İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. ASUS PixelMaster Kameraya Slow Motion/Yavaş Çekim Modu Eklendi!

ASUS PixelMaster Kameraya Slow Motion/Yavaş Çekim Modu Eklendi!

ASUS gün geçmiyor ki uygulamalarını geliştirip yeni özellikler eklemesin. Öyle görünüyor ki ASUS, sahip olduğu kullanıcı kitlesini kaybetmemek için elinden geleni yapıyor. Bu sefer ki yenilik ise, daha önce iPhone ve Samsung ile meşhurlaşan “Slow Motion”, Türkçesiyle “Yavaş Çekim” modu… Artık hızlı nesneleri çok daha iyi video kaydına alabileceksiniz! ASUS bu kamera modunda oldukça başarılı olduğunu söylemeliyim.

ASUS, ZenFone’lardaki PixelMaster Kamera uygulamasını da diğer tüm uygulamalar gibi geliştirdi. Aslına bakılırsa ASUS tüm uygulamalarını zaten hemen hergün geliştiriyordu. Ancak bu sefer ki yenilik oldukça önemli. Zira aklımıza iPhone ve Samsung’larda kazınan yavaş çekim modunu Kamera uygulamasının içerisine entegre etti.

Slow Motion – Yavaş Çekim

Bu video çekim modunun özelliği şu: Bu mod aktifken video çekimi yapıldığında, normale göre daha yüksek saniye başına kare (diğer adıyla FPS) kaydedilir. Çekim bitirildikten sonra video düşük hızda yürütülür. Bu sayede hızlı nesnelerin video çekimlerini yapıp daha anlaşılır bir şekilde izleyebilirsiniz. Veya eğlenceli slow motion – ağır çekim videoları da çekebilir, eğlenebilirsiniz.

Yazının devamı ve indirme linki için aşağıdan sonraki sayfaya geçin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (17)

 1. 4 sene önce

  Ben kendim xda dan kamera uygulamasini apk olarak indirip kullaniyordum asusun bunu vermesi cok iyi oldu

 2. rambo kardeş kamera güncelleme yok google play store baktım da ? tam versiyon u cıkınca google play’a gelicek dimi?

 3. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.themes.freshgreen bu linkteki icon pack telefonunuzla uyumlu değil apk sini bulup yüklersem olurmu asus niye böyle birşey yapmış

 4. green power battery saver program zenfone 5 için iyi olurmu bir fayda sağlar mı

  • Bir miktar sağlar ancak bu tür uygulamaların arkaplan hizmetlerinin çalıştırılmamasını öneririm. Sadece uygulamayı yükleyin, gerektiğine çalıştırıp önerileri uygulayıp tekrar uygulamayı kapatın.

 5. Ses gelmiyor. Asus sesi ağır çekim için ayarlıyacak mı? Bilginiz var mı bu konuda? Fazla bi anlamı kalmıyor ses olmayınca.

 6. Ben beta sürümünü indirdim ancak kuramadım yükle ye basınca direk uygulama yüklenemedi yazıyor neden acaba

 7. Ben bu betayı indirdim ama kurmuyor kurulamadı diyor

 8. 4 sene önce

  Merhaba benim kamerayla ilgili bir sorum olacaktı zenfone 5 pixelmasterla ön kameradan video çekimi yaparken gayet aydınlık ve net bir görüntü var fakat snapchat ve instagram gibi programlarla video çekmeye çalışırken görüntü karanlıklaşıyor neredeyse hiç görünmeyecek duruma geliyor bunun bir çözümü var mıdır? teşekkürler

 9. 4 sene önce

  Zenfone 6 ya beta yi fln da kurdum fakat sizin fotografta gosterdiginiz agir cekim modundaki 1/2X yok sadece 1/4X secenegi var napmaliyim

  • Asus sonradan kaldırdı 1/2x seçeneğini.

   • 4 sene önce

    Peki bi guncellestirme gelebilirmi agir cekime veya baska bi cozum bulabilirmiyiz slow motion icin

    • Ağır çekim zaten sıkıntılı, orjinal ağır çekimler gibi değil. Bunun için uğraşmanın anlamı yok. Asus zamanında beta olarak 1/2x seçeneğini koymuştu ama bildiğiniz videonun yavaş oynatilmasindan ibaretti ve kasiyordu. Bence Asus bu seçeneği kaldırmakla iyi yaptı. İstiyorsanız makaledeki Apk dosyasını yükleyin.