ASUS ZenFone 3 Qualcomm İşlemciyle mi Gelecek?


ASUS, akıllı telefon pazarına ZenFone’lar ile giriş yaptı. İlk modeller orta seviye kullanıcılara hitap etmekteydi. Yine de oldukça beğenildi. Ancak ASUS radikal adımı ZenFone 2 ile attı. İlk 4GB belleğe sahip telefonu oldukça uygun fiyat politikasıyla satışa sundu. Sırada ise ZenFone 3 var. Bu konuda ASUS CEO’su Jerry Shen ile yapılan röportajın detaylarını aktarıyorum.


YugaTech’in röportaj konuğu olan ASUS CEO’su Jerry Shen, şirketin gelecek planlarına ışık tutan söylemleri arasına ZenFone 3’e ilişkin ilk detayları sıkıştırmayı ihmal etmedi. ZenFone 2’nin dünya genelinde piyasaya sürülmesi için seferberlik başlatan ASUS, bir sonraki dönemde Intel’in yanı sıra Qualcomm gibi yarıiletken üreticileriyle de çalışmayı planlıyor.

4 GB RAM içeren ilk akıllı telefon olarak zihinlere kazınan ZenFone 2, Intel Atom Z3580 dört çekirdekli 64-bit mobil işlemciden güç alıyor. Yeni ZenFone modelleriyse, büyük bir ihtimalle Snapdragon 615 veya eşdeğer bir orta sınıf 64-bit Qualcomm mobil yonga kümesi içerecek. Röportajda, ASUS’un ürün isimlendirme politikasının Apple’a benzer olacağına da değiniliyor. Dolayısıyla, bir yıl sonra karşılaşacağımız ZenFone modeli bizleri sürprize uğratmadan ZenFone 3 ismini alacak.

Yazının devamı ve röportaj videosu için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Etiketler: ,

3 Yorum

  1. yunusemre 4 Mayıs 2015 Pazartesi
    • Rambo_FT 4 Mayıs 2015 Pazartesi
  2. isa 6 Mayıs 2015 Çarşamba

Cevapla

En son ZenFone gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.