1. Ana Sayfa
 2. Bootloader
 3. ASUS ZenFone 2 Bootloader Kilidi Nasıl Kapatılır?

ASUS ZenFone 2 Bootloader Kilidi Nasıl Kapatılır?

zenfone-2-laser

Daha önce Asus ZenFone 2’nin bootloader kilidinin nasıl açılacağını bu linkteki makalede anlatmıştım. Artık bootloader kilidini kapatabilmeniz mümkün! Asus ZenFone 2’de Bootloader kilidinin nasıl kapanacağını sizlere anlatıyorum!

Lütfen Dikkat!
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
 • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.
 • Buradaki anlatım ZenFone 2’nin sadece ZE551ML/Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC model koduna sahip telefonlarına uygulanabilmektedir.
Gereksinimler
 • USB kablosu
 • Intel Android Sürücüsü (buradan bulun ve yükleyin // Windows 8/10 sahipleri buradan yüklesin)
 • ASUS PC Link (buradan bulun yükleyin)

Talimatlar için aşağıdan sonraki sayfaya geçiniz.

ZenFone 2 Bootloader Kilidi Kapatma Talimatları

 1. Bu linkteki anlatıma uğrayın ve ZenFone 2 ile uyumlu RAW dosyasını indirip yine ilgili anlatıma bakarak Asus Flash Tool aracılığıyla telefonunuza flaşlama yapın.
 2. Bu linkteki anlatıma uğrayın ve anlatımda ZenFone 2 ZE551ML için olan V2.20.40.97 orjinal güncelleme dosyasını kullanın (ilgili güncelleme dosyasını indirmek için buraya tıklayın).
 3. Bitti.
Bu yazıda iki farklı anlatımı kullanmanız gerektiğinden her iki anlatımda da aşamaları eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir. Asus ZenFone 2’de bootloader kilidi ancak bu yöntemle kapatılabiliyor. Daha az zahmet gerektiren yöntem bulunursa ayrıca bloğumda duyuracağım. Şimdilik bunlarla idare etmek zorundayız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (25)

 1. Bootloaderi kapatmak için buradaki iki anlatımıda uygulamamızmı gerekiyor yoksa sadece ikisinden birinimi? Şimdiden Teşekkürler.

 2. 4 sene önce

  ben asus offical bootloader unlok aracıyla kilidi açtım bu yöntemle tekrar kapatırsam OTA güncellemelerini alabilirmiyim ?

 3. 4 sene önce

  Merhaba Sayın Admin. Makalenizdeki uygulamaları adım adım yaptım. Telefon orjinal halini aldı. Anak bir sorun var sanki. OTA gancellemesini henüz almadı. Acaba ne zaman alır.

  • Telefonunuzda son sürüm yüklüyse yeni güncelleme yayınlanana kadar bekleyeceksiniz.

   Şimdi telefonunuzda hangi derleme sürümü yüklü?

   • 4 sene önce

    Asus Z00A 2.40.20.97 20150917 numaralı derleme sürümünü yükledim. Sayın admin makalenizdeki 2. numaradaki derleme sürümü yüklü. Asusun resmi sitesinde inmişti. Dediğiniz gibi yaptım. ama hala ota bekliyorum.

    • Bahsettiğiniz derleme sürümünü Asus web sitesinde ve kendi bloğumdaki Full Firmware sayfasında tespit edemedim.

     ZenFone’lar bazen OTA güncellemelerini göremeyebiliyor veya geç vakitte görüyor. Bunun için beklemek istemiyorsanız manüel güncelleme yapabilirsiniz.

     ZenFone 2 Z00A için çıkan en son derleme güncellemesi sürümü V2.20.40.168 olarak görünmektedir. Bu sürüme manüel geçebilirsiniz.

   • 4 sene önce

    Ayrıca Makalede bulunan 2.numaralı maddenizin Bu linkte bulunan yere tıkladığımız zaman 404 sayfası çıkıyor. Sanırsam yanlış yönlendiriyor. Bende tahmin ederek bu makalenizdeki adımları takip ederek orjinal rom yüklemesini yaptım.
    https://zenfoneasus.com/zenfone-kurtarma-orjinal-roma-donme-versiyon-dusurme-ve-temiz-guncelleme-rehberi/

  • Güncelleme alabildiniz mi

 4. 2.kısım açılmıyor sistem güncelelme resimli anlatım yardımcı olun ?

 5. zenfone 2 telefonuma stock rom flashlicam ama indirdiğim orjinal güncelleme dosyasından recovery.img çıkmadı vergğiniz linktede benim indirdiğim sürümün dosyası mevcut deil
  indirdiğim sürüm 2.20.40.174 bu sürüm için recovery.img yi nereden bulabilirim
  telefonum zenfone 2 z551ml

 6. benim telefonu bootlandır kilidi acı rom yuklu ama orjınal romuna gecmek ıstıyorum soyle bı sıkıntı var telefon elımden dustu ve usb yerı tam calısmıyor nasıl yardımcı olabılırsınz

 7. benim Zenfone 2 de herhangi bir bootloader işlemi yapmadım. DroidMod da tesadüfen gördüm. Bootloader:Unknow yazıyor bunun anlamı nedir.

 8. ne yazık ki bootloadı kilidini açınca hem güncelleme gelmiyor hem garantiden çıkıyor.Başıma geldi ne yazık ki

 9. Ben daha önce telefonu rootlamıştım.Şimdi rootu kaldırdım ve ota geldi fakat güncelleme yapmaya çalıştığımda sanırsam boot ekranına yönlendiriyor.Burda anlatılanları yaparsam telefonun hafızası sıfırlanır mı ?

 10. Ben daha önce root yüklerken büyük ihtimalle bootlooader kilidini açmıştım ve ota güncellemesini yaptıktan sonra telefon açılmıyordu sonra 2. anlatımı yapmıştım büyük ihtimalle ve açılmıştı.Şimdi benim bootloader kilidim açıkmıdır veya kapalımıdır veya bunu anlayabileceğim bir yol varmı ?

 11. 3 sene önce

  telefonum zenfone max. internetten ilgili raw dosyasını rar olarak indirdim. verdiğiniz flash tool programında telefonumun modelini bulamadım. 1.0.0.34 sürümünü bulup kurdum. indirdiğim rar dosyasını klasöre çıkartıp anlatımda olduğu gibi flashlamak istedim fakat seçemiyorum. yalnız .zip olan dosyaları görüntüleyebiliyor rar dan çıkarıp tekrar .zip olarak kaydedip flaslamayı düşündüm fakat bu sefer de image dosyasını kabul etmedi. bootlader kilidini kaldırıp root atmıştım fakat güncelleme alamıyordum. rootu kaldırdım bootlader kilidi açık olduğundan güncelleme alamıyorum. nasıl kaldırabilirim yapamadım

 12. Eğer telefon Ota güncellemesi alıyorsa bootloader tekrardan kilitlenmişmidir ?