ZenFone 3 Türkiye’de Ne Zaman Satışa Çıkacak ve Fiyatı Ne Olacak?


ZenFone 3 bazı ülkelerde (Tayvan gibi) şuan satılmakta. Peki ASUS’un bu yeni gözbebeği ne zaman ülkemize gelecek ve hangi fiyatlardan satılacak? Sürekli sorulan bu soruya yeniden cevap verilmeye çalışılmış.


Asus’un Haziran ayında Computex 2016’da tanıttığı Zenfone 3 ailesinin Türkiye çıkış tarihi ve ürünlerin fiyatları merak konusu.

Bu haberi ilk yaptığımız Haziran ayında, Asus Türkiye’den Bora Aras ile konuşmuş, röportajımızda Asus Zenfone 3 çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili bilgileri direkt kendisinden almıştık.

Ekim ayının ortalarında çıkmasını beklediğimiz Zenfone 3 modelleri, Türkiye için biraz daha gecikecek gibi gözüküyor.

ASUS ZenFone 3 çıkış tarihi

Asus’un Türkiye’de Zenfone 3 ile ilgili henüz basına ulaşan bir lansman davetiyesi olmadı. Genellikle bu tip davetler 1 hafta 10 gün öncesinden yollanmaya başlar. Zaten Ekim ayının ortasına geldiğimiz bugünlerde, hala lansman ile bilgilerin gelmemesi, Ekim ayını ıskaladığını ortaya çıkartıyor.

Asus’a yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Kasım ve belki düşük bir ihtimal olsa da Zenfone 3’lerin satışa sunulmasının Aralık ayını bulabileceği konuşuluyor.

ASUS ZenFone 3 türkiye fiyatı (tahmini)

Zenfone 3 modelleriyle ilgili bir diğer merak edilen konu ise tabii ki fiyat. Şu anda sadece yurtdışı fiyatlarının açıklandığı ZenFone 3 modelleri, Bora Aras’ın Haziran ayına göre verdiği bilgilere göre tahminen ZenFone 3 Deluxe 2300-2500 TL bandında olacak. Tabii bizim röportajı yaptığımız Haziran ayından günümüze yaşananları ve ülkemizde değişenleri düşündüğümüzde, fiyatlar daha da yükselebilir.

Artan dolar kuru, TRT bandrolü ve bazı vergilerdeki artışlar, ülkede yapılan zamlar, telefonların fiyatını özellikle Deluxe modelde 2700 TL seviyelerine yaklaştırabilir. Tabii bunlar sadece birer tahmin.

Haziran ayındaki röportajımız

Computex 2016’da ASUS Türkiye Müdürü Bora Aras ile bir röportaj gerçekleştirmiştik. O röportajı da izlemediyseniz, güncellediğimiz haberdeki değişiklikleri göz önünde bulundurarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler…

Bilgilendirme: Bu makale ShiftDelete.net sitesinden alıntılanmıştır, bana ait değildir.

Kaynak: shiftdelete.net/zenfone-3-turkiye-cikis-tarihi-ve-fiyati-72044

5 Yorum

  1. Mehmet uğur 13 Ekim 2016 Perşembe
  2. OĞUZHAN ÜNAL 13 Kasım 2016 Pazar
    • Rambo_FT 18 Kasım 2016 Cuma
  3. Mehmet Selçuk 15 Kasım 2016 Salı
  4. ozi 16 Aralık 2016 Cuma

Cevapla

En son ZenFone gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.