ASUS ZenFone 3 Hakkında Yeni Sızıntılar

ASUS gelecek yıl ZenFone 3’ü tanıtacağı tahmin ediliyor. ZenFone 3’te ne gibi yenilikler olacağı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Şimdi bu yeni bilgilere göz atıyoruz.

Parmak İzi Okuyucusu

Digitimes adlı haber sitesinin haberine göre ASUSTek üçüncü jenerasyon ZenFone’da parmak izi okuyucusunu telefona entegre edecek. ZenFone 3 ise diğer jenerasyonlar gibi Mayıs-Haziran aylarında piyasaya çıkacak.

Tayvan kaynaklı Elan Microelectronics ve Çin kaynaklı Goodix haberlerine göre de ZenFone 3’te parmak izi teknolojisi kullanılacak.

Qualcomm Snapdragon İşlemci

Önceki ZenFone serilerinin %80’i Intel, %20’si MediaTek işlemcileriyle gelmişti. ASUS, ZenFone 3 ile birlikte Qualcomm ve Intel işlemcilerini kullanmayı planlıyormuş.

Parmak izi okuma teknolojisi, ilgili kaynakların da üzerinde durduğu gibi amiral gemilerinin neredeyse ortak bir özelliği haline gelmiş durumda. Yani bu belki de ASUS’un ilk defa diğer markaların amiral gemileriyle yarışa girebileceğini gösteriyordur. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 820’yi kullanabileceğini de belirten kaynaklar, ASUS’un bu yönde hazırlığı olduğunu belirtiyorlar.

Kaynak: asus-zenfone.com/2015/12/asus-zenfone-3-fingerprint-and-snapdragon.html

3 Yorum

  1. ADİGE 23 Aralık 2015 Çarşamba
  2. Abdullah 25 Aralık 2015 Cuma
    • Rambo_FT 25 Aralık 2015 Cuma

Cevapla

En son ZenFone gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.