ASUS ZenFone 2 Laser Bootloader Kilidi Açma Aracı


ZenFone 2 Laser telefonunda sistem düzeyinde modifikasyon yapmak, rom yüklemek gibi girişimlerde bulunabilmek için ilk yapılması gereken işlerden biri olan Bootloader kilidini açmak için Asus’un kendi ürettiği Bootloader kilidini açma aracını tanıtıyorum.


Uyarı!

Buradaki anlatımı kullanarak yanlış işlem yapmanızdan dolayı telefonunuza vereceğiniz hiçbir zarardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.

İşlemlere başlamadan önce buraya bakarak yedek alınız.

ZenFone 2’lerde Bootloader kilidi kapatma işlemi oldukça zahmetlidir. O yüzden kilidi açmadan önce bu noktayı iyice düşünün. Bazı ZenFone 2’lerde bootloader kilidi kapatılamayabiliyor. Bootloader kilidi açmak, cihazı yazılımsal olarak garantiden çıkarmaktadır.

İndirdiğiniz kilit açıcılar eğer arşiv dosyası (.zip) şeklindeyse, bu arşivin içindeki uygulamayı telefonunuza yükleyiniz.

ZenFone 2 Laser Resmi Bootloader Kilidi Açma Aracı Versiyon 1.0

Telefonunuzun model koduna uygun bootloader kilidi açısı uygulamayı indirip telefonunuza yükleyip çalıştırdıktan sonra talimatları izleyerek kilidi açabilirsiniz.

ZenFone 2 Laser ZE550KL için İndir

Bootloader kilidini açabilmek için telefonunuzda 1.16.40.763 veya daha yüksek güncelleme (derleme sürümü) yüklü olmalıdır.

ZenFone 2 Laser ZE600KL için İndir

Bootloader kilidini açabilmek için telefonunuzda 1.15.40.771 veya daha yüksek güncelleme (derleme sürümü) yüklü olmalıdır.

ZenFone 2 Laser ZE601KL için İndir

Bootloader kilidini açabilmek için telefonunuzda 1.15.40.770 veya daha yüksek güncelleme (derleme sürümü) yüklü olmalıdır.

ZenFone 2 Laser ZE551KL için İndir

Bootloader kilidini açabilmek için telefonunuzda 1.16.40.763 veya daha yüksek güncelleme (derleme sürümü) yüklü olmalıdır.

Kaynak: asus-zenfone.com/2015/12/asus-zenfone-2-laser-unlock-bootloader.html

2 Yorum

  1. Halil Aydemir 26 Ocak 2016 Salı
  2. Arslancan 6 Şubat 2016 Cumartesi

Cevapla

En son ZenFone gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.