1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Korkulan Oldu – 2. General Mobile Discovery Vakası Gerçekleşti!

Korkulan Oldu – 2. General Mobile Discovery Vakası Gerçekleşti!

ikinci-gmd-vakasi

Lollipop güncellemesi bugün yarın geldi gelecek diye beklerken bugün ASUS’tan kötü haber geldi. Bu haber bizlere önceden yaşanan General Mobile Discovery güncelleme vakasını hatırlattı.

ASUS Lollipop güncellemesini geçen yıl “Nisan 2015” diye duyurmuştu. Beklenen ay gelip çatınca güncellemenin bir sonraki ayın ortalarına ertelendiğini ASUS’un resmi Facebook sayfasından öğrendik (ilgili haber için tıklayın). Bu sefer MID-MAY yani Mayıs ortasını işaret etmişti ASUS. 

Mayıs ortası gelip çattığında güncellemenin hâlâ dağıtılmaması akıllarda soru işaretleri oluşturdu. En sonunda ASUS Tayvan ZenTalk forumunda bir yetkilinin güncellemenin süresiz olarak ertelendiğini duyurdu (ilgili haber için tıklayın).

Bugün ise daha kötü bir haber geldi. ASUS Hindistan Facebook resmi sayfasında üyelerin sorularını cevaplayan yetkili kişi Lollipop güncellemesini soran bir kişiye öyle bir yanıt verdi ki, ZenFone kullanıcılarının sabrını zorlayacak cinsten.

Yazının devamını okumak için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (24)

 1. Gelecek olan güncelleme ile Beta versiyonun arasinda bi fark varmi ki beta şarj sorunu olmasa süper bence

 2. Arkadaşlar lolipop güncellemesi gelecek diye bizi sinir ettiler ben protesto amacli asusun google play storda bulunan uygulamalarina 1 yıldiz verip lollipop güncellemesi gelmesini istiyoruz diye yorum yapıyorum siz de yapabilirsiniz verin 1 yıldız onlarda dip yapsın biraz onlar düşünsün

  • Bukadar çok istiyorsan Beta sürümü yükleyebilirsin. Adamlar şimdi yollasaydı güncelleştirmeyi 2-3 hata görüp yine laf yapacaktın. yapmışken doğdu düzgün yapsınlar az bekle işte ama bize ilk başta nisan ve mayıs ortası olarak tarih vermesi yanlış oldu.

 3. yalan oldu yalan oldu 2 tane zenfone 2 alıcaktım tanıdıklarıma valla sony yada htc alıcam bu gidişle.

 4. Arkadaslar bence hersey zen2 ile alakali. Zen2 iyice bir satmadan zen5 e lolipop vermezler. Satis politikasi olarak goruyorum. Fakat bu telefona android 5 alana kadar 6 7 cikacak tahminimce 🙂

 5. beyler asus sitesine dünyadan şikayetler yağıyormuş yapabiline herkez bir iki şikayet atsın yükleme tariini öne çeksinler

 6. Zenfone 4 CHT SKU için Lollipop ve beğenmeyenlere downgrade çıktı bilginize…

 7. admin zenfone 5 e az önce ufak bir güncelleme geldi neler değişti acaba..

 8. http://i.hizliresim.com/RYnzY6.jpg

  Arkadaşlar teknik servis ile görüştüm bu cevabı verdiler. Daha önce de Mayıs-Temmuz arası demişlerdi (mayıs ayının başında) içiniz rahat olsun en geç Temmuzda geleceeeek

 9. zenfone 4 e çıkmış 5 ve 6 ya niye gecikiyor

 10. zenfone 2 için yapıyor doğruda sen verdiğin sözü tutmazsan kimse almaz Zenfone 2 yi Zenfone serisinin bu satış rakamlarına ulaşmasının nedeni güncelleme verme sözüdür..

 11. Asus bu rezillikten ancak temmuz ayı içinde direk Android 5.1 güncellmesini verirse kurtulabilir adam gibi ver 5.1 herkes sussun yoksa temuzda 5.0 güncellmesi vericeksen Android 6.0 konuşulmaya başlandı yakında büyük ihtimalle açıklanıcak rezil olursun.

 12. Bence Android 5.1 verme ihtimalleri yüksek çünkü Lolipop verdikleri A500KL ve Zenfone 4 modellerinde hemen geri 4.4e geri dönüş güncellmesi verdiler. Düşünüldüğünde Ağustos ayı gibi çoğu telefon 5.1e geçiş yapmış olucak ve Zenfone 2 ninde 5.1 alması gerekicek bütün Zenfone serilerini 5.1e geçirbilirler. Birde gerçekten çözülemeyen sorunar var deniyorsa 5.0daki RAM sorunu bunun en büyüğüdür. İnşallah direk 5.1 verilerek hem RAM sorununa çare bulunmuş olur.

 13. Haber fake. Zentalk Taiwan forumunda Zen_Master açıklama yaptı ve grup içi yanlış iletişim sonucu hindistan sayfasının böyle bir cevap verdiğini söyledi. Tahminim bu hafta güncelleme gelecek. Bu arada screenshot:

  http://cdn.webtekno.com/custom/images/original(4).jpg

 14. 5 sene önce

  Yapacak bir şey yok dua edelimde hepten güncellemeyi vermekten vazgeçmesin.

 15. İyi haberler var Zenfone 4 (A450CG) moeline lolipop yayınlandı. Zenfone 5 için sürüm numarası ZENTALK tarfından yaınlandı. http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=10140&highlight=lolli Çok yakında Zenfone 5 için geliyor.

 16. Güncelleme dağıtılmaya başladı en kısa sürede ülkemize gelecektir.

 17. Zenfone 5 A500CG için taiwanda lolipop yayınlandı global sürümün yayınlanması bekleniyor. http://www.asus.com/tw/Phones/ZenFone_5_A500CG/HelpDesk_Download/

 18. Zenfone 6 A600CG içine taiwan sürümü yayınlanmış 1-2 gün içinde global sürümün yayınlanması bekleniyor.

  http://www.asus.com/tw/Phones/ZenFone_6_A600CG/HelpDesk_Download/