1. Ana Sayfa
 2. Geliştiriciler Özel
 3. ASUS Zenfone için AOSP ROM (Geliştiriciler için)

ASUS Zenfone için AOSP ROM (Geliştiriciler için)

ASUS Zenfone için AOSP ROM (Geliştiriciler için)

Android Açık Kaynak Projesi anlamına gelen AOSP ROM’u, Zenfone için hazırlandı ve geliştiricilerini bekliyor.

23pin.logdown.com sitesinin editörü shakalaca tarafından hazırlanan AOSP rom’u geliştiricilerin üzerinde çalışmasını gerektiriyor. Bir hamur misali nereden düzenlemeye kalksanız düzenleyebileceğiniz her yönüyle emrinize amade özel rom olarak işlev görüyor. AOSP rom’u ile tamamen özgün yepyeni ROM’lar tasarlayabilirsiniz. Hatta çok iyi bir tane çıkarırsanız dünyada bile adınızdan söz ettirebilirsiniz!

Sadece ROM yapımcıları için değil, normal kullanıcılar içinde kullanılması mümkündür. Ancak hatalarının olduğunu ve bu hataları kullanıcıların kendisi tespit edip gidermek durumunda olduğunu belirtmemiz gerekir.

Uyarı!
Buradaki anlatımı kullanarak yanlış işlem yapmanızdan dolayı telefonunuza vereceğiniz hiçbir zarardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.

Kaynak: Makale bu adresten alınıp düzenlenerek Türkçeleştirilmiştir: 23pin.logdown.com/posts/244949-zenfone-aosp-rom

AOSP ROM indirme linki ve diğer bilgiler için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

rambo_ft_avatar

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. ZenFoneAsus.com, SiberKalem.com ve GalaxyDestek.com şuan aktif editörlük yaptığım aktif sitelerdir. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (20)

 1. 4 sene önce

  merhabalar acaba bildirim ledini nasıl devre dışı bırakabilirim ??

  • Ayarlar > Ekran > LED Gösterge’nin işaretini kaldırın. AOSP’de biraz daha farklı olabilir, ancak bu tür konumlarda ilgili ayar seçeneği bulunacaktır.

 2. Light Flow adlı uygulama ile hall edebilirsiniz bildirim ledini ama pro sürümü ile lige bi işe yaramıyor

 3. 4 sene önce

  Rambo kardeş dedigin ayar yok
  Yavuz kardeş nasıl yapacağım ben fazla anlamıyorum da bana bir anlatırsan

 4. Bu rom zenfone 6 ile uyumlu mudur ? acaba

 5. kurulumu yapıyorum usb simgesinde kalıyor acılmıyor kurulumu anlatırmısınız

  • Kurulumu kendim yapmadığım için anlatamam. Makalede anladığım kadarıyla Türkçe’ye çevirip paylaştım. Eğer başarılı olamıyorsanız orjinal rom’a geri dönmenizi öneririm.

   Bu arada USB simgesinde kalıyorsa, bir kez DroidBoot ekranını açmayı deneyin, sonra DroidBoot içerisinden REBOOT seçin, düzelme ihtimali var: https://zenfoneasus.com/zenfonelarda-droidboothard-format-ekranina-giris-yontemi/

   • bu seferde android yazısı geldi ama acılmıyor ya bunu cok kurmak istiyorum yardımcı olamazmısınız

    • Malesef yardımcı olamam. Kendim kurmadığım için öneride bulunamıyorum. AOSP rom’u sadece Zenfone 5 üzerinde yapımcısı tarafından test edildi. Ona sormak isteyebilirsin, ancak kendisi Japon ve İngilizce cümleler kullanman gerekiyor. İlerde stabil AOSP rom’u çıktığında kendim de deneyip yardımcı olabileceğim.

 6. 4 sene önce

  S..a hocamdı aosp rom daki bildirim isigini devre dışı bırakan uygulamayı nasıl kullanacağım o yani nasıl ayarlamam gerektiğini soylermisiniz

 7. Bu aosp rom stock rom un aynisimi oluyor

 8. Merhaba
  Zenfone 4 cihazıma AOSP Romu kurmak istiyorum ancak geri kitkat veya lollipopa dönme işlemi nasıl olacaktır merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim..

 9. Zenfone 4 için aosp yukledim ancak menü geri son uygulamalar tuşları çalışmıyor build proptan sanal tuş ekleme kodunu girdim bootanimation da kaldı açılmıyor ne yapabilirim

 10. Zenfone 5 lite’de çalışır mı