ASUS ZenFone’lar için Android USB Sürücüsünü Yükleme Rehberi

ASUS ZenFone’larda bootloader kilidi açma, root yapma, TWRP yükleme, orjinal rom flashlama gibi DroidBoot veya Recovery üzerinden yapacağınız işlemler ASUS Android USB sürücülerini gerektirmektedir. Bu yazımda sizlere bu sürücüleri nasıl yükleyebileceğinizi gösterdim.

ASUS ZenFone’lar için Android USB Sürücüsünü Yükleme Rehberi

Her şeyden önce  ASUS PC Link’i mutlaka yükleyin. Biz, PC Link’te olmayan ve bilgisayarınızın tanımadığı sürücüleri yükleyeceğiz: ASUS PC Link Bağlantısı Nasıl Kurulur? | Anlatım

Telefonunuz DroidBoot veya Recovery modundayken Bilgisayarım’a sağ tıklayıp Özellikler’e girin. Oradan Aygıt Yöneticisini bulup üzerine tıklayın. Aygıt Yöneticisi açıldığında, eğer içerisinde ünlem işaretli bir sürücü varsa biz bunun üzerinden işlem yapacağız. Amacımız, eksik sürücüleri manüel yoldan tamamlamaktır.

1. ASUS-Android-Suruculeri.zip arşivini indirip, içindekileri masaüstünde ASUS-Android-Suruculeri adında klasör oluşturup, bu klasörün içine atın.

2. Windows masaüstündeki Bilgisayarım‘a sağ tıklayıp Özellikler‘e girin. Oradan Aygıt Yöneticisini bulup üzerine tıklayın. Aygıt Yöneticisi açıldığında, içerisinde aşağıdaki ekran görüntüsüne benzer şekilde ünlem işaretli bir sürücü görmelisiniz (ASUS Android Bootloader Interface):

 

3. Bu ünlem işaretli sürücü üzerine farenizle sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelleştir‘e girin. Ardından önünüze sürücü yükleme penceresi çıkacaktır. Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayın. Sonraki pencerede Bu konumda sürücü ara yazısının altındaki Gözat… üzerine tıklayın. Ardından masaüstündeki ASUS-Android-Suruculeri klasörünüzü bulup seçin.

4. Alt klasörlerle birlikte seçeneğinin aktif olmasına dikkat edip İleri üzerine tıklayın. Sürücü yüklenecektir ve yüklendiğine dair temsili ekran görüntüsü şu şekildedir:

Bu kadar. Artık eksik sürücü yüklenmiş ve çalışır vaziyettedir.

Cevapla