ASUS ZenFone 5Z Kurtarma Rehberi

ASUS ZenFone 5Z kurtarma rehberimizde açılmayan, yükleme ekranında kalan (bootloop) ZenFone 5Z‘yi nasıl hayata geri döndüreceğinizi anlattım.

ASUS ZenFone 5Z Kurtarma Rehberi

ASUS ZenFone 5Z Kurtarma

ASUS ZenFone 5Z Kurtarma

Lütfen Dikkat!
  • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
  • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.
  • Bu rehber, anakartı yanmış, ekranı bozulmuş, hoparlörü patlamış kısacası donanımsal arızaya uğramış cihazlarda işe yaramamaktadır. Bunlar için lütfen teknik servisle görüşün.
    Telefonunuzu nasıl servise vereceğinizi bilmiyorsanız sizler için bizzat tecrübelerimi aktardığım ZenFone 5Z nasıl servise gönderilir? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

ASUS ZenFone 5Z kurtarma rehberinin mantığı şudur: Önceden hazırlanmış flash işlemine uygun resmi yani orjinal firmware‘ı (işletim sistemini), talimatlara göre telefonunuza flashlayacaksınız. İşletim sisteminin stabil ve en temiz sürümünü alan telefonunuz, tıpkı telefonu ilk aldığınız günkü gibi temiz bir şekilde açılmış olacaktır. Sizde kurulum talimatlarını tamamlayarak telefonunuza kavuşmuş olacaksınız.

İndirmeniz gerekenler:

  • Orjinal Firmware
    Flash’a hazır firmware arşivini indirmek için buraya tıklayın.

ASUS ZenFone 5Z Kurtarma Talimatları

1. İndirdiğiniz orjinal firmware arşivinin yani [firmware27]WW__ZS620KL_80.10.8.54_MP_user_20180517175955_release.zip arşivinin içindeki dosyaları Windows masaüstünüzde 5z isimli klasör oluşturup, bu klasörün içine atın.

2. Telefonunuzu droidboot moduna alın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ZenFone 5Z DroidBoot moduna nasıl alınır? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

3. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

4. Masaüstünüzdeki 5z isimli klasörün içine gidin ve bu klasörün içinden Windows komut yöneticisini açın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Komut penceresi nasıl açılır? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

5. Komut penceresine aşağıdaki komutu girin:

patchall_aft.cmd

6. Bu komut sonrası telefonunuza firmware yüklenecektir. Yükleme işleminden sonra telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Kurulum ekranıyla karşılaşınca telefonun USB bağlantısını kesebilirsiniz.

Bu kadar. Telefonunuz kurtarılmıştır.

Kaynak: https://goo.gl/SNfSC5

Cevapla