımla KitKat’ta bir buçuk saati görmem zordu.

 23. Mesgul sesi duzeltilmis mi acaba

 24. Zen5 için Şarj sorunu giderildi mi? Ayrıca linki Asus’un sitesinde bulamadım.

  • Şarj sorunu derken daha detaylı sorunu anlatabilir misiniz? Şuan telefonumda yeni güncelleme yüklü, kontrol edeyim.

   Link Asus’a ait, inanmıyorsanız tarayıcınızın adres satırına linki kopyalayıp yapıştırın.

   • Şarj sorunu yaşıyordum 5.0 da 5.1 de giderildi mi? Ayrıca orijinalliğine güveniyorum ama asus’un sitesinin neresinde ben bulamadım.

 25. Zenfone 5’in TW sürümünü kullanıyorum TW sürümünün linkini paylaşır mısınız?

 26. Zenfone 5’in TW sürümünü kullanıyorum. TW sürümünün linkini paylaşır mısınız acaba?

 27. Kac aydir a502cg modeline gelmedi
  Gelmiyecegini soylemiyorlar ama gelecek te demiyorlar. Nasil olur bu

 28. Şarj sorunu derken hemen bitiyormu…

  4.4.2 gibi stabilmi ?

  • Bu soruyu cevapladım. Yorumları kontrol edin.

   Stabilite sorunu yok.

   • hocam diğer forumlarda tartışma oldu netlik kazandırırsanız sevinirim inen dosyanın sonunda .zip yazması zorunlumu bazı arkadaşlarımızda inen dosyanın sonunda -user yazıyor winrar dosyası şeklinde öylede olurmu

    • Eğer Windows’unuzdan tüm dosya uzantılarını görebiliyorsanız, indirdiğiniz dosyanın sonunda .zip uzantısının olduğunu farkedeceksiniz.

 29. Bildirim sorunu vardı sanırım lolipopun ilk sürümünde acaba güncellemeyle bu sorun giderildimi? Birde ekran süresinde + bir olay varmı pil iyi gidiyormu önceki lolipopa göre ? cevaplayabilirseniz güzel olur .

 30. 4 sene önce

  Zenfone 6 için indirdim. Sürümüm 3.23.40.60 olmasına rağmen indirdiğim dosyayı görmüyor sorun nedir acaba ?

 31. Herkese merhabalar. Zenfone6 kullanıcısıyım. Güncellemeyi şimdi gördüm. Okudum fakat herkes birşeyler yazmış anlayamadım.

  Otaya henüz düşmemiş. Güncellemeyi kuran arkadaşlar varsa nasıl yüklemeli miyiz? Meraktan lollipopu yüklemiştim sonra keşke yüklemeseydim dediydim bu sefer bir açıklamaları okumak istiyorum. Şarjı biten şarjı taktıktan sonra 1 gün nasıl gidiyor acaba yazarsa önümüzdeki günlerde memnun olurum.

 32. 1.) Bu sürüm 5.0.1 mi ? 5.1 mi? 5.1.1 mi?

  2.) Yükleyen arkadaşların fikirleri neler?

  3.) Rambo_FT teşekkürler haber için. Resimle yenilikleri belirtebilir misin?

  • Ya ben bunu indirdim. Dosyayı çıkart yazdım. Telefona attım. Bittikten sonra USB’yi çıkarttım bişey gelmedi.

   – UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.78-user çıkarttığım klasör adı . Rar olarak değil. Klasör olarak çıkıyor zaten.

   – Zenfone 6 kullanıyorum. Güncelleme için sayfanızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Burada soru soran bir çok kişi olacağı için.

   Teşekkürler.

  • 1) 5.0.0
   2) Fikirlerimi 2. sayfaya ekledim.
   3) Ekran görüntüsüne gerek duymadım. Görsel olarak tema ve yazı tipi desteği eklendi sadece.

   • Furkan Kardeşim. Ben 5.0 da manuel yükledim. Senin yukarıda açıklamanı da okudum harfi harfine yapıyorum. Fakat Bildirim düşmüyor.

    Zenfone 6 kullanıyorum. Yukarıda da bildirim alamayanlar var. Sorun Nedir?

   • 4 sene önce

    Bende de aynı dosya iniyo sonu .zip ike bitmediginden telefon görmüyor dosyayi cikarip attım yine görmedi. Bana dun sabah ota olarak geldi 70 mb lık bir dosya iniyo sonra yükle diyosun kapaniyo yuklenirken yarılarda error veriyor ota olarak olmadığı için bu siteye geldim manuel olrak da yapamıyorum napıcaz bilmiyorum

    • 4 sene önce

     TEKRAR SÖYLÜYORUM ZENFONE 6 DA BU SİTEDEN lİNKLERDEN indirip de zenfone 6 sını güncelleyen varmı

 33. bugün sıfırdan güncelledim root falan attım daha bişey yükledim herşeyi güncelledim sonra xposed framework ü yükledim xposedinstaller ı da yükleyecekken 10.14 gb boş yer olmasına rağmen 250 mb yer açın diyor çözümü var mı veya xposedframeworkü nasıl kaldırırım

 34. dosyayı indirdim, telefonun hafızasına attım ama telefonuma sistem güncellemesi var diye bildirim gelmiyor. telefonuma lolipop son güncel dosyası yüklü. bu yeni güncellemeyi flaslamamız mümkün mü?

 35. Hocam ben de adb ile yüklemeye çalışıyorum ve %54 den sonra telefon kendiliğinden kapanıyo ve yükleme hata veriyor. Sizin blogda zenfone kurtarma orjinal roma geri dönme konusundaki işlemleri yapıyorum ama 3 kere aynı yerde hata verdi. Yardımcı olursanız teşekkür ederim. İyi akşamlar.

  • KitKat’taki recovery.img dosyasını droidboot’tan flaşlayıp daha sonra adb sideload komutuyla yüklenirseniz hata almazsanız.

 36. asus z6 için t00g mi t00fmi

 37. 4 sene önce

  iyi akşamlar bende asus zenfone 6 var bu güncelleme bana saat 1,30 da bildirim geldi bende evde yüklerim diye sonra hatırlat dedim eve geldim sistem güncellemesinden kontrol ettiğim zaman gözükmedi birde burdan indirdim ve telefona attım ama yüklenmesi nasıl oluyor bildirim felanda gelmiyor

 38. 4 sene önce

  Zenfone 6 için olan dosyayı indirdim.Dahili hafızayada attım ama hiçbirşey olmadı.Telefonumun sürümü 3.23.40.60 (ROOTSUZ) Zenfone 6 ya atabilenler cevap verirse sevinirim.

  • Bende zenfone 6 kullanıyorum. Fakat bence bir anlatım eksikliği var sanırım. ASUS ZenFone 6(T00G) software Image: WW_3.23.40.60 (Android L) yazıyor. Asusun sitesinde. Bu zenfone 6ya geldi ama bunların kodları var ben 601cg kullanıyorum. Bu yüzden belki de bildirim alamıyoruz.

   • Kardeşim ben de sana bakarak yanlış yazmışım güncelleme dosyası bu “UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.78-user” TOOG yazıyor benim 601cg.

   • Eğer öyle bir şey olsaydı bugüne kadar A500CG uzantılı güncellemeleri kendi A501CG model kodu taşıyan telefonuma manüel olarak yükleyemezdim. Başka bir sorun olabilir.

 39. 4 sene önce

  biri yardım etsin daha öncede yazmıştım zenfone 6 için verilen linke tıklayıp indirdiğimde “UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.78-user” böyle bir dosya iniyor sonu “.zip” olarak bitmiyor içinde de öyle bir dosya yok 700 mb lık bir dosya bunu telefonun kendi hafızasına atmaya çalıştığım da da hata veriyor şu anda sürümüm lollipopun 52 ile biten sürümü. burada gösterilen linkle zenfone 6 yı güncelleyen varmı ?

 40. 5.0.0 mı? Tüm modeller 5.0.1 – 5.1 – 5.1.1 getirir biz 5.0.0 da kaldık 🙂

 41. Kardesim senin paylastığın TOOGLU OLANI indirdim telefona attım gelmedi uyarı falan asusun sitesinden baktım açıklamalarında kitkat cart curt yazıyo bem lolipop 60. Sürümdeyim ne işim var kitkatla ? Bende asusun sitesindeki bir üsttekini yani T00G DEĞİL TOOF olanı indirdim attım telefon gördü güncelledi tema yazı tipi falan geldi baya iyi oldu youtube sorunu çözülmüş sistemin yazı tipi değişiyor falan.

 42. çok iyi bir güncelleme 5 ayrı güç tasarrufu zamanlayıcı desteği ile telefon artık daha az ısınıyor radyo ilk aşamada açılmıyor ama denemedim eski yolla açılır heralde

 43. zenfone 6 da T00G görmedi T00F yükleyebildim, bunların farkı nedir

 44. Arkadaşlar ben TOOGLU OLANI indirdim yukarda rambonun verdiğini

  http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A600CG/UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.78-user.zip
  [/b]
  telefona attım gelmedi uyarı falan asusun sitesinden baktım açıklamalarında kitkat cart curt yazıyo bem lolipop 60. Sürümdeyim ne işim var kitkatla ? Bende asusun sitesindeki bir üsttekini yani T00G DEĞİL TOOF olanı indirdim bunu yani

  http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A600CG/UL-ASUS_T00F-WW-3.24.40.78-user.zip

  attım telefon gördü güncelledi tema yazı tipi falan geldi baya iyi oldu youtube sorunu çözülmüş sistemin yazı tipi değişiyor falan.

 45. 4 sene önce

  ZENFONE 6 Yİ BU BURDAN VERİLEN LİNKLERLE GUNCELLEYEN VARMİ ? 700 MB CİVARİNDA BİR DOSYA İNİYO BUNU TELEFONA ATARKEN YA HATA VERİYO YADA TELEFON GÖRMÜYOR. BU SORUN TEK BENDE DEGİL ALTTA YAZAN ÇOK ZENFONE 6 KULLANAN ARKADAŞ DA VAR.
  YARDIM EDERMİSİN SAYİN ADMİN NEYİ YANLIŞ YAPIYORUZ