ZenFone 3 Özellikleri Belli Oldu


Asus ZenFone 3 serisi modellerin özellikleri şekilleniyor. 30 Mayıs’ta tanıtılacak seride ilk olarak üç farklı model yer alacak. Detaylar haberimizde...


Üçüncü nesil ZenFone serisi telefonlar  hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak Asus’un geçtiğimiz gün yayınladığı tanıtım videosunda karşımıza çıkan ZenFone 3 telefonların tanıtım tarihine sayılı günler kala tüm detayları büyük oranda netlik kazandı.

zenfone-3-genel

ZenFone 3 serisi 30 Mayıs’ta ilk olarak üç modelle karşımıza çıkacak. Telefonlardan biri 4.5 inç, diğeri 5 inç, son model ise 5.5 ya da 6 inç büyüklüğünde olacak. 2.5D kavisli camla kaplı olacak ekranlar ayrıca Gorilla Glass 4 ile dayanıklı hale getirilecek.

Metal çerçevenin eşlik edeceği ZenFone 3 serisi telefonlar beyaz, siyah, altın, gül altın ve gümüş olmak üzere beş farklı renk seçeneğinde satışa sunulacak.

zenfone-3-like-this

ZenFone 3 serisi telefonlarda kasa bu defa yekpare olacak. Bu da pilin çıkarılamayacağı anlamına geliyor. Telefonlar bir kez daha çift SIM kart vemicroSD kart desteği barındıracak.

ZenFone 3 fiyat ve çıkış tarihi

ZenFone 3 serisi modellerin işlemci birimleri henüz bilinmiyor. Ancak telefonlarda bu defa Intel Atom yerine Qaulcomm cephesinden işlemciler kullanılacak. 4 GB RAM’in yer alacağı telefonlarda dahili depolama ise 32GB olarak karşımıza çıkacak.

zenfone-3-public

Android 6.0 tabanlı ZenUI 3.0 kullanıcı arayüzü, ZenFone 3 serisi modellerin yazılım tarafını oluştururken; telefonların kamera birimi ise 23 megapiksel arka, 8 megapiksel ön şeklinde olacak.

Son olarak 30 Mayıs’ta tanıtılacak ZenFone 3 serisi modeller haziran ayında raflarda olacak. Telefonların fiyatı 110 dolar ile 370 dolar arasında olacak.

Kaynak: ZenFone 3 Özellikleri ve fiyatı

2 Yorum

  1. Mustafa 22 Mayıs 2016 Pazar
  2. Ercan 24 Mayıs 2016 Salı

Cevapla

En son ZenFone gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.