ASUS Zenfone Kurtarma & Orjinal ROM Flaşlama Rehberi

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!

Sitem kâr amacı gütmeyen tamamen ücretsiz içeriklerden oluşuyor. Bu sitenin de bir masrafı olduğunu ve bunu karşılamanın tek yolunun reklamlar olduğunu biliyor muydunuz? Öyleyse sizden AdBlock tarzı reklam engelleyicinizi sitemiz için kapatmanızı istiyorum. Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim :)

Çöken, USB simgesi ekranında kalan, ASUS logosunda daireli animasyon ekranında kalan (bootloop), soft brick (yazılımsal olarak çöken) olan, özel ROM-kernel-modifikasyon-root yüklü olan, Bootloader kilidi açık olan Zenfone’ların kendi orjinal halinde çalışır duruma getirmek, yani tamamen sıfırlamak isteyenler için bu makaleyi hazırladık. İnşallah faydasını görürsünüz.

Uyarı!

Anlatıma Lollipop desteği de eklenmiştir! Tüm ZenFone serisi bu anlatımı kullanarak telefonunu kurtarabilir! Yalnız Lollipop için farklı dosya ve kodlar kullanılmaktadır. Bunlar da anlatım sırasında belirtilmiştir.

ZenFone 4/5/6 Sahiplerine Lollipop Uyarısı: Lollipop güncelleme dosyalarını bu anlatımda kullanacaksanız, KitKat güncelleme dosyalarındaki recovery.img dosyasını kullanınız. Lollipop güncelleme dosyalarının içindeki recovery.img ile flaşlama yapılamamaktadır. Lollipop recovery’sinde adb sideload komutu girerseniz %54’te hata alırsınız.

Bilgisayarınızda Bluestacks, Mobogenie gibi Android emülatörler yüklü ise kaldırın. Aksi taktirde kodlar hata verecektir.

Güncelleme, Aynı Versiyonu Sıfırlama ve Versiyon Düşürme Bilgilendirmesi
Güncelleme: Buradaki anlatımı ASUS’un sunduğu en son güncelleme dosyasını kullanarak yaparsanız, tertemiz güncelleme olanağına erişirsiniz. Ancak en son çıkan güncelleme dosyasının sadece ASUS’tan indirilmiş olması gerekir, farklı sitelerden indirdiğiniz boyutu 700 MB’tan küçük olanlar olmaz.. Eğer henüz ASUS’un sitesinde WW uzantılı en son sürüm güncelleme dosyası yoksa, siteye eklenene dek beklemelisiniz.

Aynı versiyonu sıfırlama: Güncelleme yapmak istemeyen, telefonunu şu anki versiyonuyla sıfırlamak isteyen telefonunda yüklü olan derleme sürümünün aynı sürümünü ASUS’tan indirip uygulayarak mevcut sürümü en temiz ve orjinal haline getirebilir.

Versiyon düşürme: Versiyon düşürmek isteyen eski derleme sürümlerden birini ASUS’tan indirip bu anlatımı kullanabilir.

Android 5.0 Lollipop yüklü ve DroidBoot (fastboot)’u açılmayan ASUS ZenFone 4/5/6’da versiyon düşürmek için buraya tıklayın.

ASUS’tan indirme yapmak için Gereksinimler başlığını okumaya devam edin.

Uyarı!
Buradaki anlatımı kullanarak yanlış işlem yapmanızdan dolayı telefonunuza vereceğiniz hiçbir zarardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.

Yedekleme Yapın!

Buradaki işlemler sonunda dahili hafızadaki tüm verileriniz silinecek (hafıza kartı hiçbir şekilde silinmeyecek), Zenfone’unuzun tüm sistemi orjinal haline geri döndürülecektir. O yüzden buradaki anlatıma bakarak yedek almanızı tavsiye ederiz.

Videolu Anlatımlar
Hazırladığım videolu anlatımları kullanarak bu makaleden daha fazla verim alabilirsiniz.

Yazının devamı için aşağıdan sayfaları değiştirin.

173 Comments

 1. Onur
 2. Berki Yolmaz
 3. Mehmet Selçuk
  • Mehmet Selçuk
   • onur
 4. muhammet
 5. Ali Yiğit
 6. Mehmet Serdar Bilginer
 7. Gökhan
 8. Sagopa Kajmer
 9. EMRAH
  • mahmut
 10. ramazan
 11. yusuf
 12. Samet
 13. Geniusmart
 14. Hakan Durak
 15. tarkan ozcan
 16. Umut
 17. mutlu
 18. Buğra
  • bilal
   • sait
 19. bilal
 20. Murat Aydoğdu

Leave a Reply

ASUS ZenFone Model Listesi – Doğru Modeli Seçin!
GPS (Konum) Özelliği Bozulan, Çalışmayan ZenFone’u Onarma Yöntemleri
Asus ZenFone Nasıl Teknik Servise (Garanti) Gönderilir?
ZenFone’larda Donma Sorununa Yeni Çözüm
ASUS Zenfone 4 (2017) Max ZC554KL için Resmi TWRP Recovery
ZenFone Live ZB553KL ve ZenFone 4 (2017) Selfie ZD553KL için TWRP Recovery
Asus Zenfone 4 (2017) Selfie Pro ZD552KL için Resmi TWRP Recovery
ZenFone 4 Pro ZS551KL için Resmi TWRP Recovery