ZenFone 3 Türkiye’de Bugün Tanıtılıyor! İşte Son Haberler

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!

Sitem kâr amacı gütmeyen tamamen ücretsiz içeriklerden oluşuyor. Bu sitenin de bir masrafı olduğunu ve bunu karşılamanın tek yolunun reklamlar olduğunu biliyor muydunuz? Öyleyse sizden AdBlock tarzı reklam engelleyicinizi sitemiz için kapatmanızı istiyorum. Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim :)

ASUS ZenFone 3 ZE552KL Türkiye Satış Fiyatı

zenfone-3-tanitim-1

Yeni ZenFone 3 Türkiye’ye hangi fiyatla giriş yapacak? Artan dolar kurundan sonra büyük ihtimal yüksek fiyat ile giriş yapmasını bekliyorum. Bu yüzden fiyat segmentinde önceden yüksek fiyatla çıkan ve fiyatı düşen daha güçlü akıllı telefonlar ile pek rekabet edemeyebilir. Bu ASUS’u Türkiye’de farklı politikalar izlemek zorunda bırakabilir.

İşte ASUS ZenFone 3 ZE552KL Türkiye modelinin beklenen satış fiyatı:

ASUS ZenFone 3 ZE552KL, Türkiye’de 1799 TL gibi bir fiyatla satışa başlaması bekleniyor. Vodafone’un bizzat satışını üstleneceğini düşündüğüm telefonu, kontratlı ve faturaya ek ücretlerle tüketicilere ulaştırmasını bekliyorum.

ZenFone 3’ler Türkiye’de Az Stoklar ile mi Satılacak?

zenfone-3-tanitim-5

Birçok teknoloji sitesinde ZenFone 3’lerin Türkiye’ye oldukça az miktarda gönderildiği yönünde. Sebebi olarak, önceki ZenFone 2 satışlarının performansı gösteriliyor. Bahsedilen rakamlar ise 2000-3000 adet ZenFone 3’ün Türkiye’ye gönderildiğidir.

ASUS gibi büyük bir firmanın bu kadar küçük stoklarla yeni telefonunu tanıtması ve satışını yaptırması kendisi açısından büyük sıkıntılar doğuracaktır. Eğer söylentiler doğru çıkarsa, stoğu biten ZenFone’ların yenilerinin gelmesi zaman kaybına neden olabileceği gibi yeni çıkacak akıllı telefonlar ile işi daha da zorlaşacaktır. 2016 yılının telefonunu 2017 yılına yakın satmaya başlayan ASUS bir de böyle bir sıkıntıyla tüketicileri meşgul ederse birçok ZenFone severini farklı firmalara kaptıracaktır.

Umarım söylentiler boş çıkar ve ASUS güçlü stok ve uygun fiyatlarla tüketicilerin karşısına çıkar.

Sadece ZenFone 3 ZE552KL Modeli mi Satılacak?

zenfone-3-tanitim-4

Türkiye’de satışa bu model ile başlamasını bekliyorum. Ancak zamanla diğer ZenFone modellerinin de ülkemize giriş yapabileceğini düşünüyorum. En güçlü ZenFone 3 modeli olan ZenFone 3 Deluxe’ün ise ne zaman ülkemize giriş yapacağı bir muamma.

Bazı söylentilere göre Ocak-Şubat ayları gibi ZenFone 3 Deluxe ülkemizde satışa başlayacak. Ancak bu dönem yeni amiral gemilerinin çıktığı döneme denk gelmektedir. ZenFone 3 Deluxe’ün yüksek fiyatla giriş yapması ve diğer amiral gemilerinin çıkması halinde büyük zarara uğrayabileceğini düşünmekteyim.

Tüm olumsuz havayı dağıtmak için ASUS’un yapması gereken en iyi hamle uygun fiyat politikasıdır. Tıpkı zamanında LG’nin G2 akıllı telefonu ile uyguladığı fiyat politikası gibi. O zamanlar akıllı telefonlar 1,999 TL ile satışa başlarken LG G2 1799 ile piyasaya giriş yapmış ve kısa zamanda fiyatı 1399 lira seviyelerine düşmüş, bu da birçok kullanıcıyı cezbedip LG’nin ülkemizde akıllı telefonlar yönünden söz sahibi olmasına fırsat vermişti.

One Response

  1. EREN

Leave a Reply

Android 8.0 Oreo Alacak ASUS ZenFone Modelleri – Liste Halinde
ASUS ZenFone Model Listesi – Doğru Modeli Seçin!
GPS (Konum) Özelliği Bozulan, Çalışmayan ZenFone’u Onarma Yöntemleri
Asus ZenFone Nasıl Teknik Servise (Garanti) Gönderilir?
ASUS Zenfone 4 (2017) Max ZC554KL için Resmi TWRP Recovery
ZenFone Live ZB553KL ve ZenFone 4 (2017) Selfie ZD553KL için TWRP Recovery
Asus Zenfone 4 (2017) Selfie Pro ZD552KL için Resmi TWRP Recovery
ZenFone 4 Pro ZS551KL için Resmi TWRP Recovery

En son ZenFone gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenime abone olarak yayımladığım en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.