Asus ZenFone 3 Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Asus ZenFone 3’ün teknik özelliklerine dair bir bilgi ZenTalk’da dolaşıyor. Ben de bu bilgiyi sizlerle paylaşmayı uygun buldum.

ASUS ZenFone 2, 4GB belleği sayesinde 2015 yılının canavarı olmayı başardı. Asus yakaladığı başarıyı daha da ileriye götürmek için daha iyi özelliklere sahip, daha bütçe dostu telefon yapmayı düşünüyor.

 ASUS ZenFone 3 Fiyatı 

zenfone-dolar

Geçen haftalarda sızdırılan haberlere göre ZenFone 3‘ün ilk iki model kodunun Z010DD ve Z012D olacağını öğrenmiştik. ZenFone 3 Z012D modeli 5.5 inç Full HD ekrana sahip olacak. Öyle görünüyor ki Z010DD modeli 5.9 inç HD ekrana sahip olacak. Her iki model de 250$‘dan pahalı olmayacak.

 ASUS ZenFone 3 Teknik Özellikleri 

zenfone-teknik-ozellikleri

Teknik özelliklere değinirsek; önce büyük ekranlı Z010DD modelinden başlayalım. Z010DD; 3GB RAM, 32GB hafıza ve Qualcomm Snapdragon 650 işlemciyle gelecek. Bu telefonun ön ve arka kameraları 5 MP’e 13 MP olacak ve bu telefon Android 6.0 işletim sistemiyle gelecek.

ZenFone 3 Z012D modeline gelirsek; yukarıdaki model gibi 3GB RAM, 32GB hafıza ve Qualcomm Snapdragon 650 işlemciyle gelecek. Diğer özelliklerine dair bir bilgimiz henüz yok ancak Android 6.0 işletim sistemi önyüklü gelecektir.

Görünen o ki Asus, Intel ile olan işbirliğini ciddi anlamda azaltmayı planlıyor. Acaba ilerde Intel ile yollarının ayrıldığını açıklayacaklar mı?

 ASUS ZenFone 3 Çıkış Tarihi 

saat

Bazı bilgi edinme kaynaklarına göre Asus ZenFone 3 2016 yılının 2. çeyreğinde piyasaya çıkacak. Günler geçtikçe bizlerdeki heyecan da artıyor. Önceki söylentilere göre Asus, 6GB RAM ve Qualcomm Snapdragon 820 işlemciye sahip telefon üzerinde çalışıyordu. Böyle bir model henüz açıklanmadığından, yeni ZenFone 3 tanıtımını heyecanla bekliyoruz. İnşallah güzel bir sürprizle yeni modeller açıklanır!


 

Kaynak: Asus Zenfone 3 budget smartphone: full specs unveiled

2 Yorum

  1. ExtremeSTR 19 Mart 2016 Cumartesi
  2. Hakan KABALCI 1 Aralık 2016 Perşembe

Cevapla

En son ZenFone gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.